Férfi kosár NB I: Körmend-siker a rangadón, győzött az Olaj is

2018.03.24. 20:09
A körmendi Eric Fanning kosárra tör (Fotó: Unger Tamás)
Az éllovas Szolnok 93–89-re legyőzte a ZTE-t, a Körmend magabiztosan megnyerte a címvédő Alba Fehérvár elleni rangadót (79–67), míg a harmadik helyen álló Falco meglepetésre kiadós verést kapott Szegeden (98–77) a férfi kosárlabda NB I szombaton megrendezett, csupa hazai sikert hozó 26. fordulójában.

KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR

Az első másfél percben Justin Tuoyo és Ferencz Csaba is bevert egy-egy triplát, de nem tudott elhúzni a Körmend, sőt a 8. percben, Lóránt Péter hármasa után már kénytelen volt időt kérni a házigazda (10–18). A megbeszélés tartalmas volt, a Körmend a második játékrész elején lefaragta hátrányát, és 12–0-s nekirugaszkodással át is vette a vezetést. A harmadik negyedben a Fehérvár próbált visszakapaszkodni, ám Andre Hollins gyors egymásutánban a helyére küldött két triplát (55–43), a Körmend végképp nyeregbe került, és a vendégek csak a már tét nélküli végjátékban tudtak közelebb jönni.

SZOLNOK–ZTE

A szoros első negyed után a Szolnok produkált egy igen erős másodikat, ám hiába vezetett csaknem húsz ponttal, a vendégek szép lassan visszalopóztak. Deonta Vaughn és Szabó Zsolt egy-egy tripláját követően, 3:13 perccel a vége előtt már csak négy pont volt a különbség (87–83), majd Szabó 11 másodperccel a vége előtt hajított újabb hármasa után csupán kettő (91–89). Az utolsó másodpercekben még nyílt egyenlítési lehetőség a ZTE előtt, de Szabó újabb hármasa már célt tévesztett.

SZEGED–FALCO

A 27 pontig jutó Joshua Fortune már az 1. percben zsákolt, a 3. perc kezdetén bedobta első tripláját, vezérletével a Szeged 9–1-es rohammal kezdett – és a folytatásban sem fékezett. Már a nagyszünetben húsz pont felett volt a különbség, és a rendkívül gyenge dobóteljesítményt nyújtó szombathelyiek egy pillanatig sem tudták megkérdőjelezni a hazai siker jogosságát.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

A Jászberény kikapott a MAFC otthonában, így már biztos, hogy a bajnokság következő szakaszában az alsóházban játszik. A Kaposvár Tomiszlav Ivosev utolsó másodperces kosarával győzte le az Atomerőmű legénységét, a Kecskemét az utolsó negyedben törte meg az addig jobbára végig vezető DEAC-ot, míg a PVSK végig jobban állt a Sopronnál, aztán az utolsó negyed eleji 15–0-val biztossá is tette fölényes győzelmét.

A bajnokság alapszakaszából a 21. forduló két mérkőzése (Szeged–Alba, PVSK–Körmend – március 28-29.), valamint az április 4-re halasztott 23. forduló van hátra.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
26. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 79–67 (16–21, 27–10, 20–19, 16–17)
Körmend, 2000
néző. Vezette: Benczur T., Győrffy, Jakab L.
KÖRMEND: Wright 4, HOLLINS 23/18, FERENCZ 10/6, TUOYO, 10/6, Horti 2. Csere: CSORVÁSI 10, Davis-Smith 2, Halász 5/3, Fanning 13. Edző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR: HILL 17, MOHAMMED 21/6, Simpson 2, LÓRÁNT 16/3, Keller Á. 6. Csere: Kovács Ákos, Pointer 1, Horton 4, Keller I., Filipovity. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 8. p.: 10–19. 13. p.: 28–21. 17. p.: 39–28. 24. p.: 47–37. 28. p.: 57–43. 34. p.: 68–52. 38. p.: 74–64
Gasper Potocnik:
– Örülök, hogy négy vereség után le tudtuk győzni az Albát. Nem volt könnyű dolgunk, mert ellenfelünk nagyon jó játékosokból áll. De mi ezúttal csapatként harcoltunk, a srácok minden tőlük telhetőt megtettek a győzelemért. Most egy kicsit pihenünk, aztán készülünk az előttünk álló nagyon fontos két mérkőzésre.
Dzunics Braniszlav: – A Körmend a játék szinte minden elemében felülmúlt bennünket. Mi is keményen küzdöttünk, az első negyedben jól is játszottunk, de utána elsősorban a támadásokban sokat hibáztunk. A dobóteljesítményünk, főleg a távoli, nagyon gyenge volt.

