WNBA: nyert a New York, a bajnokavatás elnapolva

K. Zs.K. Zs.
2023.10.15. 23:57
A New York-i Jonquel Jones remek napot fogott ki (Fotó: Getty Images)
A New York Liberty hazai pályán 87–73-ra legyőzte a Las Vegas Acest vasárnap, ezzel szépített az észak-amerikai profi női kosárlabda-bajnokság (WNBA) döntőjében, azaz a párharc folytatódik.

Leszámítva az első negyed néhány pillanatát, Jonquel Jones ponterős játékára és remek védekezésükre építve a New York-iak végig vezettek, nem is kevéssel. Az utolsó játékrészben egyszer visszakapaszkodott hat pontra az Aces (67–61), de Betnijah Laney 3:15 perccel a vége előtt dobott triplája újra sínre tette a hazai csapatot, amely végül 14 ponttal nyert.

WNBA, DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
New York Liberty–Las Vegas Aces 87–73 (21–18, 22–22, 18–10, 26–23)
Ld: J. Jones 27, B. Stewart 20, Laney 12, Vandersloot 12, ill. Plum 29, Wilson 16, Gray 11
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Las Vegas Aces javára.