Férfi kosár NB I: összeomlott a bajnok a végén, nyert a Szolnok

2017.10.27. 20:39
A férfi kosárlabda NB I 6. fordulójában a bajnoki címvédő Alba Fehérvár a listavezető Szolnoki Olaj KK-t fogadta, és szenvedett 10 pontos vereséget, többek között a záró negyedben látott összeomlás következtében is, amikor hat percig nem ért el pontot a vendéglátó.
A FOTÓRA KATTINTVA MEGTEKINTHETI A MÉRKŐZÉS KÉPGALÉRIÁJÁT (FOTÓK: KONCZ GYÖRGY)

A mérkőzés első pontját a vendégek szerezték Tóth Ádám révén, de az Alba jól kezdett, s Lóránt Péter pontjaival hamar 9–5-ös előnyre tett szert. Ezt követően viszont beindult a Szolnok, sorozatban szórta a pontokat, és egy 12–0-s rohanást követően pár perccel, az első játékrész vége előtt már 17–9-es Olaj-vezetést mutatott az eredményjelző.

A második negyedben a vendégek nagyon lendületesen indítottak, a 13. percre így tíz pont volt a különbség (15–25) a javukra. A folytatásban a hazaiak megpróbáltak valamelyest közelebb kerülni, és a félidőre ez sikerült is, a játékrészt megnyerve már csak 34–31-es szolnoki előnyel fordultak.

A harmadik etap elején a Fehérvár ugyan egy pontra is megközelítette a Szolnokot, ám a vezetést nem tudták átvenni Keller Ákosék. Továbbra is mindkét csapat nagyon rossz százalékkal dobott, de olykor azért kimondottan látványos megoldásokat is láthatott a közönség – Quincy Ford és Kendrick Perry alley-oopja a világ bármely kosárpályáján hangos elismerést váltott volna ki, s így volt ez az Alba Regia Sportcsarnokban is.

A záró negyedre 49–47-es vendégelőnnyel fordultak a felek, s ekkor még a hazai drukkerek abban reménykedtek, hogy tán másodszor is vezethet majd együttesük a mérkőzésen. Ami azonban a befejező felvonás első hat percében történt, arra kevés magyarázat lehet: Perry, valamint Sztrahinja Milosevics vezetésével az Olaj állva hagyta a hazaiakat, s egy 16–0-s rohammal eldöntötte a mérkőzést. Az Alba a negyedik játékrészbeli első pontját csak négy perccel a vége előtt dobta – Kasey Hill volt eredményes, eddigre azonban már bőven eldőlt a találkozó.

Dragan Alekszics csapata végül 10 ponttal nyert, őrzi veretlenségét, és vezeti a bajnoki tabellát, míg a címvédő elszenvedte a negyedik bajnoki vereségét is az idényben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ 60–70 (15–19, 16–15, 16–15, 13–21)
Székesfehérvár, 2000
néző. V: Cziffra, Benczur, Ádám
FEHÉRVÁR:
Hill 8, Simpson 7/3, Harris 5, LÓRÁNT 17, Keller Á. 5. Csere: Horton 4, Kovács Ákos 2, Fenner 4/3, Filipovity 5/3, Keller I. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK:
PERRY 14/6, Vojvoda 11/3, Ford 6, MILOSEVICS 21/9, Tóth Á. 5. Csere: ANDRIC 13, Kovács P., Phillip, Polyák. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
9–5. 6. p.: 9–12. 8. p.: 10–17. 12. p.: 15–25. 17. p.: 23–29. 18. p.: 29–32. 23. p.: 35–42. 26. p.: 40–48. 29. p.: 44–48. 36. p.: 47–65
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelt a Szolnok győzelme. Három negyeden keresztül közel voltunk hozzá, azonban az utolsó tíz percben, a kritikus pillanatokban sokat hibáztunk, a támadójátékunk szervezetlen volt, kapkodtunk. Nem lehet rossz szavam a fiúkra, mindent kiadtak magukból, ami most ennyire volt elég.
Dragan Alekszics: – Tudtuk, hogy Lóránt visszatérésével erősebb, energikusabb lesz az Alba, és ez így is lett, jó meccset játszottunk. Fáradtan érkeztünk, három nap alatt ez volt a második mérkőzésünk, de a védekezésünk jó volt és fontos győzelmet arattunk, úgy érzem, megérdemelten.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 77–67 (19–15, 23–26, 16–15, 19–11)
Szeged, 800 néző. V: Földházi, Jakab, Hervay
SZEGED: Boltics 6, FORTUNE 14/6, Csirics 11/3, JUHOS 21, SULOVICS 17. Csere: Kovács Ádám 5, Révész 1, WIRTH 2. Edző: Andjelko Mandics
SOPRON: Duvnjak 9/3, Dénes G., Autrey 12/3, ZAGORAC 26/9, Watkins 9. Csere: Greene 5, Mészáros M., Takács N. 6, Bagó. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 2. perc: 9–0. 5. p.: 14–7. 8. p.: 19–12. 13. p.: 25–18. 18. p.: 32–34. 21. p.: 42–43. 26. p.: 53–48. 32. p.: 60–58. 37. p.: 70–63
Kipontozódott: Watkins (35. p.)
Andjelko Mandics:
– A védekezésünk végig magas színvonalú volt, viszont akadt időszak, amikor elképzelés nélkül támadtunk. Szerencsére a csapat úrrá lett a nehézségeken, és három vereség után fontos győzelmet aratott.
Váradi Kornél: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, míg ellenfelünk végig koncentráltan játszott. Az első félidő hajrájában megroppanthattuk volna a Szegedet, ám buta hibáink miatt elszalasztottuk az alkalmat.

1. Szolnoki Olaj KK 5 5 426–369 1.000
2. Kaposvári KK 4 4 332–300 1.000
3. Egis Körmend 4 3 1 323–300 0.875
4. Atomerőmű SE 5 3 2 399–387 0.800
5. Pécsi VSK-VEOLIA 5 3 2 368–360 0.800
6. DEAC 5 3 2 373–370 0.800
7. Falco-Vulcano Szombathely 4 2 2 334–302 0.750
8. KTE-Duna Aszfalt 4 2 2 297–267 0.750