SZOLNOKI OLAJ KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 93–89 (26–22, 31–18, 23–27, 13–22)
Szolnok, 1725
néző. Vezette: Kapitány, Balog Gy., Minár
SZOLNOK: PERRY 16/6, Vojvoda 10/6, FORD 19/9, MILOSEVICS 13, TÓTH Á. 12. Csere: ANDRIC 18, Browning 5/3, Kovács P. Edző: Dragan Alekszics
ZTE: KINNEY 13, Vaughn 13/6, Benke Sz. 15/6, SZABÓ ZS. 13/6, RADIC 21/6. Csere: HORVÁTH Á. 10/6, Mohácsi 4, Mikovics. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–5. 8. p.: 21–18. 14. p.: 38–31. 17. p.: 47–36. 19. p.: 52–38. 24. p.: 64–49. 28. p.: 74–63. 34. p.: 80–73. 37. p.: 87–83. 40. p.: 89–86
Kipontozódott: Radic (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Az első félidőben védekezésben és támadásban egyaránt nagyon jól játszottunk. A második félidőben ritmust váltott a ZTE, nekünk kicsit felpuhult a védekezésünk. Szerencsére izgalmas hajrában sikerült megnyernünk a mérkőzést, és azt gondolom, az első huszonöt perc alapján megérdemelt győzelmet arattunk.
Bencze Tamás: – Az első félidőben különösen jól dobott a szolnoki csapat, mi sajnos puhán védekeztünk. A szünet után váltottunk, indításokból és kintről is eredményesek voltunk, így sikerült felzárkóznunk. A végjátékban fontos büntetőket hibáztunk, de csapatunkat dicséret illeti a második félidőben nyújtott játékáért.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 98–77 (25–18, 27–12, 24–23, 22–24)
Szeged, 800
néző. Vezette: Praksch, Gál J., Fodor A.
SZEGED: Boltics 7/3, FORTUNE 27/9, WIRTH 19/9, CSIRICS 12/6, SULOVICS 21. Csere: Juhos 4, Vágvölgyi 5/3, Kerpel-Fronius G., Bonifert 3/3, Mike, Goldring. Edző: Andjelko Mandics
SZOMBATHELY: Govens 13/3, Perl 16/3, Váradi B. 15/6, Boriszov 3, Taylor 13. Csere: Pusztahvar 9/3, Norfleet 2, Dancsecs, Tóth N. 6, Kucsora. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–1. 5. p.: 13–9. 8. p.: 18–14. 12. p.: 27–20. 16. p.: 38–22. 22. p.: 55–32. 27. p.: 64–41. 33. p.: 80–60. 38. p.: 93–68
Kipontozódott: Boltics (38. p.)
Andjelko Mandics:
– Védekezésünkről mindent elmond, hogy az ország legjobban támadó csapatát hetvenhét ponton tartottuk. Összességében az idény legjobb mérkőzését játszottuk, győzelmünkkel stabilizáltuk helyünket a középházban.
Szrecsko Szekulovics: – Nem volt ritmus, nem volt energia, nem volt védekezés, semmi sem volt. Az idény leggyengébb játékát produkáltuk. A Szeged nagyon jól játszott, semmi esélyünk nem volt ellene.

PVSK-VEOLIA–SOPRON KC 84–57 (23–12, 17–11, 13–20, 31–14)
Pécs, 1100
néző. Vezette: Tőzsér, Török R., Rácz Zs.
PÉCS: DURHAM 13/6, BROOKS 5/3, ANTÓNI 18/15, BUDIMIR 13/6, Sarlija 6. Csere: SIMON K. 11/3, Supola 2, Harazin 6, Bíró 3/3, Demeter A. 3/3, Krnjajski, Dragasevics 4. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: PARKER 20/6, Mészáros M., El-Amin 2, Henderson 8, Tóth G. 9. Csere: WATKINS 13, Duvnjak 5/3, Takács N. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Simon K. (37. p.)
Csirke Ferenc:
– Minden meccsen vannak hullámvölgyek, főleg két, azonos képességű csapat esetén. Most helyenként a támadásbeli egyénieskedés miatt voltak gondjaink, de jól védekeztünk, és örülök, hogy Supola Zoltán visszatért.
Sabáli Balázs: – Próbálok nyugodt maradni. Tisztességgel felkészültünk a két nap alatt, erre mentálisan nem voltunk a pályán. Rosszul játszottunk és rosszul is dobtunk az első félidőben, ez a csapaton belül is feszültséget keltett. Ezt szerintem a kívülállók is látják, pedig még másfél hónapot ki kell bírnunk együtt.

