Kosárlabda: a Fever felzabálta ellenfelét, vezet a nagydöntőben

2012.10.20. 07:25
Az Indiana Fever női kosárlabdacsapata magabiztos, 76–59-es sikert aratott a Minnesota Lynx ellen az amerikai profiliga (WNBA) nagydöntőjének harmadik összecsapásán, s ezzel 2–1-re vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A Fever Shavonte Zellous karriercsúcsot jelentő 30 pontjára, Tamika Catchings 17 pontjára és Erlana Larkins dupla duplájára (10 pont, 15 lepattanó) épített a harmadik mérkőzésen – sikerével pedig „bajnoki labdákhoz” jutott a címvédő ellen. Az indianaiak valósággal felzabálták ellenfelüket, kőkeményen védekeztek és sokáig úgy nézett ki, megsemmisítő csapást mérnek a riválisra: a harmadik negyedben 70–33-ra is vezettek, ami sosem látott különbség egy WNBA-nagydöntőben.

A Minnesota eddig nem dobott 70 pontnál kevesebbet a 2012-es rájátszásban, de a Lynx dobói most teljesen „besültek", semmi sem működött támadásban. Az Indiana a negyedik mérkőzésen hazai pályán szerezheti meg története első bajnoki címét.

WNBA
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Indiana Fever–Minnesota Lynx 76–59 (21–16, 24–11, 25–11, 6–21)
Ld: Zellous 30, Catchings 17, E. Phillips 13, ill. Brunson 12, M. Moore, Thorn 8-8
Az összesített állás: 2–1 a Fever javára