Férfi kosár NB I: az Alba otthon botlott; 223 pont Szombathelyen

2018.02.09. 20:24
A lilában játszó kecskemétiek nagyot küzdöttek (Fotó: kosarsport.hu)
Az Alba Fehérvár meglepetésre hazai pályán kikapott a Kecskeméttől (75–79), míg a Falco csak nagyon nehezen, dupla hosszabbításban győzte le a Sopront (114–109) a férfi kosárlabda NB I 20. fordulójának pénteki játéknapján.

Jól kezdett a tabella aljáról menekülő Sopron, de az erőviszonyoknak megfelelően az első negyed végére fordított a Falco. Csakhogy 26–21 után egy 16–3-as futással meglépett a Sopron, a harmadik negyedben többször tíz pont fölé pumpálta az előnyét, és a Falco csak a záró játékrész derekára tudott fordítani egy 9–0-s etappal (81–77). A Sopron újra felzárkózott, hosszabbításra mentette a meccset, amely végül a második ráadásban dőlt el: Adonte Parker triplájával még a vendégek vezettek 108–107-re, de a hajrá a szombathelyieknek sikerült jobban – 7–1-es futással megvédték hazai veretlenségüket (9/9).

A címvédő Fehérvár a második negyedben, úgy tűnt, meglép a Kecskeméttől (40–30), csakhogy a KTE visszakapaszkodott, nem hagyta magát leszakítani, s a negyedik tíz percben élt a lehetőséggel: fordított, és nagy meglepetésre legyőzte a támadásban és védekezésben a szokásosnál többet hibázó bajnokot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SOPRON KC 114–109 (24–18, 20–30, 23–25, 23–17, 13–13, 11–6) – két hosszabbítás után
Szombathely, 2700 néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Fodor A.
FALCO: GOVENS 27/9, PERL 31/6, Váradi B. 14, PUSZTAHVAR 17/9, Tóth N. 7. Csere: NORFLEET 11/9, Boriszov 7/3, Zsigeranovics. Edző: Szrecsko Szekulovics.
SOPRON: Parker 12/6, EL-AMIN 33/15, Takács, HENDERSON 19/6, WATKINS 27/3. Csere: DUVNJAK 16/3, Dénes, Mészáros Máté 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 5. p.: 10–9. 13. p.: 26–27. 16. p.: 29–37. 20. p.: 44–48. 24. p.: 49–63. 27. p.: 57–63. 30. p.: 67–73. 34. p.: 78–77. 38. p.: 83–83. 40. p.: 90–90. 42. p.: 95–92. 45. p.: 103–103. 48. p.: 107–108
Kipontozódott: Takács (43. p.), Pusztahvar (49. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Nagyon álmosan kezdtünk, gyengén védekeztünk, a Sopron pedig ráérzett, hogy akár nyerhet is. A folytatásban fej fej mellett haladtunk, és a végén a közönségünk támogatásával sikerült kicsikarni a győzelmet. Nem játszottunk jól, de Kaposvár után ismét hosszabbításban nyertünk – tudunk küzdeni, ez azért dicséretes.
Sabáli Balázs: – Mindenképpen örvendetes, hogy a legjobb hazai mérleggel rendelkező csapat otthonában ilyen jól helytálltunk – a győzelmünk is benne volt a meccsben. Akadtak olyan momentumaink a mérkőzésen, amelyekre építhetünk a bajnokság folytatásában.

ALBA FEHÉRVÁR–KTE-DUNA ASZFALT 75–79 (14–16, 26–18, 15–18, 20–27)
Székesfehérvár, 1600
néző. V: Cziffra, Török R., Frányó
FEHÉRVÁR: Kovács Á. 3/3, SIMPSON 14/9, Harris 12/6, LÓRÁNT 13/3, Keller Á. 5/3. Csere: Horton 4, Pointer 4, Keller I. 3/3, Mohammed 11/3, Filipovity 6/6. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 10/9, Thompson 12, DJERASZIMOVICS 20/3, DRAMICSANIN 19/15, KARAHODZSICS 16. Csere: Fülöp, Wittmann, Molnár Márton 2, Horváth K. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 4–5. 9. p: 12–14. 12. p.: 19–19. 15. p.: 24–25. 18. p.: 37–30. 22. p.: 44–36. 25. p.: 44–40. 28. p.: 51–44. 32. p.: 60–54. 35. p: 63–62. 38. p.: 71–68
Kipontozódott: Thompson (39. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelten győzött a Kecskemét, szoros végjátékban kerekedett fölénk. Nem voltunk eléggé agresszívek a büntetőterületen belül, és a végén kicsit kapkodtunk, míg ellenfelünk higgadtabban játszott.
Forray Gábor: – Örülök, hogy sikerült Fehérváron nyerni, ez még edzői pályafutásom alatt nem fordult elő. Büszke vagyok a játékosaimra, amit elterveztünk, a csapat végrehajtotta. Az Alba nem tudott bennünket lerohanni, arra törekedtünk, hogy öt öt elleni játékot játsszon, a győzelmünk igazi kulcsa azonban meggyőződésem szerint a mindössze öt eladott labdánk volt. A második negyedben az Alba Magyarországon egyedülálló dobóteljesítményt nyújtott, hétből hét triplát dobott, ám ennek ellenére csapatom egálban tudott maradni, és ez mutatta a tartását. Igazság szerint azért szerencse is kellett ehhez, de meg is dolgoztunk a győzelemért.