Férfi kosár NB I: maratoni csatában verte a PVSK a Falcót

2017.12.09. 21:30
A PVSK hazai pályán, kétszeri hosszabbítást követően 110–106-ra legyőzte a Falcót a férfi kosárlabda NB I 10. körének szombati játéknapján. Az éllovas Szolnok, a címvédő Alba Fehérvár és a MAFC otthon, az Atomerőmű idegenben aratott győzelemmel tudta le a fordulót.

A szolnoki Kendrick Perry zsákolás után (Fotó: Micheller Szilvia)

PVSK–FALCO 110–106

A pécsiek az első félidőben tíz pont fölé pumpálták a különbséget, ezt az utolsó negyed kezdetéig többnyire tartották is, de a Falco nem adta fel, 69–59 után egy 15–2-es rohammal fordított. Innentől fej fej mellett haladtak a csapatok, és az utolsó pillanatokban a szombathelyi Govens Darrinon volt a sor, hogy két büntetővel hosszabbításra mentse a meccset (84–84). A ráadásban öttel is megugrottak a vendégek, ám hiába, a triplakísérlet közben faultolt pécsi Simon Kristóf három büntetővel gondoskodott a további játékról (95–95). A második ötperces ráadásban Veljko Budimir két triplát is bevágott, és a pécsiek már nem engedték ki a kezükből az előnyt.

PVSK-VEOLIA–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 110–106 (20–15, 24–22, 18–16, 22–31, 11–11, 15–11) – kétszeri hosszabbítás után
Pécs, 1800
néző. V: Földházi, Pozsonyi, Mészáros B.
PVSK: DURHAM 23/9, Supola 14/3, Demeter A. 3, BUDIMIR 24/12, SARLIJA 17. Csere: SIMON K. 16/9, Djukics, Bíró, Harazin 13. Edző: Csirke Ferenc
SZOMBATHELY: VÁRADI 14/3, GOVENS 24/3, PERL 19/3, Pusztahvar 5/3, Zsigeranovics 6. Csere: Boriszov 13/9, Norfleet 16/9, Tóth N. 9. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 12–4. 13. p.: 28–18. 17. p.: 42–27. 23. p.: 52–41. 26. p.: 56–41. 33. p.: 69–59. 37. p.: 74–74. 43. p.: 86–89. 48. p.: 100–100
Kipontozódott: Zsigeranovics (32. p.), Pusztahvar (32. p.), Sarlija (33. p.), Durham (45. p.)
Kiállítva: Boriszov (37. p. – könyöklésért)
Csirke Ferenc:
– Szerintem az év meccsét játszottuk. A Falco ellen kellett, hogy harminckét-harminchárom percig kifogástalanul hajtottuk végre a megbeszélteket.
Szrecsko Szekulovics: – Ahhoz képest, hogy tavasszal döntőt játszottunk, nem értettem, hogy miért ilyen fiatal játékvezetőt kaptunk, ráadásul nem vagyunk kiscsapat, hogy ilyen ítéletekkel sújtsanak minket. Jó mérkőzés volt. Sajnos az első félidőben elengedtük a Pécset, de azért utána vissza tudtunk kapaszkodni.

SZOLNOK–KAPOSVÁR 76–65

A szolnokiak 11–0-s rohammal kezdtek, de a Kaposvár szorgos munkával kiheverte a csapást, és Montgomery Evans egymást követő két triplájával a második negyed hajrájában utolérte ellenfelét (39–39). A harmadik játékrész elején, 41–41 után nagyon elkapta a fonalat az Olaj, remek védekezésre alapozva 20–2-es szériát épített, és innen már nem volt visszaút – a somogyiak csak faragni tudtak a hátrányból.

SZOLNOKI OLAJ KK–KAPOSVÁRI KK 76–65 (21–13, 20–26, 24–10, 11–16)
Szolnok, 1300
néző. V: Cziffra, Minár, Kulcsár T.
SZOLNOK: PERRY 17, VOJVODA 13/6, FORD 9/3, Milosevics 6/3, TÓTH Á. 11. Csere: ANDRIC 12, Kovács P. 2, Phillip 2, Tóth Z. 4. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: Dunn 6/3, Evans 11/9, IVOSEV 17/3, HENDLEIN 9/6, Spica 12. Csere: Tóth P. 2, Grebenár, Baki 6/6, Bogdán 2. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–3. 8. p.: 16–7. 15. p.: 29–22. 19. p.: 39–36. 25. p.: 50–43. 28. p.: 61–46. 35. p.: 72–55. 39. p.: 76–62
Kipontozódott: Spica (32. p.), Evans (39. p.)
Dragan Alekszics:
– Nehéz héten vagyunk túl, hiszen FIBA Európa-kupa-meccsen Nyizsnyij Novgorodban jártunk. Több olyan játékosunk is van, aki kisebb sérüléssel bajlódik, mellettük Polyák László betegség miatt most nem is tudta vállalni a játékot. A védekezésünk mindenképp jó volt, támadásban akadtak hiányosságaink, de ez annak is betudható, hogy nem voltunk elég frissek. Készülünk a további mérkőzésekre, köztük a Falco elleni rangadóra, illetve a nemzetközi találkozókra.
Fekete Ádám: – Nehéz időszakon vagyunk túl, hiszen a hazai meccseink sem úgy sikerültek, ahogy el lehetett volna várni. Több sérült játékosunk is van. A védekezésünkkel különösebb baj nem volt, ellenben támadásban többször is rossz döntéseket hoztunk, a küzdőszellemmel azonban elégedett vagyok.

