25 ponttal tért vissza sérüléséből az 1/1-es

2010.11.24. 07:52
Wall tarthatatlannak bizonyult (Fotó: Action Images – archív)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 29. játéknapján a címvédő Los Angeles Lakers 98–91-re legyőzte a Chicago Bullst, sorozatban ötödik sikerét aratva.

Sorozatban ötödik meccsét nyerte meg a Los Angeles Lakers: Shannon Brown és Lamar Odom 21-21, Kobe Bryant pedig 20 ponttal vette ki a részét a Chicago Bulls 98–91-es legyőzéséből.

A Chicago elsősorban annak „köszönheti" a vereséget, hogy az első három negyedben kiegyenlített találkozó hajrájában leblokkoltak játékosai: a vendégek mindössze tíz pontot szereztek az utolsó nyolc perc és tizenhárom másodperc alatt.

A mezőny legeredményesebb játékosa a 30 pontig jutó Derrick Rose volt, de az utolsó negyedben ő sem tudott lendíteni a Bulls játékán, ekkor csupán három pontot jegyzett, ráadásul mindhármat büntetőből.

A 2010-es draft 1/1-es választottja, John Wall stílusosan tért vissza sérüléséből, amely miatt négy meccset kénytelen volt kihagyni: a mindössze karrierje kilencedik NBA-találkozóján parkettre lépő tehetség 25 pontot szerzett a Philadelphia 76ers elleni mérkőzés második félidejében, 116–114-es győzelemhez segítve ezzel csapatát.

Wall volt az is, aki 3.5 másodperccel a vége előtt értékesített három büntetőt, hosszabbításra mentve a mérkőzést, és a ráadásban már a Washington diadalmaskodott. Érdekesség, hogy a két csapat november másodikán is találkozott egymással, és a Wizards akkor is hosszabbításban győzött, akkor 116–115-re, és Wall akkor is remekelt, 29 pontot jegyzett.

A Detroit Pistons nem találta Dirk Nowitzki ellenszerét: a Dallas német klasszisa személyes szezoncsúcsnak számító 42 pontot dobott (plusz 12 lepattanót is lehúzott a levegőből), 88–84-es győzelemhez segítve ezzel a Maverickst.

A meccs első három negyedében Nowitzki szinte egymaga vitte a vállán a Dallast, de a hajrában társai is aktivizálták magukat, így a texasiak sorozatban ötödik győzelmüket ünnepelhették.