HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.04.06 17:47 Frissítve: 2018.06.18 19:52

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2017–2018 KÖZÉPSZAKASZ ÉS RÁJÁTSZÁS

Íme, a 2017–2018-as férfi kosárlabda NB I-es szezon középszakaszának menetrendje.

HIRDETÉS

 

A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket viszik magukkal a középszakaszba, amelyben az alapszakasz 1–5. helyezettje a felsőházban, a 6–10. helyezett a középházban, a 11–14. helyezett az alsóházban folytatja. Az együttesek itt is körmérkőzéses rendszerben küzdenek, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Amennyiben holtverseny alakulna ki, annak számításakor a középszakasz meccseinek eredményét kell figyelembe venni.

Az alsóház utolsó két helyezettje egymás között dönti el a bennmaradást (playout). A párharc a jobb helyen kiemelt együttes otthonában kezdődik, és az egyik fél második győzelméig tart.

A bajnoki címért rendezett rájátszásba a középszakaszban kialakult sorrend szerint jut be a legjobb 8 csapat (a felsőház összes együttese és a középház első három helyezettje). A verseny kiemelés szerint folytatódik (A: 1.–8., B: 2.–7., C: 3.–6., D: 4.–5.). A párharcok egyenes kieséses rendszerben az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. Az elődöntőben az A jelű párharc győztese a D jelű győztesével játszik, míg a B jelű párharc győztese a C jelű győztesével. A döntőben az elődöntők továbbjutói között dől el a bajnoki cím sorsa.

A 2017–2018-as idény teljes versenykiírását ide kattintva olvashatja!

RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ
A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart
SZOLNOKI OLAJ KK (1.)–FALCO-VULCANO SZOMBATHELY (2.) A VÉGEREDMÉNY: 3–1
Szolnoki Olaj KK–Falco-Vulcano Szombathely 82–76
Falco-Vulcano Szombathely–Szolnoki Olaj KK 76–73
Szolnoki Olaj KK–Falco-Vulcano Szombathely 
89–70
Falco-Vulcano Szombathely–Szolnoki Olaj KK
81–83
 
A 3. HELYÉRT
 
ALBA FEHÉRVÁR (3.)–EGIS KÖRMEND (4.) A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Alba Fehérvár–Egis Körmend 91–71
 Egis Körmend–Alba Fehérvár
83–95
 
ELŐDÖNTŐ
 
SZOLNOKI OLAJ KK (1.)–EGIS KÖRMEND (4.) A VÉGEREDMÉNY: 3–0
Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend 92–72
Egis Körmend–Szolnoki Olaj KK77–80
Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend 
102–59
 
FALCO-VULCANO SZOMBATHELY (2.)–ALBA FEHÉRVÁR (3.) A VÉGEREDMÉNY: 3–2
Falco-Vulcano Szombathely–Alba Fehérvár
90–88
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Szombathely94–90
Falco-Vulcano Szombathely–Alba Fehérvár
86–82
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Szombathely
112–81
Falco-Vulcano Szombathely–Alba Fehérvár76–69
 
 NEGYEDDÖNTŐ
  
SZOLNOKI OLAJ KK (1.)–ATOMERŐMŰ SE (8.)A VÉGEREDMÉNY: 3–0
Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE
92–60
Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj KK 82–96
Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE
82–56
  
FALCO-VULCANO SZOMBATHELY (2.)–ZALAKERÁMIA ZTE KK (7.)
A VÉGEREDMÉNY: 3–1 
Falco-Vulcano Szombathely–Zalakerámia ZTE KK
91–88
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Szombathely107–104 – 3x h. u.
Falco-Vulcano Szombathely–Zalakerámia ZTE KK
93–70
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Szombathely91–95
  
ALBA FEHÉRVÁR (3.)–PÉCSI VSK-VEOLIA (6.)
A VÉGEREDMÉNY: 3–0  
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-VEOLIA
104–74
Pécsi VSK-VEOLIA–Alba Fehérvár 79–82
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-VEOLIA
77–58
  
EGIS KÖRMEND (4.)–KTE-DUNA ASZFALT (5.)
A VÉGEREDMÉNY: 3–2   
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt 
77–59
KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 93–78
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt
104–68
KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 
91–72
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt
70–63
PLAYOUT
 A párharc az egyik fél második győzelméig tart
SOPRON KC–MAFC
A végeredmény: 2–0
Sopron KC–MAFC
90–74
MAFC–Sopron KC
92–95 – h. u.

A FELSŐHÁZ VÉGEREDMÉNYE
1. Szolnoki Olaj KK 34 27 7 2859–2570 0.897  61
2. Falco-Vulcano Szombathely 34 24 10 3033–2745 0.853  58
3. Alba Fehérvár 34 23 11 2749–2538 0.838  57
4. Egis Körmend 34 20 14 2740–2704 0.794  54
5. KTE-Duna Aszfalt 34 17 17 2631–2664 0.750  51
A FELSŐHÁZ MENETRENDJE
1. FORDULÓ
 
Falco-Vulcano Szombathely–KTE-Duna Aszfalt 87–74
Alba Fehérvár–Egis Körmend
88–69
Szabadnapos: Szolnoki Olaj
 
  
2. FORDULÓ
 
KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár
77–87
Egis Körmend–Szolnoki Olaj
74–85
Szabadnapos: Falco-Vulcano Szombathely 
  
3. FORDULÓ
 
Szolnoki Olaj–KTE-Duna Aszfalt 88–77
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Szombathely 71–70
Szabadnapos: Egis Körmend
 
  
4. FORDULÓ
 
Egis Körmend–Falco-Vulcano Szombathely 78–95
Szolnoki Olaj–Alba Fehérvár 81–79
Szabadnapos: KTE-Duna Aszfalt  
  
