Lakers-klubrekord Phil Jackson új csapata ellen

2014.03.26. 09:35
A Lakers Stoudemire látványos zsákolása ellenére simán nyert (Fotó: Action Images)
Bár régóta nem volt olyan rossz a Los Angeles Lakers, mint ebben az idényben, egy-egy meccsre össze tudja kapni magát. Korábbi sikeredzője, Phil Jackson új csapata (igazgatóként), a New York Knicks ellen például úgy nyert 127–96-ra, hogy a cserejátékosai 82 pontot szereztek, a 3. negyedben pedig 51 pontot dobott a csapat – előbbi idénycsúcs az NBA-ben, utóbbi klubrekord. Dallasban a Mavericks a 23 pontos Dirk Nowitzki vezérletével hosszabbításban győzte le az Oklahoma City Thundert.

Cleveland Cavaliers–Toronto Raptors 102–100

Komikus véget ért. 21 ponttal is vezetett már a Cleveland, de Vasquez vezérletével ledolgozta ezt a Raptors, sőt, az utolsó negyedben a vezetést is átvették. A hajrában aztán befagytak az ágyúik, szűk nyolc másodperccel a vége előtt viszont Varejao eladta a labdát, így maradt még egy lövésük. Ez azonban kudarcba fulladt, Vasquez szintén eladta a labdát (ez volt az egyetlen ilyen tőle), így nyert a Cavs. A képhez hozzátartozik, hogy a 22 pontos, 10 gólpasszos Kyle Lowrynak gyomorproblémák miatt el kellett hagynia a parkettet.

Korábban kellett volna. Mióta a Cleveland kirúgta Chris Grant GM-et, 12–11-re állnak. A rájátszást jelentő nyolcadik hely 4.5 meccsre van, de előttük van még a Knicks is. Ki tudja, ha előbb lépik ezt meg...

Irving kiesésével feljavultak a többiek. Az All-Star irányító ötödik meccsét ülte ki zsinórban, azóta Jack 16.6 pontot és 5.8 gólpasszt átlagol, Dion Waiters pedig (mióta bekerült a kezdőbe) 23.8 pontot és 6.4 gólpasszt. A Cleveland egyébként is remekül dolgozott támadóoldalon, hiszen 51 százalékkal céloztak mezőnyből és hatan is elérték a tíz pontot.

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 24/3, Deng 19/6, Thompson 15
A Raptors legjobb dobói: Lowry 22/9, Ross 16/12, Vasquez 16/12

Orlando Magic–Portland Trail Blazers 95–85

Másfél negyedet bírt a Portland. Az első játékrészt még 26–23-ra a vendégek nyerték, de hamar kifulladtak, 38–32 után egy 16–0-s rohanást produkált a Magic, az utolsó negyedben már nem volt kérdés, 19-cel is vezetett az Orlando, a Stotts-legények teljesen szétestek.

A kisemberek betörései hozták meg a sikert. Nelson hiányában az Oladipo, Afflalo kettős rohamozott kintről, rengeteget támadták a festéket, ezekből pedig sokszor maradt üresen Nik Vucsevics, akinek így gond nélkül jött össze egy 22 pontos, 10 lepattanós este. A festékből nagyon hatékony volt a 25 pontos, 11 lepattanós Tobias Harris is, hiszen 10/15-ös mezőnymutatóval dolgozott.

Továbbra is szenved a Blazers. Aldridge nélkül nem megy a csapatnak, ezúttal is mindössze 37 százalékkal dobtak mezőnyből és 27-tel a triplavonalon túlról, kintről egyedül a négy hármast is értékesítő Wesley Matthews tudott fegyver lenni. Damian Lillard a 17 pontját 17 dobásból hozta össze, egyedül a sokat dolgozó, 20 pontot és 13 lepattanót begyűjtő Robin Lopez dicsérhető a csapatból. A legrosszabb formában lévő gárdának számítanak a nyugati rájátszásért küzdők közül és már csak 2.5 meccs az előnyük a 9. Suns előtt.

A Magic legjobb dobói:
Harris 25/6, Vucsevics 22, Oladipo 13
A Trail Blazers legjobb dobói: Lopez 20, Matthews 18/12, Lillard 17

Dallas Mavericks–Oklahoma City Thunder 128–119 – hosszabbítás után

Nowitzki eldöntötte.
A német erőcsatár 32 pontja mellé 10 lepattanót és 6 gólpasszt is jegyzett ezen az estén, ráadásul a 32-ből 7 a hosszabbításban született. Ugyan a rendes játékidőben az óriásit (és 50 percet) játszó, 43-at szóró (15/27 mezőnyből, 5/11 tripla, hibátlan büntetőzés) Durant egy hatalmas triplával úgy tűnt, hogy meg is nyerheti a meccset, de a hat hármast szóró Calderon hasonlóval válaszolt, az utolsó dobást pedig a hosszabbításban a sérült térde miatt már jegelt Westbrook elrontotta. Az irányító egyébként 23 pontja mellé 7 lepattanót, 8 gólpasszt, 3 szerzett, de 8 eladott labdát is begyűjtött.

Kell egy center. A Thundernél továbbra sem léphet pályára Perkins (bár a legfrissebb hírek szerint április 6-án már játszhat), a helyére bekerülő Adams viszont csupán tíz percet tölthetett a parketten, ez alatt két pontot és két lepattanót tudott hozzátenni, a Thunder pedig összességében 48–38-ra elbukta a lepattanóharcot. Scott Brooks inkább a small-ballt erőltette, remekelt például Derek Fisher, de centerként ezúttal Serge Ibaka sem állta meg a helyét (10 pont, 5 lepattanó, 5 fault).

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 32/6, Calderon 22/18, Ellis 17
A Thunder legjobb dobói: Durant 43/15, Westbrook 23/6, Fisher 13/9

Los Angeles Lakers–New York Knicks 127–96

Az első negyed után csak egy csapat volt a pályán. A nyitó etapot Anthony gyengélkedése ellenére még a Knicks nyerte, aztán a folytatásban elszabadultak a hazaiak. A második negyedet 36–20-ra nyerték, a harmadikat pedig 51(!)–31-re – ez egyébként mindkét franchise életében a legtöbb pont egy negyeden belül. A Los Angeles 58 százalékkal célzott a mezőnyből és 64 százalékkal a triplavonalon túlról – 18 hármast pörköltek be, ami mindössze eggyel marad el a franchise-rekordtól.

Anthony későn ébredt. A tavalyi pontkirály 0/7-es mezőnymutatóval kezdett, el is szaladt a Lakers. Az óriási hátrányban már szenzációsan játszott, 10/11-es mezőny- és 8/8-as büntetőmutatóval rukkolt elő, ráadásul leszedett 8 lepattanót is – a csapata viszont annyira szétesett fejben, hogy nem tudta kihúzni őket a gödörből.

Kik is a cserék? A Lakers-kispad 82(!) pontot szerzett, miközben a kezdők 45-öt – pedig a szezon előtt még ők alkották a cseresort. A padról beszállva Nick Young 20 pontot szórt (5/6 tripla), Xavier Henry 22-őt (8/11 mezőnyből, 3/4 tripla), de Kent Bazemore is eljutott 18-ig.

A Lakers legjobb dobói: Henry 22/9, Young 20/15, Bazemore 18/6
A Knicks legjobb dobói: Anthony 29/3, Hardaway Jr. 17/6, Stoudemire 16