NBA: Jokicsék nagy csatában verték a Warriorst, LeBronék simán kikaptak

D. S. B.D. S. B.
2023.11.09. 07:44
Nikola Jokics a Golden State ellen is a Nuggets vezére volt (Fotó: Getty Images)
Bár elmaradt legjobbjától, így is messze a mérkőzés legjobb teljesítményét nyújtva vezette 108–105-ös győzelemre Nikola Jokics a címvédő Denver Nuggetset a 2022-es idény bajnoka, a Golden State Warriors ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján.

A Golden State Warriors az első negyedben ugyan tízpontos hátrányba került, végig loholt a Denver után, s egyáltalán nem szakadt le. Sőt, a negyedik negyedben többször is vezettek Steph Curryék, de az izgalmas végjátékban a Nuggets volt pontosabb és higgadtabb, s 108–105-re behúzta a mérkőzést, megszerezve idénybeli nyolcadik győzelmét egy vereség mellett.

A címvédő és a mérkőzés legjobbja Nikola Jokics lett 35 ponttal, 13 lepattanóval és öt assziszttal, mögötte a második legeredményesebb Steph Curry volt 16 ponttal, két lepattanóval és három assziszttal.

Nagy csatát hozott az előző kiírás egyik negyeddöntős párharcának újabb felvonása a Philadelphia és a Boston között. A házigazda 76ers a második félidőben vette át az irányítást, a negyedik negyed közepére 102–87-re lépett el, a Celtics pedig hiába tette szorossá a végjátékot egy 13–2-es rohammal 106–103-ra kikapott.

A hazaiaktól Joel Embiid 27 pontos, tíz lepattanós dupla duplát hozott, míg Tyrese Maxey 25 pontja mellett kilenc lepattanót és öt asszisztot tett a közösbe, a mérkőzés legjobbja viszont a bostoni Kristaps Porzingis volt 29 ponttal, hat lepattanóval és három assziszttal.

A New York Knicks kiváló csapatteljesítményének köszönhetően könnyedén nyert 126–105-re hazai pályán a San Antonio Spurs ellen, a vendéglátónál ugyanis Jalen Brunson (25–2–6), R. J. Barrett (24–2–6) és Julius Randle (23–16–5) is 20 pont felett zárt, de Immanuel Quickley is 19-ig jutott, miközben a texasiak legjobbja Jeremy Sochan volt 16 ponttal, az 1/1-es Victor Wembanyama 14–9–2-es mérleggel zárt.

Idénybeli ötödik vereségét szenvedte el a Los Angeles Lakers, amely nagyon simán kikapott a Houston Rockets vendégeként. A texasiak már a nagyszünet előtt több mint húsz ponttal vezettek, végül a 28 ponttal, hét lepattanóval és három assziszttal záró Jalen Green vezetésével győztek 128–94-re.

Nem indult kiélezett mérkőzésnek, hiszen a vendég Phoenix egy 22–4-es rohammal kezdte chicagói meccsét, de a Bulls tett róla, hogy szoros legyen, már a nagyszünetre ledolgozta hátrányát, majd a második félidőben is volt ereje visszakapaszkodni 12 pontos hátrányból, de a győzelmet már nem tudta behúzni a házigazda, amely hosszabbítás után kapott ki 116–115-re.

A Phoenixnél Grayson Allen 26–9–4-es, Kevin Durant 25–6–9-es mutatóval zárt, míg a Bulls legjobbja a montenegrói Nikola Vucsevics volt 26 ponttal, hat lepattanóval és három assziszttal.

Az előző idényben döntős Miami Heat Bam Adebayo és Kyle Lowry dupla dupláira építve nyert 108–102-re Memphisben. Előbbi 30 pontja mellett 11 lepattanót szedett, míg utóbbi 17 pontot szórt és ugyancsak 11 lepattanóval zárt.

A Milwaukee Bucks is nagy csatában nyert 120–118-ra a negyedik negyedben tíz ponttal is vezető Detroit Pistons ellen. A hazaiak nyerőembere ezúttal Damian Lillard volt, aki 34 pontja mellett két lepattanót és három asszisztot jegyzett.

Luka Doncic 31 pontja ellenére a Dallas Mavericks nagyon simán kikapott hazai pályán a Toronto Raptorstól, amely Pascal Siakam szintén 31 pontjával, 12 lepattanójával és öt asszisztjával győzött 127–116-ra.

Szintén hosszabbításban dőlt el a Sacramento Kings és a Portland Trail Blazers meccse a házigazda kaliforniaiak javára, akik Domantas Sabonis (27–11–9) és Malik Monk (23–6–10) vezérletével nyertek 121–118-ra, de a vendégektől Jaremi Grant 36 pontot szórt.