Férfi kosár NB I: a tartalékos Szeged legyőzte a Kecskemétet

2018.01.31. 19:58
A Szeged a Kecskemétet, a Kaposvár a Sopront, a Zalaegerszeg a Jászberényt győzte le hazai pályán a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A MAFC Debrecenben tudott nyerni.

A Szeged sérülés miatt Marko Boltics, Andrija Csirics és Juhos Levente játékára sem számíthatott a tabella első felében tanyázó Kecskemét ellen, de így is „elkapta” a vendégeket, leginkább a 19–7-re megnyert második negyednek köszönhetően.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KTE-DUNAASZFALT 70–62 (20–20, 19–7, 20–18, 11–17)
Szeged, 800
néző. Vezette: Pálla, Minár, Kulcsár
SZEGED: Kerpel-Fronius G. 2, WIRTH 11/3, FORTUNE 17/3, Petrovics 3/3, SULOVICS 15. Csere: VÁGVÖLGYI 11, Kovács Á. 8, RÉVÉSZ 3. Edző: Andjelko Mandics
KECSKEMÉT: Pongó Má. 4, Thompson 4, Djeraszimovics 18/6, DRAMICSANIN 15, Karahodzsics 9. Csere: Molnár M. 3, Wittmann 9/9, Horváth K. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 5. p.: 10–7. 7. p.: 16–17. 14. p.: 29–20. 18. p.: 33–25. 22. p.: 43–27. 26. p.: 35–25. 28. p.: 50–35. 34. p.: 61–49. 37. p.: 62–53
Andjelko Mandics:
– Tartalékos kerettel játszottunk, de tudtuk, hogy ez élet-halál meccs nekünk, így is állt hozzá a csapat. Kiválóan működött a védekezésünk, ha valaki hibázott, a másik kijavította. A végén kicsit idegeskedtünk, de sikerült nyernünk.
Forray Gábor: – Megemelem a kalapom a szegediek előtt, megérdemelten nyertek. Monoton tempóban, álmosan kezdtünk, ebből egy kamikazejáték lett, ami nem ízlett nekünk. A második negyedben kiépített előnyét a Szedeák meg is tartotta. Bár a végét izgalmassá tudtuk tenni, a sors igazságtalansága lett volna, ha mi nyerünk.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I
DEAC–MAFC 71–87 (22–23, 20–15, 14–27, 15–22)
Debrecen, 1000
néző. Vezette: Győrffy, Tőzsér, Mészáros B.
DEBRECEN: JONES 18/9, DeShields 9/3, Lilov 7/3, BOGNÁR K. 11, Armwood 11. Csere: Molnár A. 4, Velkey 5/3, Kósa T 6/3. Edző: Berényi Sándor
MAFC: Hot 12/6, Misek 4, FODOR M. 28/18, MCCRAY 23/6, CVETKOVICS 17/6. Csere: Lakits, Peringer 3, Lakosa Zs. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása. 5 perc: 13–10. 9. p.: 19–22. 16. p.: 30–34. 19. p.: 40–36. 24. p.: 46–41. 28. p.: 51–60. 33. p.: 58–70. 37. p.: 65–79
Kipontozódott: Jones (34.), Armwood (38.), Cvetkovics (39.)
Berényi Sándor:
– Sajnos ismét sok pontot kaptunk, ellenfelünk remek napot fogott ki, jól dobott távolról, ehhez mi asszisztáltunk. Sok hibát követtünk el védekezésben, ezt kihasználta ellenfelünk. Hetek óta nem tudunk olyan felszabadultan játszani, mint a szezon elején, most kimaradnak a dobások, s ezek lehúznak minket a mélybe. Voltunk nagyon fent, most nagyon lent vagyunk, ki kell másznunk a gödörből, mert csak így van esélyünk a bennmaradásra.
Garai Péter: – Úgy jöttünk, hogy nekünk nincs más választásunk, megpróbálunk győzni. A lényeg, hogy mindenki küzdjön, önmagáért és a csapatért. Ezt megértették a játékosok, s megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–JÁSZBERÉNY 82–68 (19–14, 18–20, 30–12, 15–22)
Zalaegerszeg, 1700
néző. Vezette: Papp P., Farkas G., Fodor A.
ZTE: Kinney 10, Horváth Á. 11/9, Benke 16, SZABÓ ZS. 9/3, RADIC 22/3. Csere: VAUGHN 10/6, Mikovics 3, Mohácsi 1, Kis R. Edző: Bencze Tamás
JÁSZBERÉNY: NELSON 17/6, Wallace 15/3, Rakics 8/3, Lucsics 11, SEJFIC 12. Csere: Kerpel-Fronius B. 5. Edző: Nikola Lazics
Kipontozódott: Kinney (40. p.)
Bencze Tamás:
– Jól kezdtünk, az első húsz percben a védekezéssel nem volt különösebb gond, támadásban viszont nagyon sokat hibáztunk. A vendégek lassították a játékot, sajnos mi csak a második félidő után váltottunk sebességet. Ekkor viszont már jól játszottunk, közben pályára léptek olyanok is, akik eddig ritkábban játszottak, szükség van a rotációra.
Nikola Lazics: – Megérdemelt a ZTE győzelme. Nagyon rosszul kezdtünk, aztán feljöttünk, ám csak egy rövid időre, az ellenfél ezen a meccsen lényegesen jobb volt. Nem akarok panaszkodni, de ezúttal is csak hat játékosom volt. Szűk a rotáció, kijött a fáradtság, ebben a pillanatban nem is tudom, hogy szombaton kik tudnak játszani a Pécs ellen.

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 85–79 (24–21, 17–20, 21–19, 23–19)
Kaposvár, 800
néző. Vezette: Földházi, Jakab, Kovács N.
KAPOSVÁR: DUNN 7/3, Gibbs 14/6, IVOSEV 26/6, HENDLEIN 16, Spica 15. Csere: Tóth P. 7/3, Papp P. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: PARKER 19/9, El-Amin 13/3, Takács N. 5/3, Henderson 10, WATKINS 20. Csere: Dénes 9/9, Mészáros M., Duvnjak 3, Kántor. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4. 7. p.: 14–7. 12. p.: 26–24. 17. p.: 36–33. 22. p.: 41–48. 27. p.: 51–54. 32. p.: 65–64. 37. p.: 72–69
Kipontozódott: Henderson (38. p.), Hendlein (40. p.)
Fekete Ádám:
– A több légióst is cserélő és egyre jobban összeálló Sopron igazi élet-halál küzdelmet vívott. Biztos voltam benne, hogy nagyon kemény ellenfél lesz és jól játszik majd, a végjátékban azonban jobban kosárlabdáztunk, jókor jó döntéseket hoztunk. Ivosev sportteljesítménye előtt le a kalappal, bárki bármit gondolt róla eddig, csupa nagy betűvel kell írni a nevét. Köszönjük, amit a csapatért tett.
Sabáli Balázs: – Támadásban és védekezésben is ellentétes félidőink voltak. Várható volt, hogy a Kaposvár nem fog végig nulla százalékkal dobni távolról: rossz védekezéseinket kihasználta, és a harmadik negyedben kicsit fölényeskedtünk is. Küzdöttek a srácok az utolsó pillanatokig, de a végén egy-két hibát kihasználva gyors indításokból könnyű kosarakat dobtak a hazaiak.