Férfi kosár NB I: megnyerte a vasi rangadót a Falco

2018.03.04. 19:46
Hazai pályán négy ponttal nyert a Körmend ellen a Falco a férfi kosárlabda NB I vasárnapi, Vas megyei rangadóján.

KOSÁRLABDA
Férfi NB I
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 83–79
(23–16, 15–21, 19–24, 26–18)
Szombathely, 3070 néző. V: Kapitány G., Praksch P., Farkas G.
FALCO: GOVENS 23/6, PERL 14, VÁRADI B. 19/9, BORISZOV 15/3, Taylor 7. Csere: Tóth N., Pustahvar 2, Norfleet 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
KÖRMEND: Wright 12, Hollins 8, Ferencz 9/9, Tuoyo 11/3, Horti 2. Csere: Davis-Smith 5/3, Halász, FANNING 20/9, CSORVÁSI 9, Németh Á. 3/3. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása, 3. perc: 8–2. 8. p.: 21–11. 13. p.: 28–23. 16. p.: 36–23. 20. p.: 38–37. 23. p.: 46–40. 27. p.: 53–54. 30. p.: 57–61. 32. p.: 70–61. 36. p.: 77–68. 39. p.: 79–71
Kipontozódott: Csorvási (31. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Ahogyan arra számtani is lehetett, egy nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Jól kezdtünk, de aztán a harmadik negyedben újított, fordított a Körmend, szerencsére a negyedik játékrészben visszataláltunk a helyes útra. Egy nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, és egy nagyon jó Körmendet vertünk meg. Többször is láttam ellenfelünket játszani, ilyen jól nem sokszor kosaraztak.
Gasper Potocsnik: – Színvonalas, közönségszórakoztató meccset játszottunk, remek hangulatban léphettek pályára a csapatok – a kosárlabda ünnepe volt ez a mérkőzés. Jól játszottunk mi is, összességében elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. A lepattanók döntöttek a Falco javára, rengeteg pontot szerzett második szándékból a házigazda.
Eric Fanning: – Küzdelmes, kemény meccset vívtunk, minden kosárért, minden egyes labdáért nagyon meg kellett küzdeni. Álltuk a sarat, de a lepattanókat jobban szedte a Falco. Apróságok döntöttek a házigazda javára. KOSÁRLABDA