Férfi kosár NB I: a Szolnok és a Körmend is vereséggel zárt

2018.04.04. 20:04
Az alapszakasz utolsó fordulójában a már biztosan élen végző Szolnok Kaposváron vérzett el, a Körmend a Kecskemét otthonában maradt alul. Kötelezőnek mondható meccset nyert meg a Falco, az Alba Fehérvár és a Szeged, bravúrgyőzelmet aratott a DEAC és a Jászberény.

A Kaposvár brutális harmadik negyedével (10 triplából 8-at értékesített ebben a játékrészben) verte meg az alapszakszelső Szolnoki Olajt. A kisebb meglepetésre a felsőházba jutó Kecskemét ezúttal a Körmendet viccelte meg.Kaposvár brutális harmadik negyedével (10 triplából 8-at értékesített ebben a játékrészben) verte meg az alapszakszelső Szolnoki Olajt. A kisebb meglepetésre a felsőházba jutó Kecskemét ezúttal a Körmendet viccelte meg.

A Pécs az első negyedben még tartotta magát Szombathelyen, ám az alapszakaszban hazai pályán veretlen Falco visszavágott a decemberi kétszeri hosszabbítás után elveszített mérkőzésért.

Az Alba Fehérvár a vártnál nehezebben, egy utolsó pillanatokig kiélezett meccsen győzött Sopronban.

A kiesés elől menekülő Debrecen a Zalaegerszeget győzte le, míg a hasonló nyomás alatt játszó Jászberény a forduló egyik legnagyobb meglepetését hajtotta végre azzal, hogy nyerni tudott Pakson.

A Szeged pontzáport zúdított az utolsó MAFC-ra és zárkózik a középmezőnyhöz.

Így folytatódik a bajnokság

A bajnokság a középszakasszal folytatódik, amely felső-, közép-, és alsóházra tagolódik.A középszakaszban minden csapat oda-visszavágót játszik a vele azonos házban lévő együttessel. A csapatok viszik magukkal az alapszakaszban elért eredményeiket.

A felsőház csapatai már biztos résztvevői a nyolccsapatos rájátszásnak, a középházi gárdák biztos bennmaradók, közülük hárman a rájátszásba is bekerülnek. Az utolsó négyes a kiesés elkerülésért küzd.

Felsőház: Szolnok, Falco, Alba, Körmend, Kecskemét.
Középház: Paks, Zalaegerszeg, Pécs, Kaposvár, Szeged.
Alsóház: Jászberény, DEAC, Sopron, MAFC.

Férfi kosárlabda NB I

KAPOSVÁRI KK–SZOLNOKI OLAJ KK 97–89 (22–26, 18–19, 35–16, 22–28)
Kaposvár,
Városi Sportcsarnok, 800 néző. V: Papp P., Jakab L., Kovács N.
KAPOSVÁR:
GIBBS 30/18, Baki 8/6, IVOSEV 26/9, HENDLEIN 15/3, SPICA 16. Csere: Papp P., Tóth P. 2, Blaskovits. Edző: Fekete Ádám
SZOLNOK:
Perry 7, VOJVODA 24/12, Ford 9/6, MILOSEVICS 19/6, Andric 2. Csere: Tóth Á. 4, KOVÁCS P. 15/15, Browning 9/9. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
10–0. 7. p.: 18–15. 12. p.: 24–26. 17. p.: 29–39. 23. p.: 52–51. 28. p.: 64–58. 32. p.: 77–63. 37. p.: 82–76
Kipontozódott:
Baki (40. p.).
Fekete Ádám: –
Nagyon örülök az újabb győzelemnek. Sokáig voltunk gödörben, de a kitartó szurkolóink támogatásával úgy érzem sikerült kilábalnunk ebből a rossz szériából. Fizikailag kemény, sok ponttal járó, színvonalas mérkőzést vívtunk a Szolnokkal. Jó ritmusban tudtunk, eredményesen kosárlabdázni egy ilyen jó csapat ellen, mint az alapszakasz és Magyar Kupa-győztes együttes.
Dragan Alekszics: –
Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. A hazaiak 10–0-s előnyét azonban sikerült ledolgozni és visszajöttünk a meccsbe. Az egyik legjobban védekező csapat vagyunk és nem engedhetünk meg magunknak, hogy egy ilyen harmadik negyedet produkáljunk. Elismerés jár a győzelmet arató Kaposvárnak, egységes csapatjátékot játszottak.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–MAFC 108–85 (29–23, 25–23, 28–15, 26–24)
Szeged, 600
néző. V: Tőzsér, Rácz Zs., Goda
SZEGED:
BOLTICS 13/6, FORTUNE 31/21, CSIRICS 15/9, Juhos 3, SULOVICS 17. Csere: Wirth 9/3, KOVÁCS Á. 12, Vágvölgyi 5/3, Mike 3/3, Bonifert, Varga Á., Goldring. Edző: Andjelko Mandics
MAFC:
Hot 10, Fodor M. 12, MCCRAY 28/3, DUKICS 21/3, Cvetkovics 3/3. Csere: Lakosa Zs. 2, Misek 2, Peringer 4, Lakits, Katona 3. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc:
0–6. 5. p.: 9–14. 8. p.: 17–19. 13. p.: 34–29. 17. p.: 46–40. 23. p.: 59–49. 27. p.: 69–53. 32. p.: 85–63. 38. p.: 103–74
McCray (36. p.), Fodor M. (37. p.)
Andjelko Mandics: –
Álmos kezdésünket kihasználta a MAFC. Később rendeztük védekezésünket, fölgyorsítottuk a játékunkat és a külső dobásaink is jó százalékban értek célba.
Garai Péter: –
A Szeged jól összerakott csapat, amely maximálisan ránk erőltette erényeit és megérdemelten nyert.