KTE-DUNA ASZFALT–DEAC 79–70 (20–25, 14–12, 18–14, 27–19)
Kecskemét, 800
néző. Vezette: Pálla, Boros T., Hervay
KECSKEMÉT: Pongó Máté 10/6, THOMPSON 10/3, DJERASZIMOVICS 16/3, Dramicsanin 9/3, KARAHODZSICS 17. Csere: Molnár Márton 5, Wittmann 12/6, Horváth K. Edző: Forray Gábor
DEBRECEN: Jones 10, MARTINICS 17/9, LILOV 11/9, Bognár K. 5, ARMWOOD 21/3. Csere: Velkey J. 6/6, Lauderdale, Molnár A., Kósa. Edző: Berényi Sándor
Kipontozódott: Pongó Máté (38. p.)
Forray Gábor:
– Hatalmas szívvel, fegyelmezetten játszottunk, de az első félidőben nem azon a hőfokon, ami egy győzelemhez szükséges. Illetve az első játékrészben az ellenfél meghatározó játékosaira nem figyeltünk. A szünet után azonban minden megváltozott, és a magunk javára fordítottuk a meccset. Köszönöm ezt a szép névnapi ajándékot.
Berényi Sándor: – A lepattanócsatát a hazaiak nyerték, és ez meghatározó volt. Nem voltunk elég kemények a palánk alatt, sokat kell dolgoznunk, hogy ez a folytatásban ne így legyen. A második félidőben a dobószázalékunk is visszaesett.

KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 74–72 (13–16, 19–18, 21–12, 21–26)
Kaposvár, 900
néző. Vezette: Földházi, Kulcsár T., Goda
KAPOSVÁR: GIBBS 17/6, Baki 8/6, IVOSEV 15/3, HENDLEIN 10, SPICA 18. Csere: Tóth P., Papp P. 3/3, Blaskovits 3/3. Edző: Fekete Ádám
PAKS: Hinds 12/6, TARRANT 18/12, Barnies 10, Eilingsfeld 8, Guinn 6/6. Csere: Ruják A. 11/6, Ogunyemi 7, Medve. Edző: Teo Cizmic
Kipontozódott: Guinn (35. p.)
Fekete Ádám:
– Örülök, hogy hazai meccsünk után is látni végre mosolygós arcokat, végül is ezért dolgozunk. A támadójátékunk nem volt az igazi, de többen is sérülten vállalták a játékot. Ugyanakkor védekezésben az utóbbi meccseken szintet léptünk.
Teo Cizmic: – Fizikailag kemény és érzelemdús mérkőzés volt. A találkozó végén a szerencse döntött a kaposvári együttes javára.

MAFC–JP AUTO-JKSE 73–72 (23–13, 22–19, 20–24, 8–16)
Budapest,
Gabányi-sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Farkas G., Pozsonyi, Balogh Gy.
MAFC: HOT 11/3, Fodor M. 7/3, MCCRAY 19/3, DJUKICS 12/6, CVETKOVICS 16. Csere: Misek, Lakits, Peringer, LAKOSA ZS. 8/6. Edző: Garai Péter
JÁSZBERÉNY: NELSON 21/6, Rakics 7/6, WALLACE 14/6, LUCSICS 17/6, Sejfic 7. Csere: Cseh 6, Kerpel-Fronius B., Molnár Marcell. Edző: Nikola Lazics
Garai Péter:
– Ismét jól kezdtük a találkozót, nagyon jól működött a csapatjáték, amelynek köszönhetően sikerült jelentős előnyre szert tenni. A második félidőben a Jászberény védekezése agresszívabbá vált, emiatt is lelassultunk támadásban. Fontos győzelmet arattunk az egyik riválisunk ellen. Megpróbálunk Szegeden is meglepetést szerezni az alapszakasz utolsó találkozóján.
Nikola Lazics: – Jól kezdett a MAFC, ellenfelünk rengeteg leindításos pontot ért el rossz védekezésünk miatt, támadásban is tompák voltunk az első húsz perc során. A szünet után szigorítottunk védekezésben, kevesebb helyet hagyva ezzel ellenfelünknek. Nyerni szerettünk volna, ez azonban nem sikerült, és az eredmények tükrében az alsóházi rájátszásban még kétszer találkozunk ellenfelünkkel, amely megérdemelten győzött le bennünket.