JÁSZBERÉNY–ATOMERŐMŰ 70–88

Az Atomerőmű szinte végig vezetett, már az első félidőben megnyugtató előnyt épített, azonban a nagyszünet után fordulni látszott a meccs: a jászberényiek egy 7–0-s menettel 44–49-re feljöttek, sőt a harmadik negyed hajrájában Miljan Rakics triplájával egyenlítettek is (54–54). Jabarie Hinds egy büntetővel, majd egy közeli találattal ismét a vendégek felé billentette a mérleg nyelvét, és a hajrá már egyértelműen a paksiak szája íze szerint alakult.

JP AUTO-JKSE–ATOMERŐMŰ SE 70–88 (16–21, 21–20, 19–21, 14–26)
Jászberény, 500
néző. V: Pálla, Ádám, Vida B.
JÁSZBERÉNY: NELSON 19/9, RAKICS 16/12, Wallace 11/3, Lucsics 7, CSEH 8. Csere: Bazsó, Kerpel-Fronius B. 9, Molnár Marcell. Edző: Nikola Lazics
PAKS: HINDS 19/6, Allen 5/3, Barnies 11/3, Eilingsfeld 13/3, GUINN 13/9. Csere: RUJÁK 20/9, Ogunyemi 7, Medve, Gulyás, Garamvölgyi. Edző: Teo Cizmic
Nikola Lazics
: – A paksiak végig kontrollálták a mérkőzést, megérdemelten nyertek. Mi nem tudtunk a saját ritmusunkban játszani, sok könnyű pontot engedélyeztünk ellenfelünknek. A folyamatos felzárkózás pedig felőrölte az erőnket.
Teo Cizmic: – Sokat gyakoroltuk a héten a védekezést, s amit elterveztünk, annak nagy részét sikerült is megvalósítanunk. Elsősorban a berényi „kisemberek” dolgát szerettük volna megnehezíteni, s ezt meg is oldottuk. Döntő volt, hogy ötvennégy–ötvennégynél is jó döntéseket hoztunk.

ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON 96–72

A sereghajtó Sopron az első negyedet megnyerte az Alba Fehérvár otthonában, de a pattanók gyűjtésében oly mértékben alulmaradt (48–30), hogy annak csakis vereség lehetett a vége – nem is kicsi. A rosszul rajtoló címvédő sorozatban a negyedik győzelmét könyvelte el.

ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 96–72 (26–27, 28–14, 22–20, 20–11)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Kapitány, Frányó, Hervay
FEHÉRVÁR: Hill 5/3, SIMPSON 7/3, HARRIS 19/3, LÓRÁNT 28/3, KELLER Á. 10. Csere: Horton 2, Keller I. 4, Brbaklics, Filipovity 8/3, MOHAMMED 13/6, Varga M. Edző: Dzunics Braniszlav
SOPRON: PARKER 20/6, Duvnjak 10/6, El-Amin 9/3, Zagorac 9/3, WATKINS 13. Csere: Tóth G. 5/3, Mészáros M. 3/3, Takács N. 3/3, Buzsáki. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 16–14. 9. p: 21–21. 12. p.: 31–31. 15. p.: 38–37. 18. p.: 45–40. 22. p.: 56–45. 25. p.: 67–48. 28. p.: 72–54. 32. p.: 78–61. 35. p: 84–62. 38. p.: 88–66
Dzunics Braniszlav:
– Nem kezdtünk jól, de a második negyedtől a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. A negyvennyolc lepattanóval, valamint a huszonegy assziszttal kifejezetten elégedett vagyok.
Sabáli Balázs: – Sajnos nem sikerült meglepetést szereznünk. Amíg jó ritmusban tudtunk játszani, és kevés hibát követtünk el, addig partiban maradtunk. Az első húsz perc utolsó három perce nagyjából megpecsételte a sorsunkat, ott mínusz három pontról hirtelen tizenhárom pont lett, és ezt a második félidőben csak szinten tartani tudtuk.

MAFC–SZEGED 73–61

Az első negyed hajrájában 20–20-ra álltak a felek, azután a MAFC – William Neighbour kilenc pontjára alapozva – 12–0-s szériát futott, és onnantól kézben tartotta a meccset, többször is közel volt a húszpontos különbséghez. A szegediek rengeteg hárompontos-kísérletet hibáztak el.

MAFC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 73–61 (23–20, 23–11, 16–16, 11–14)
Gabányi-sportcsarnok, 600
néző. V: Benczur, Török R., Rácz Zs.
MAFC: HOT 13/3, Misek 5, FODOR M. 13/9, B. DAVIS 15/3, Cvetkovics 8. Csere: Szanyi, NEIGHBOUR 19/6, Debreceni D. Edző: Jovica Arszics
SZEGED: BOLTICS 18/6, Fortune 2, Wirth 4, CSIRICS 15/6, RÉVÉSZ 18. Csere: Kovács Ádám 2, Vágvölgyi 2, Kerpel-Fronius G., Meleg. Edző: Andjelko Mandics
Jovica Arszics:
– Erre a mérkőzésre fizikailag nagyon készültünk, mert csapatunknak jóval kisebb a merítése. Segített bennünket, hogy a Szegednek több kulcsjátékosát mellőznie kellett sérülés miatt. A legnagyobb különbséget az jelentette a két együttes között, hogy a zónánkkal sok rontott külső dobásra kényszerítettük a Szegedet. Ahhoz, hogy továbbra is sikeresek lehessünk, keményen kell dolgoznunk, kiváltképpen a fizikai állapotunkon.
Kiss Zsolt (másodedző): – Nem találtuk a zóna ellenszerét, amit a statisztikánk is mutat, huszonöt triplakísérletből mindösszesen négy volt sikeres. Nem segített bennünket az sem, hogy a két sérült játékosunk mellé a meccs elején Fortune is kidőlt. Emellett nagyon rossz volt a dobóformánk. A 12. perctől a MAFC olyan különbséget alakított ki, amely alapján megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.