Férfi kosár NB I: 16/16! A Szeged is elbukott Szombathelyen

2017.12.29. 19:55
A Falco 96–81-re nyert hazai pályán Perl Zoltán vezérletével a Szedeák ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 13. fordulójában.  A Kaposvár 30 pontos vereségbe szaladt bele Pakson.

A Szeged repülőrajtot vett, tíz ponttal megnyerte a nyitó negyedet, a mostani bajnoki szezonban hazai pályán még veretlen Falco azonban a nagyszünetig csaknem teljesen ledolgozta hátrányát. A tendencia a harmadik negyedben folytatódott, a szombathelyiek a hibátlanul büntetőző (16/16!) Perl Zoltán vezérletével fordítottak, nyolc ponttal is elléptek (75–67), de ekkor még nem sikerült megtörniük a Szedeák ellenállását. Erre az utolsó két percig kellett várni, a 15 pontos különbség simább mérkőzést sejtet, mint amilyen az valójában volt.

A másik pénteki mérkőzésen fordított volt a helyzet. A Kaposvár 97–67-re maradt alul Pakson, de még ez az eredmény is hízelgő rá nézve, hiszen az Atomerőmű 42 ponttal is vezetett már.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 96–81 (18–28, 27–19, 21–18, 30–16)
Szombathely, 2800
néző. V: Kapitány, Praksch, Horváth A.
SZOMBATHELY: GOVENS 14/3, PERL 28, Váradi B. 7/3, BORISZOV 16/3, Zsigeranovics 4. Csere: Tóth N. 4, NORFLEET 18/9, Pusztahvar 5/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZEGED: Boltics 11/6, WIRTH 12/6, Vágvölgyi 2, CSIRICS 24/12, SULOVICS 12. Csere: Fortune 13/9, Révész 4, Kovács Ádám 3. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–10. 8. p.: 10–21. 14. p.: 23–35. 17. p.: 39–37. 20. p.: 45–47. 24. p.: 49–54. 27. p.: 57–56. 30. p.: 66–65. 32. p.: 75–67. 37. p.: 83–76. 39. p.: 91–81
Kipontozódott: Zsigeranovics (38. p.), Sulovics (39. p.), Csirics (39. p.), Kovács Ádám (40. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Köszönöm a szurkolók támogatását, mínusz tíz pontnál is űzték, hajtották a csapatot. Ebben a bajnokságban nincs könnyű meccs, nincs gyenge ellenfél, minden csapat ellen a maximumot kell adnod. Ha valaki ránéz az eredményre, vélhetően úgy gondolja, hogy ez sima mérkőzés, biztos hazai diadal volt – pedig egyáltalán nem így van. Nagyon meg kellett szenvednünk ezért a győzelemért.
Andjelko Mandics: – Úgy gondolom, hogy nagyot küzdöttünk, és amíg bírtuk erővel, úgy a harminchetedik percig, jól is játszottuk. Minőségi Falco dolgát nehezítettük meg úgy, hogy Juhos Levente sérülés miatt nem játszott, Josh Fortune sérülésből jött vissza, és Kovács Ádám sem volt teljesen egészséges.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 97–67 (26–21, 29–11, 22–13, 20–22)
Paks, 1100
néző. V: Győrffy P., Pozsonyi, Fodor
PAKS: HINDS 14/3, ALLEN 18/12, Barnies 10/6, EILINGSFELD 15/6, GUINN 20/9. Csere: Ruják 6, Ogunyemi 6, Medve 3/3, Garamvölgyi, Gulyás M. 5/3, Kalmár, Pajor. Edző: Teo Cizmic
KAPOSVÁR: DUNN 24/15, Evans, Baki G. 4, IVOSEV 23/3, Spica 3. Csere: Hendlein 7, Tóth P., Bogdán B., Hock 6/6, Kocsis. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 2. perc: 4–0. 3. p.: 10–13. 6. p.: 19–13. 9. p.: 24–17. 12. p.: 28–23. 14. p.: 36–26. 17. p.: 43–28. 19. p.: 53–29. 23. p.: 57–34. 27. p.: 71–41. 33. p.: 84–47. 36. p.: 90–51
Teo Cizmic:
– A regenerálódásra nem igazán jutott idő, de így is energikusan játszottak a srácok. A folytatásban is ezen az úton kell tovább mennünk, keményen kell edzenünk. Biztos vagyok benne, hogy még ennél is jobbak leszünk.
Fekete Ádám: – Gratulálok a Paksnak, az elmúlt meccseken is hasonlóan jól játszottak. Mi gödörben vagyunk, vannak hibák, amelyeket ki kell javítani. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek bennünket. Szégyen, hogy a csapatunk ilyen produkcióval rukkolt elő.