nemzetisport.hu 2017.09.29 17:08 Frissítve: 2017.10.22 20:21

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2017–2018

Íme, a férfi kosárlabda NB I 2017–2018-as szezonjának menetrendje.

 


AZ ÁLLÁS 
  1. Szolnoki Olaj KK 4 4 356–309 1.000 
  2. Kaposvári KK 4 4 332–300 1.000 
  3. Egis Körmend 4 3 1 323–300 0.875 
  4. Atomerőmű SE 5 3 2 399–387 0.800 
  5. Pécsi VSK-VEOLIA 5 3 2 368–360 0.800 
  6. DEAC 5 3 2 373–370 0.800 
  7. Falco-Vulcano Szombathely 4 2 2 334–302 0.750 
  8. KTE-Duna Aszfalt 4 2 2 297–267 0.750 
  9. Naturtex-SZTE-Szedeák 5 2 3 377–359 0.700 
10. Zalakerámia ZTE KK 5 2 3 364–408 0.700 
11. Sopron KC 4 1 3 283–307 0.625 
12. Alba Fehérvár 4 1 3 284–327 0.625 
13. MAFC 5 1 4 349–400 0.600 
14. JP Auto - Jászberény KSE 4 4 273–316 0.500 
 AZ ALAPSZAKASZ MENETRENDJE
1. FORDULÓ (szeptember 29-30.)
DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 66–78
Alba Fehérvár–Kaposvári KK
elhalasztották
Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Szombathely 84–68
JP Auto-Jászberény KSE–Egis Körmend 71–85
Pécsi VSK-VEOLIA–Szolnoki Olaj KK 72–91
Zalakerámia ZTE KK–KTE-Duna Aszfalt 60–91
Sopron KC–MAFC 69–70
   
2. FORDULÓ (október 7., szombat)
Kaposvári KK–JP Auto-Jászberény KSE 76–67
KTE-Duna Aszfalt–Pécsi VSK-VEOLIA 72–73
DEAC–Atomerőmű SE 87–69
Egis Körmend–MAFC 69–67
Falco-Vulcano Szombathely–Alba Fehérvár 94–66
Szolnoki Olaj KK–Sopron KC 86–64
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 87–68
   
3. FORDULÓ (október 11., szerda)
Sopron KC–Egis Körmend
elhalasztották
Szolnoki Olaj KK–KTE-Duna Aszfalt
elhalasztották
MAFC–Kaposvári KK 81–91
Pécsi VSK-VEOLIA–Naturtex-SZTE-Szedeák 75–67
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 72–77
Alba Fehérvár–DEAC 91–72
JP Auto-Jászberény KSE–Falco-Vulcano Szombathely elhalasztották
   
4. FORDULÓ (október 14., szombat)
KTE-Duna Aszfalt–Sopron KC 72–76
DEAC–JP Auto-Jászberény KSE 73–62
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-VEOLIA 83–69
Falco-Vulcano Szombathely–MAFC 96–61
Kaposvári KK–Egis Körmend 86–78
Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnoki Olaj KK 87–88
Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár 82–80
   
5. FORDULÓ (október 21., szombat)
KTE-Duna Aszfalt–Naturtex-SZTE-Szedeák 62–58
Egis Körmend–Falco-Vulcano Szombathely 91–76
MAFC–DEAC 70–75
Pécsi VSK-VEOLIA–Alba Fehérvár 79–47
Sopron KC–Kaposvári KK 74–79
Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE 91–86
JP Auto-Jászberény KSE–Zalakerámia ZTE KK 73–82
   
6. FORDULÓ (október 28., szombat)
Zalakerámia ZTE KK–MAFC  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron KC  
Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj KK  
DEAC–Egis Körmend  
Atomerőmű SE–KTE-Duna Aszfalt  
Falco-Vulcano Szombathely–Kaposvári KK  
Pécsi VSK-VEOLIA–JP Auto-Jászberény KSE  
   
7. FORDULÓ (november 4., szombat)
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE  
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK  
Kaposvári KK–DEAC  
KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár  
MAFC–Pécsi VSK-VEOLIA  
Sopron KC–Falco-Vulcano Szombathely  
Szolnoki Olaj KK–JP Auto-Jászberény KSE  
   
8. FORDULÓ (november 11., szombat)
Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák  
DEAC–Falco-Vulcano Szombathely  
Atomerőmű SE–Sopron KC  
Egis Körmend–Pécsi VSK-VEOLIA  
JP Auto-Jászberény KSE–KTE-Duna Aszfalt  
MAFC–Szolnoki Olaj KK  
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK  
   