DEAC–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 83–71 (23–18, 23–23, 18–11, 19–19)
Debrecen, 1000
néző.V:Földházi, Gál J., Mészáros B.
DEAC:
JONES 18/3, MARTINICS 13/3, Lilov 13/6, BOGNÁR K. 13/3, ARMWOOD 15. Csere: Lauderdale 6, Velkey 5/3, Molnár A. Edző:Berényi Sándor
ZALAEGERSZEG:
Kinney 7/3, VAUGHN 19/15, BENKE 16/3, Szabó Zs. 2, Radic 12. Csere: Mohácsi, Horváth Á. 6/6, Mikovics 9/3, Doktor. Edző:Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc:
12–4.7. p.: 19–6. 13. p.: 32–23. 17. p.: 38–39. 23. p.: 51–45. 28. p.: 62–50. 32. p.: 71–54. 37. p.: 76–68.
Berényi Sándor: –
Jól kezdtünk, a védekezésünkkel sikerült megzavarni a vendégeket, akik üres dobásokat hibáztak. Ugyan a ZTE nyerte a lepattanócsatát, de mi is harcosak voltunk, és ez volt a sikerünk kulcsa. Támadásban jól működtek a gyorsindításaink, de felállt védelem ellen sem vallottunk kudarcot. Erre a teljesítményre már lehet építeni. Köszönjük a szurkolóinknak a biztatást, akik remek hangulatot varázsoltak a csarnokba.
Bencze Tamás: – Az egész meccset tekintve megérdemelt hazai győzelem született. Az első negyedben nem találtuk a védekezésünk, álmosak voltunk. A kezdeti sokk után sikerült visszaküzdenünk magunkat, de a döntő pillanatokban nem megfelelő döntéseket hoztunk. Hiába szedtünk több támadólepattanót, az eladott labdáink megbosszulták magukat.

SOPRON KC–ALBA FEHÉRVÁR 77
–80 (23–20, 19–14, 14–26, 21–20)
Sopron, 1000
néző. V: Praksch, Frányó, Fodor.
SOPRON:
PARKER 18, Duvnjak 5/3, El-Amin 19/9, HENDERSON 16/6, WATKINS 15. Csere: Tóth G. 2, Bagó 2, Mészáros, Werner, Kántor. Edző: Sabáli Balázs.
FEHÉRVÁR:
Hill 9, POINTER 16, Mohammed 8/3, LÓRÁNT 14, Keller Á. 8. Csere: Kovács Á. 2, HORTON 11, Simpson 12/6, Filipovity. Edző: Dzunics Braniszlav.
11–8. 6. p.: 13–13. 8. p.: 16–19. 12. p.: 29–22. 15. p.: 33–24. 18. p.: 38–31. 22. p.: 42–35. 24. p.: 47–46. 29. p.: 56–60. 32. p.: 57–64. 35. p.: 65–66. 40. p.: 77–79.
Duvnjak (37. p.), Mészáros (40. p.)
Sabáli Balázs: –
Játékosaim mindent megtettek a győzelemért, sajnos nem jött össze. Az első félidőben sikerült megtörni ellenfelünk ritmusát. Döntő volt számunkra a harmadik negyed, amikor lelassultunk, és rossz döntéseket hoztunk. A hajrában még egyszer felcsillant a remény, de ekkor már nem sikerült a kihagyott tíz büntetőt kompenzálni.
Dzunics Braniszlav: –
Nehéz mérkőzés volt számunkra, erre is számítottunk. Sok hibával játszottunk az első félidőben, saját palánkunk alatt hatástalanok voltunk. A harmadik negyedben sikerült áttörni a hazaiakat és ettől kezdve jobb ritmusban játszottunk, és a végjátékban pontosabbak voltunk.

