Férfi kosár NB I: óriási soproni hajrá, de nyert a Kaposvár

2017.10.20. 20:30
A Kaposvári KK idegenben 79–74-re legyőzte a Soproni KC-t a férfi kosárlabda NB I 5. fordulójának pénteki játéknapján, így továbbra is pontveszteség nélkül áll a bajnokságban.

A soproniak hazai pályán jól kezdtek, ám a második negyedet hét, a harmadikat pedig tizenhét ponttal nyerték meg a kaposváriak, akik így 22 pontos vezetésről várhatták a záró periódust. Az utolsó tíz percben azonban szenzációs hajrába fogott a hazai alakulat, amely ledolgozta a hátrányát, így öt perccel a vége előtt egyenlő volt az állás (67–67). Ám ezt követően ismét sebességet tudtak váltani a kaposváriak, akik végül ötpontos győzelmet arattak (74–79), s őrzik a hibátlan mérlegüket. soproniak hazai pályán jól kezdtek, ám a második negyedet hét, a harmadikat pedig tizenhét ponttal nyerték meg a kaposváriak, akik így 22 pontos vezetésről várhatták a záró periódust. Az utolsó tíz percben azonban szenzációs hajrába fogott a hazai alakulat, amely ledolgozta a hátrányát, így öt perccel a vége előtt egyenlő volt az állás (67–67). Ám ezt követően ismét sebességet tudtak váltani a kaposváriak, akik végül ötpontos győzelmet arattak (74–79), s őrzik a hibátlan mérlegüket.

A játéknap másik meccsén a Naturtex-SZTE-Szedeák hiába nyerte meg a harmadik és a negyedik negyedet is, a Kecskemét a jó kezdésének köszönhetően hazai pályán négy ponttal, 62–58-ra győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ

SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 74–79 (20–18, 17–24, 8–25, 29–12)
Sopron, 1000
néző. V: Cziffra, Fodor, Minár
SOPRON: DUVNJAK 16/6, Autrey 9/3, Takács N. 7/3, Dénes 4/3, WATKINS 25/6. Csere: Greene 3, Mészáros M. 8/3, Bagó 2. Edző: Váradi Kornél
KAPOSVÁR: DUNN 14, EVANS 24/18, Ivosev 12/3, HENDLEIN 15/3, Spica 10. Csere: Hock 2, Grebenár 2. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 11–12. 9. p.: 17–18. 13. p.: 23–26. 16. p.: 28–32. 18. p.: 31–36. 23. p.: 37–53. 26. p.: 43–58. 29. p.: 43–63. 31. p.: 47–67. 35. p.: 67–69. 39. p.: 74–76
Váradi Kornél:
– Nem sikerült győzelmeink számát növelni. Az elején könnyű kosarakat kaptunk, a harmadik negyedben pedig katasztrofálisan teljesítettünk. Ezután mínusz húsz pontról egyenlítési lehetőségünk volt, de a hajrá vendégeinknek sikerült jobban.
Fekete Ádám: – Egy ideig jól játszott csapatom, aztán fáradni kezdtünk, és gyengébb lett a folytatás. A végjáték szerencsére a miénk volt, ami azt jelenti, van tartása együttesemnek a nehéz helyzetekben is.

KTE-DUNA ASZFALT–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 62–58 (15–4, 17–13, 13–19, 17–22)
Kecskemét, 600
néző. V: Pálla, Tőzsér, Kulcsár
KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, THOMPSON 17/6, DJERASZIMOVICS 15, Dramicsanin 5/3, Karahodzsics 8. Csere: WITTMANN 12/6, Pongó Martin 2, Molnár Márton, Fülöp B. Edző: Forray Gábor
SZEGED: Boltics 11, Kerpel-Fronius G., CSIRICS 13/3, Fortune 8/3, Juhos 8. Csere: SULOVICS 13, Kovács Ádám 5, Vágvölgyi, Révész. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 11–4. 13. p.: 17–13. 18. p.: 26–16. 23. p.: 35–23. 27. p.: 39–28. 33. p.: 48–42. 37. p.: 60–58
Forray Gábor:
– Küzdésből jelesre vizsgáztunk. Most végre velünk volt Fortuna, ám nem érdemtelenül. Úgy kezdtünk, ahogy elterveztük, remekül védekeztünk. A szünet után azonban a Szeged más taktikát választott és megnehezítette a dolgunkat. Nem volt szép meccs, de végre nyertünk.
Andjelko Mandics: – Megérdemelte a győzelmet a Kecskemét, azonban ha mi nyerünk, az is megérdemelt lett volna. Az első félidőben nagyon rosszul támadtunk, de nem adtuk fel, ami biztató. A végjátékban támadásban legalább ötször rossz döntést hoztunk.

1. Szolnoki Olaj KK 3 3 265–223 1.000
2. Kaposvári KK 4 4 332–300 1.000
3. Atomerőmű SE 4 3 1 313–296 0.875
4. Falco-Vulcano Szombathely 3 2 1 258–211 0.833
5. Egis Körmend 3 2 1 232–224 0.833
6. KTE-Duna Aszfalt 4 2 2 297–267 0.750
7. DEAC 4 2 2 298–300 0.750
8. Pécsi VSK-VEOLIA 4 2 2 289–313 0.750