NBA: újra nyert a Lakers, Davis elképesztő játékkal rukkolt ki

K. Zs.K. Zs.
2019.10.30. 07:22
Anthony Davis (3) fogadja a gratulációt (Fotó: NBA Twitter)
Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a Los Angeles Lakers, amely a Memphis Grizzlies ellen győzött az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

Anthony Davis 40 ponttal és 20 lepattanóval járult hozzá a Lakers diadalához. Ő a hatodik játékos a csapat történetében, akinek egy meccsen összejött a 40, 20-as dupla dupla; legutóbb Shaquille O'Neal jegyzőkönyvezett ilyet, még 2003-ban – emlékeztet az ESPN.

Davis 30:34 percnyi játékidőt töltött a parketten, márpedig ennyire „rövid” bevetésen még senkinek sem jött össze ilyen bravúr az NBA-ben a támadóidő bevezetése (1954) óta. A korábbi leggyorsabb 40, 20-as meccsmérleget (46, 22) egy másik Lakers-legenda, Elgin Baylor érte el 1961-ben – ezt már a liga statisztikusai tették hozzá.