Férfi kosár NB I: az Alba és a Falco sem hibázott

2017.12.12. 21:21
Az Alba Fehérvár hazai pályán a Kaposvár ellen, a szombathelyi Falco a Jászberény vendégeként győzött a férfi kosárlabda NB I keddi mérkőzésein.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 73–64 (19–19, 23–17, 15–12, 16–16)
Székesfehérvár, 1600
néző. V: Földházi, Ádám, dr. Mészáros B.
FEHÉRVÁR:
HILL 15/6, SIMPSON 18/12, Harris 7, Lóránt 7, KELLER Á. 6. Csere: Mohammed 9/3, HORTON 11, Filipovity, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR:
DUNN 17, Evans 9/3, IVOSEV 12/3, Hendlein 4, SPICA 15. Csere: Tóth P. 5/3, Baki 2, Bogdán, Hock. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc:
0–7. 6. p.: 10–10. 9. p: 17–17. 12. p.: 21–21. 15. p.: 26–26. 18. p.: 36–31. 22. p.: 44–38. 25. p.: 48–42. 28. p.: 53–44. 32. p.: 59–50. 35. p: 64–54. 38. p.: 67–58
Dzunics Braniszlav: –
Küzdelmes mérkőzést sikerült megnyernünk egy jó, rutinos, felkészült csapattal szemben, amely ugyanúgy felvette a harcot. Lehet, hogy egyik fél sem játszott a legszebben, de a hozzáállásra nem lehetett panasz. Hat nap alatt három meccset vívtunk, és ez látszott a futóteljesítményen. Sok pontot ért el az ellenfelünk indításból és a festékből.
Fekete Ádám: –
Nagyon kemény, fizikális mérkőzés volt, nagy energiát fektettünk a védekezésbe. Ezzel elégedett lehetek, ám a szokásos problémánkkal kellett szembesülni, nem mentek be a távoli dobásaink. Sajnos az utóbbi időben nincs olyan, aki extra teljesítménnyel segíteni tudná az együttest. Ma extrák nélküli, küzdelmes játékot nyújtott a csapatom. Ez Fehérváron nem elég. FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FEHÉRVÁR:
KAPOSVÁR:

A 3. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
JP AUTO-JKSE–
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71–90 (20–15, 22–25, 15–24, 14–26)

Jászberény, 400 néző. V: Czifra Cs., Tőzsér D., Nagy V.
JÁSZBERÉNY: Nelson 15, Rakics 6/3, WALLACE 18/3, Lucsics 6, SEJFIC 16. Csere: Bazsó, Kerpel-Fronius 2, Molnár 4, Cseh 4. Edző: Nikola Lazics
SZOMBATHELY:
GOVENS 18/6, Perl 16, Váradi 11/9, PUSZTAHVAR 15/9, Zsigeranovics 11. Csere: Tóth 6, NORFLEET 13/6. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-2. 7. perc: 18-11. 13. perc: 26-25. 17. perc: 34-34. 23. perc: 48-45. 27. perc: 53-57. 33. perc: 61-74. 37. perc: 66-82
Kipontozódott
: Rakics 36. perc
Nikola Lazics:
– Szombaton is és ma is a harmadik negyedben veszítettük el a mérkőzést. Addig egész jó ritmusban játszottunk, bár nem dobtunk jól, hiszen a tripláink rendre célt tévesztettek. Amikor nem járattuk megfelelően a labdát, akkor a Falco sorozatosan könnyű kosarakat szerzett, és megérdemelten nyerte meg a meccset.
Szrecsko Szekulovics: –
Egy hét alatt a harmadik idegenbeli mérkőzésünk volt, s még a kétszeri hosszabbítás után elveszített pécsi találkozó fáradtsága is bennünk volt. A Jászberény jól kezdett, mi pedig puhán játszottunk az elején, de azért vagyunk jó csapat, mert ezen tudtunk változtatni. A harmadik negyedben sikerült megtörnünk a házigazdák ellenállását, és megnyernünk az összecsapást.

1. Szolnoki Olaj KK 10 9 1 828–712 0.950
2. Egis Körmend 9 8 1 768–672 0.944
3. Falco-Vulcano Szombathely 10 7 3 899–774 0.850
4. Alba Fehérvár 10 6 4 763–736 0.800
5. Pécsi VSK-VEOLIA 10 6 4 783–803 0.800
6. Naturtex-SZTE-Szedeák 10 5 5 754–717 0.750
7. Atomerőmű SE 10 5 5 774–780 0.750
8. Zalakerámia ZTE KK 10 5 5 762–794 0.750