9. FORDULÓ (november 18., szombat)
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár  
Egis Körmend–Szolnoki Olaj KK  
Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA  
KTE-Duna Aszfalt–MAFC  
Sopron KC–DEAC  
Falco-Vulcano Szombathely–Zalakerámia ZTE KK  
Naturtex-SZTE-Szedeák–JP Auto-Jászberény KSE  
   
10. FORDULÓ (december 9., szombat)
Zalakerámia ZTE KK–DEAC  
Alba Fehérvár–Sopron KC  
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt  
JP Auto-Jászberény KSE–Atomerőmű SE  
MAFC–Naturtex-SZTE-Szedeák  
Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Vulcano Szombathely  
Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK  
   
11. FORDULÓ (december 16., szombat)
DEAC–Pécsi VSK-VEOLIA  
Falco-Vulcano Szombathely–Szolnoki Olaj KK  
Alba Fehérvár–JP Auto-Jászberény KSE  
Atomerőmű SE–MAFC  
Kaposvári KK–KTE-Duna Aszfalt  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Egis Körmend  
Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK  
   
12. FORDULÓ (december 22., péntek)
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák  
KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Szombathely  
Pécsi VSK-VEOLIA–Zalakerámia ZTE KK  
Egis Körmend–Atomerőmű SE  
JP Auto-Jászberény KSE–Sopron KC  
MAFC–Alba Fehérvár  
Szolnoki Olaj KK–DEAC  
   
13. FORDULÓ (december 29., péntek)
JP Auto-Jászberény KSE–MAFC  
Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olaj KK  
Alba Fehérvár–Egis Körmend  
DEAC–KTE-Duna Aszfalt  
Atomerőmű SE–Kaposvári KK  
Falco-Vulcano Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák  
Sopron KC–Pécsi VSK-VEOLIA  
   
14. FORDULÓ (január 6., szombat)
KTE-Duna Aszfalt–Zalakerámia ZTE KK  
Egis Körmend–JP Auto-Jászberény KSE  
Falco-Vulcano Szombathely–Atomerőmű SE  
Kaposvári KK–Alba Fehérvár  
MAFC–Sopron KC  
Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC  
Szolnoki Olaj KK–Pécsi VSK-VEOLIA  
   
15. FORDULÓ (január 13., szombat)
Pécsi VSK-VEOLIA–KTE-Duna Aszfalt  
Atomerőmű SE–DEAC  
JP Auto-Jászberény KSE–Kaposvári KK  
MAFC–Egis Körmend  
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák  
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Szombathely  
Sopron KC–Szolnoki Olaj KK  
   
16. FORDULÓ (január 20., szombat)
KTE-Duna Aszfalt–Szolnoki Olaj KK  
DEAC–Alba Fehérvár  
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK  
Egis Körmend–Sopron KC  
Falco-Vulcano Szombathely–JP Auto-Jászberény KSE  
Kaposvári KK–MAFC  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-VEOLIA  
   
17. FORDULÓ (január 27., szombat)
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK  
Egis Körmend–Kaposvári KK  
JP Auto-Jászberény KSE–DEAC  
MAFC–Falco-Vulcano Szombathely  
Pécsi VSK-VEOLIA–Atomerőmű SE  
Sopron KC–KTE-Duna Aszfalt  
Szolnoki Olaj KK–Naturtex-SZTE-Szedeák  
   
18. FORDULÓ (január 31., szerda)
Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj KK  
DEAC–MAFC  
Kaposvári KK–Sopron KC  
Naturtex-SZTE-Szedeák–KTE-Duna Aszfalt  
Zalakerámia ZTE KK–JP Auto-Jászberény KSE  
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-VEOLIA  
Falco-Vulcano Szombathely–Egis Körmend  
   
19. FORDULÓ (február 3., szombat)
Egis Körmend–DEAC  
JP Auto-Jászberény KSE–Pécsi VSK-VEOLIA  
Kaposvári KK–Falco-Vulcano Szombathely  
KTE-Duna Aszfalt–Atomerőmű SE  
MAFC–Zalakerámia ZTE KK  
Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák  
Szolnoki Olaj KK–Alba Fehérvár  
   
20. FORDULÓ (február 17., szombat)
Alba Fehérvár–KTE-Duna Aszfalt  
DEAC–Kaposvári KK  
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák  
JP Auto-Jászberény KSE–Szolnoki Olaj KK  
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend  
Pécsi VSK-VEOLIA–MAFC  
Falco-Vulcano Szombathely–Sopron KC  
   