5. FORDULÓ
 
KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 89–80
Falco-Vulcano Szombathely–Szolnoki Olaj 85–86
Szabadnapos: Alba Fehérvár 
  
6. FORDULÓ
 
Egis Körmend–Alba Fehérvár 92–87
KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Szombathely
93–88
Szabadnapos: Szolnoki Olaj
 
  
7. FORDULÓ
 
Alba Fehérvár–KTE-Duna Aszfalt 85–60
Szolnoki Olaj–Egis Körmend 67–60
Szabadnapos: Falco-Vulcano Szombathely 
  
8. FORDULÓ  
KTE-Duna Aszfalt–Szolnoki Olaj 66–86 
Falco-Vulcano Szombathely–Alba Fehérvár 82–72
Szabadnapos: Egis Körmend 
  
9. FORDULÓ
 
Falco-Vulcano Szombathely–Egis Körmend 89–75
Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj 84–67
Szabadnapos:  KTE-Duna Aszfalt 
  
10. FORDULÓ
 
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt 84–67
Szolnoki Olaj–Falco-Vulcano Szombathely 99–100
Szabadnapos: Alba Fehérvár
 

A KÖZÉPHÁZ VÉGEREDMÉNYE
6. Pécsi VSK-VEOLIA 34 19 15 2746–2759 0.779  53
7. Zalakerámia ZTE KK 34 18 16 2827–2768 0.765  52
8. Atomerőmű SE 34 17 17 2714–2722 0.750  51
9. Kaposvári KK 34 16 18 2728–2755 0.735  50
10. Naturtex-SZTE-Szedeák 34 12 22 2583–2652 0.676  46

A KÖZÉPHÁZ MENETRENDJE
1. FORDULÓ
 
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák82–55
Pécsi VSK-Veolia–Kaposvári KK 94–91
Szabadnapos: Atomerőmű SE 
  
2. FORDULÓ 
 
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-Veolia 80–57
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 81–70
Szabadnapos: Zalakerámia ZTE KK  
  
3. FORDULÓ 
 
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák 68–59
Pécsi VSK-Veolia–Zalakerámia ZTE KK 106–95
Szabadnapos: Kaposvári KK 
  
4. FORDULÓ 
 
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 94–92 – h. u.
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-Veolia 84–91
Szabadnapos: Naturtex-SZTE-Szedeák  
  
5. FORDULÓ 
 
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 94–78
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 106–90
Szabadnapos: Pécsi VSK-Veolia 
  
6. FORDULÓ 
 
Kaposvári KK–Pécsi VSK-Veolia 73–78
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 81–83
Szabadnapos: Atomerőmű SE 
  
7. FORDULÓ 
 
Pécsi VSK-Veolia–Naturtex-SZTE-Szedeák 97–87
Atomerőmű SE–Kaposvári KK 82–73
Szabadnapos: Zalakerámia ZTE KK 
  
8. FORDULÓ 
 
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 82–96
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-Veolia 87–74
Szabadnapos: Kaposvári KK
 
  
9. FORDULÓ
 
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK
88–77
Pécsi VSK-Veolia–Atomerőmű SE 76–75
Szabadnapos: Naturtex-SZTE-Szedeák  
  
10. FORDULÓ
 
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 65–78
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 85–79
Szabadnapos: Pécsi VSK-Veolia  

AZ ALSÓHÁZ VÉGEREDMÉNYE
11. DEAC 32 12 20 2569–2703 0.688 
12. JP Auto - Jászberény KSE 32 12 20 2457–2588 0.688 
13. Sopron KC 32 9 23 2481–2691 0.641 
14. MAFC 32 8 24 2399–2657 0.625 
AZ ALSÓHÁZ MENETRENDJE
1. FORDULÓ
 
DEAC–Sopron KC   90–72
JP Auto-Jászberény KSE–MAFC 84–94
  
2. FORDULÓ
 
Sopron KC–JP Auto-Jászberény KSE77–91
MAFC–DEAC
60–76
  
3. FORDULÓ
 
MAFC–Sopron KC81–85 – h. u.
JP Auto-Jászberény KSE–DEAC
84–81
  
4. FORDULÓ
 
MAFC–JP Auto-Jászberény KSE
85–80
Sopron KC–DEAC
91–84
  
5. FORDULÓ
 
JP Auto-Jászberény KSE–Sopron KC 90–83
DEAC–MAFC
103–80
  
6. FORDULÓ
 
DEAC–JP Auto-Jászberény KSE 98–92 – h. u.
Sopron KC–MAFC
83–82

 
AZ ALAPSZAKASZ EREDMÉNYEIT IDE KATTINTVA TALÁLJA!

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.09.27 13:37:40

Kosárlabda nemzetisport.hu

A férfi kosárlabda NB I 2018–2019-es alapszakaszának menetrendje.

2018.09.27 15:12:48

Kosárlabda nemzetisport.hu

A női kosárlabda NB I 2018–2019-es alapszakaszának menetrendje.

2018.09.28 09:23:57

Kosárlabda BOBORY BALÁZS, GYŐRI FERENC

A címvédő Szolnok a legnagyobb favorit, a TF-nek óriási bravúr kell a bennmaradáshoz.

2018.09.12 08:26:39

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

Ivkovics Sztojan szerint idegenben is nyerhet a kosárválogatott a pénteki vb-selejtezőn.

2018.08.27 18:12:52

Kosárlabda GYŐRI FERENC

A magyar válogatott Govens Darrin helyére sokoldalú csapatjátékost kaparintott meg a bajnoki ezüstérmes Falco Ron Curry személyében.

HIRDETÉS
HIRDETÉS