KTE-DUNA ASZFALT–EGIS KÖRMEND 93–77 (27–24, 22–15, 25–15, 19–23)
Kecskemét, 800
néző. V: Cziffra, Farkas G., Balogh Gy.
KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, THOMPSON 16/3, Djeraszimovics 6, DRAMICSANIN 22/15, KARAHODZSICS 16. Csere: Molnár Márton 11, WITTMANN 14/6, Molnár D. 5/3, Kucsera, Blaskovits B., Fülöp. Edző: Forray Gábor.
KÖRMEND: Wright 4, Hollins 5/3, Ferencz 10/6, Tuoyo 4, Horti 8. Csere: Fanning 7/3, Davis-Smith 10/9, BÁN 14/12, Csorvási 3, HALÁSZ 11/3, Németh Á. 1, Oroszi. Edző: Gasper Potocnik.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 7. p.: 19–16. 13. p.: 32–30. 17. p.: 39–35. 23. p.: 55–42. 27. p.: 61–47. 33. p.: 81–60. 37. p.: 91–71.
Forray Gábor:
– Mintha kottából játszottunk volna. Az első félidőben remekül dobott a Körmend, ezért a szünetben azt kértem, hogy védekezzünk még fegyelmezettebben. A harmadik negyed nagyszerű kezdésével eldöntöttük a meccset.
Gasper Potocnik: – A Kecskemét megérdemli a felsőházat. Nem megfelelő mentalitással léptünk pályára. Nem ez az igazi arca csapatomnak.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–PÉCSI VSK-VEOLIA 80–61 (20–23, 26–14, 18–13, 16–11)
Szombathely, 2700
néző. V: Benczur, Boros, Kulcsár
SZOMBATHELY: GOVENS 13/6, PERL 15/3, VÁRADI 14/12, Boriszov 3/3, TAYLOR 14. Csere: Pusztahvar 3/3, NORFLEET 16/9, Tóth N. 2, Kucsora, Durázi, Hódi. Edző: Szrecsko Szekulovics.
PÉCS: DURHAM 15/6, Antóni 5/3, Brooks 7, Budimir 11, SARLIJA 12. Csere: Simon K. 3/3, Harazin 2, Bíró 4, Supola, Dragasevic, Krnjajski, Demeter 2. Edző: Csirke Ferenc.
Az eredmény állása. 3. perc: 4–9. 8. perc: 16–20. 12. perc: 25–23. 17. perc: 38–28. 20. perc: 46–37. 24. perc: 50–44. 28. perc: 60–50. 30. perc: 64–50. 34. perc: 69–55.
Szrecsko Szekulovics: – A tizenkilenc győzelem önmagáért beszél, és mezőnyben egyedüli csapatként mi maradtunk veretlenek hazai pályán. Sajnos sokan az alapszakaszban elért második helyünket sem tartják elég jó eredménynek... A Pécs jó, veszélyes csapat, ám a második negyedben sikerült megfogni, és onnan már viszonylag biztos győzelmet arattunk.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert. Mi alapvetően már a középszakaszra készülünk. Az alapszakaszban ötvenszázalékos teljesítményt nyújtottunk, ez szerintem szép eredmény. És arra is büszke vagyok, hogy mi adjuk a második legtöbb magyar játékpercet.

ATOMERŐMŰ SE–JP AUTO-JKSE 66–74 (20–24, 16–21, 16–16, 14–13)
Paks, 600
néző. V: Kapitány, Török R., Radnóti.
PAKS: HINDS 13/6, TARRANT 16/3, Barnies, EILINGSFELD 10, OGUNYEMI 15. Csere: Ruják A. 5/3, Medve 3/3, Garamvölgyi 4. Edző: Teo Cizmic.
JKSE: NELSON 12/3, WALLACE 19/12, RAKICS 13/9, Cseh 5, SEJFIC 20. Csere: Molnár Marcell, Czirbus, Bazsó 3/3, Kerpel-Fronius B. 2. Edző: Nikola Lazics.
Teo Cizmic: –
Sajnos nem tudtunk jó százalékkal dobni, ez a problémánk az idény eleje óta. Nem tudom, miért van ez, lehet, hogy pszichológiai okai vannak. A mérkőzés folyamán egyre idegesebbek lettünk, ebből az következett, hogy rosszabb és rosszabb százalékkal dobtunk. Természetesen benne volt ebben a vendégcsapat védekezése is, de nem tudom, pontosan mi volt az oka a vereségnek.
Nikola Lazics: – Abszolút elégedett vagyok, az első perctől jól játszottunk. Mindenki remek teljesítményt nyújtott, nagyon fontos volt ez a győzelem. Harmincnyolc lepattanót szereztünk meg, ez volt a legfontosabb összetevője a sikernek. A Paks és mi is jól védekeztünk, és nagyon jó ritmusban játszott a két csapat. Sok mérkőzés van még hátra, bent akarunk maradni, ez a győzelem sokat segít ebben.