21. FORDULÓ (március 7., szerda)
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK  
KTE-Duna Aszfalt–JP Auto-Jászberény KSE  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár  
Pécsi VSK-VEOLIA–Egis Körmend  
Szolnoki Olaj KK–MAFC  
Falco-Vulcano Szombathely–DEAC  
Sopron KC–Atomerőmű SE  
   
22. FORDULÓ (március 10., szombat)
DEAC–Sopron KC  
Alba Fehérvár–Atomerőmű SE  
JP Auto-Jászberény KSE–Naturtex-SZTE-Szedeák  
MAFC–KTE-Duna Aszfalt  
Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK  
Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend  
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Szombathely  
   
23. FORDULÓ (március 14., szerda)
Atomerőmű SE–JP Auto-Jászberény KSE  
Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK  
KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend  
Naturtex-SZTE-Szedeák–MAFC  
DEAC–Zalakerámia ZTE KK  
Falco-Vulcano Szombathely–Pécsi VSK-VEOLIA  
Sopron KC–Alba Fehérvár  
   
24. FORDULÓ (március 17., szombat)
Egis Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák  
JP Auto-Jászberény KSE–Alba Fehérvár  
KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK  
MAFC–Atomerőmű SE  
Pécsi VSK-VEOLIA–DEAC  
Szolnoki Olaj KK–Falco-Vulcano Szombathely  
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC  
   
25. FORDULÓ (március 21., szerda)
Atomerőmű SE–Egis Körmend  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK  
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-VEOLIA  
Alba Fehérvár–MAFC  
DEAC–Szolnoki Olaj KK  
Falco-Vulcano Szombathely–KTE-Duna Aszfalt  
Sopron KC–JP Auto-Jászberény KSE  
  
26. FORDULÓ (március 24., szombat)
Egis Körmend–Alba Fehérvár
 
Kaposvári KK–Atomerőmű SE
 
 KTE-Duna Aszfalt–DEAC
 
 MAFC–JP Auto-Jászberény KSE
 
Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Szombathely  
Pécsi VSK-VEOLIA–Sopron KC
 
Szolnoki Olaj KK–Zalakerámia ZTE KK
 

 

Az alapszakasz helyezéseiért a résztvevők körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon.

A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket viszik magukkal a középszakaszba, amelyben az alapszakasz 1–5. helyezettje a felsőházban, a 6–10. helyezett a középházban, a 11–14. helyezett pedig az alsóházban folytatja. Az együttesek itt is körmérkőzéses rendszerben küzdenek, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Amennyiben holtverseny alakulna ki, annak számításakor a középszakasz meccseinek eredményét kell figyelembe venni.

Az alsóház utolsó két helyezettje egymás között dönti el a bennmaradást (play-out). A párharc a jobb helyen kiemelt együttes otthonában kezdődik, és az egyik fél 2. győzelméig tart.

A bajnoki címért rendezett rájátszásba a középszakaszban kialakult sorrend szerint jut be a legjobb 8 csapat (a felsőház összes együttese és a középház első három helyezettje). A verseny kiemelés szerint folytatódik (A: 1.–8., B: 2.–7., C: 3.–6., D: 4.–5.). A párharcok egyenes kieséses rendszerben az egyik fél 3. győzelemig tartanak. Az elődöntőben az A jelű párharc győztese a D jelű győztesével játszik, míg a B jelű párharc győztese a C jelű győztesével. A döntőben az elődöntők továbbjutói között dől el a bajnoki cím sorsa.

A 2017–2018-as idény teljes versenykiírását ide kattintva olvashatja!

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.23 08:57:38

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Második hazai mérkőzését is megnyerte a Brooklyn • Westbrook javította szombati gyenge játékát.

2017.10.21 09:08:53

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS, HEGEDŰS RÓBERT (KEZDO5.HU)

New Orleansban javított a címvédő Warriors, kikapott a Bucks a Clevelandtől.

2017.10.20 08:07:49

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Paul George és Carmelo Anthony sikerrel mutatkozott be az OKC-ben.

2017.10.19 09:06:54

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A Portland 48 ponttal nyert • Győzelemmel kezdett a Spurs • Paul nélkül sem hibázott a Rockets.

2017.10.18 08:26:02

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A GSW egylabdás meccsen bukott; a Celtics az egyik sztárjának kidőlését bánhatja.