Férfi kosár NB I: szurkolói balhé után nyert a ZTE Pécsen

2017.12.21. 20:01
A Kecskemét tizenegy ponttal legyőzte a Falcót a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján. Pécsen szoros mérkőzésen, Deonta Vaughn utolsó pillanatokban dobott triplájával győzött a Zalaegerszeg.

Pécsen az első félidő a hazaiaké volt a ZTE ellen, aztán a harmadik negyed közepétől csökkentette több mint tízpontos hátrányát a Zalaegerszeg. A harmadik negyedben több mint tízperces kényszerszünetre volt szükség, miután addig balhéztak a ZTE szurkolói, hogy a rendezők kivezették őket a csarnokból.

A hajrára felzárkózott a ZTE, amely az utolsó percben többször is támadott a vezetésért, s a nagy rohamozás végén Vaughn másodpercekkel a játékidő lejárta előtt triplával fordított.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KTE-DUNA ASZFALT–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 92–81
(19–14, 25–20, 17–23, 31–24)
Kecskemét, 700 néző. V: Győrffy, Török R., Balog Gy.
KECSKEMÉT: Pongó Máté 9/6, THOMPSON 20/3, Djeraszimovics 12, DRAMICSANIN 21/6, KARAHODZSICS 8. Csere: Molnár Márton 5, WITTMANN 13/9, Horváth K. 4. Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY: GOVENS 12/6, NORFLEET 18/9, PERL 15/6, Pusztahvar 7/3, Zsigeranovics 9. Csere: Boriszov 10, Tóth N. 2, Váradi 8/6. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 7. p.: 11–6. 13. p.: 25–19. 17. p.: 34–25. 23. p.: 47–36. 27. p.: 49–51. 33. p.: 71–63. 37. p.: 80–69
Forray Gábor:
– Nagyszerű este volt! Amit elterveztünk, azt maradéktalanul végrehajtottuk. Meglepődtem, hogy ilyen simán nyertünk. Külön öröm számomra, hogy amikor fordítottak a vendégek, akkor meg tudtunk újulni és ismét átvettük a vezetést. Ez eddig sokszor nem így volt.
Szrecsko Szekulovics: – Tudtuk, hogy a Kecskemét hazai pályán nagyon erős, mégis álmosan kezdtünk. Rosszul védekeztünk, könnyű kosarakat kaptunk. Közel száz pontot kaptunk idegenben, ami nagyon sok.

PVSK-VEOLIA–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–89 (29–24, 26–20, 18–24, 15–21)
Pécs, 1800 néző. V: Benczur, Frányó, Gál J.
PÉCS: DURHAM 18/3, Supola 4, Demeter A. 7/3, Budimir 13/9, SARLIJA 20. Csere: Dukics 4, Simon K. 6/3, Bíró 3/3, ANTÓNI 13/6. Edző: Csirke Ferenc
ZALAEGERSZEG: KINNEY 18/12, VAUGHN 14/3, BENKE 15/6, Szabó Zs. 6/6, RADIC 22/3. Csere: Mohácsi 7/3, Horváth Á. 7/3, Jeffers. Edző: Bencze Tamás
Csirke Ferenc:
– Hihetetlen, hogy a végén három csapatfaulttal üres triplát kapunk. A huszonötödik percben, amikor a Zalaegerszeg átállt a zónára, három üres ziccert hibáztunk, utána pedig folyamatosan széttöredezett a játék.
Bencze Tamás: – Egy egypontos győzelem mindig szerencse kérdése, ezen a mérkőzésen mindkét csapat sokat tett a sikerért. Az első félidőben nagyon puhán védekeztünk, a második félidő zónája megtörte a pécsieket, mi pedig bebizonyítottuk, hogy van tartásunk.

1. Egis Körmend 10 9 1 848–751 0.950
2. Szolnoki Olaj KK 11 9 2 905–807 0.909