Férfi kosár NB I: a Falco 99, az Alba 98 pontig jutott

2018.03.21. 20:15
A KTE ellen is volt ok az örömre a szombathelyi kispadnál (Fotó: Unger Tamás, archív)
A férfi kosárlabda NB I 25. fordulójában az Atomerőmű SE hazai pályán remek játékkal 92–73-ra felülmúlta a dobogós Egis Körmendet. A Falco KC Szombathely és az Alba Fehérvár egyaránt magabiztos győzelmet aratott, előbbi a KTE-t, utóbbi a sereghajtó MAFC-ot verte otthoni környezetben. A listavezető Szolnoki Olaj a DEAC vendégeként ünnepelhetett sikert.

A dobogós Körmend esélyeshez méltóan kezdett az Atomerőmű otthonában, tíz ponttal meg is nyerte az első negyedet. A folytatásban azonban egyértelműen a paksiak akarata érvényesült: a nagyszünetre egyenlítettek, majd a fordulás után egy pont híján 20-at tettek a két csapat közé (92–73).

Az címvédő Alba Fehérvár hazai pályán 98–86-ra legyőzte a sereghajtó MAFC-ot. Az előző szezon ezüstérmese, a Falco KC Szombathely is 100 pont közelébe ért, 99–75-ös sikert könyvelhetett el a KTE ellen.

A DEAC jól tartotta magát a listavezető Szolnoki Olaj ellen, ám a 25 pontig jutó Kendrick Perry vezetésével a rutinosabb szolnokiak végül megnyerték az összecsapást (81–87).

A Kaposvár egy ponttal jobbnak bizonyult a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában (72–73), a Pécsi VSK pedig Zalaegerszegen ünnepelhetett (78–81). Az alsóházi helyosztón a Sopron fontos győzelmet aratott a Jászberény felett (80–68).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
25. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–EGIS-KÖRMEND 92–73 (18–28, 27–17, 26–16, 21–12)
Paks, 1000
néző. V: Cziffra, Tőzsér, Praksch
ASE:
Hinds 10/6, TARRANT 14/3, BARNIES 16/3, EILINGSFELD 17/3, GUINN 19/9. Csere: Ruják 7/3, Ogunyemi 2, Medve 3/3, Garamvölgyi 4/3, Pajor, Szalai M., Gulyás M. Edző: Teo Cizmic
KÖRMEND:
WRIGHT 6, Hollins 5/3, FERENCZ 20/18, Davis-Smith 9/3, Horti 4. Csere: Fanning 12/3, Tuoyo 5, Halász Á. 4, Csorvási 6, Németh Á., Márton Á. 2. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc:
2–4. 7. p.: 12–21. 13. p.: 31–28. 17. p.: 39–39. 23. p.: 53–45. 26. p.: 60–49. 32. p.: 76–61. 37. p.: 85–63

Teo Cizmic:
– A körmendiek nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi porondon is jól szerepeltek, nehéz meccsre számítottunk. Az első negyed nem olyan lett, amilyennek szerettük volna, aztán összeállt a védekezésünk, voltak szép figuráink, jó teljesítményt nyújtottunk. Nagyon boldogok vagyunk, hogy ilyen játékkal sikerült nyernünk.
Gasper Potocnik:
– Az első negyedben még a saját játékunkat játszottuk, de a másodikra feljavult a Paks védekezése, és a folytatásban már csak egy csapat volt a pályán. Nem volt válaszunk a paksiak stílusára, mentálisan nem voltunk rendben, így nem lehet egy idegenbeli mérkőzést megnyerni.

ALBA FEHÉRVÁR–MAFC 98–86 (30–19, 28–24, 18–19, 22–24)
Székesfehérvár, 1100
néző. V: Földházi, Mészáros B., Menyhárt
FEHÉRVÁR
: Kovács Á. 4, MOHAMMED 22, SIMPSON 15/9, Lóránt 8, Keller Á. 9/3. Csere: Hill 4, HORTON 17, Keller I., FILIPOVITY 10/6, Pointer 9, Brbaklics. Edző: Dzunics Braniszlav
MAFC: Hot 9/3, FODOR M. 16/6, McCRAY 22/12, Djukics 5/3, Cvetkovics 11/9. Csere: Peringer 9, Misek 8, Lakits, Lakosa 4, Bordács 2, Katona. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása.
3. perc: 7–4. 6. p.: 13–9. 9. p: 23–15. 12. p.: 33–24. 15. p.: 40–28. 18. p.: 50–35. 22. p.: 62–43. 25. p.: 68–54. 28. p.: 74–56. 32. p.: 80–64. 35. p: 84–69. 38. p.: 94–78
Dzunics Braniszlav:
– Végre nyertünk egy lepattanópárharcot! Az első negyedben sikerült megnyugtató előnyt szereznünk. A védekezésünk nem mindig volt rendben, ám a legfontosabb most, hogy győztünk.
Garai Péter:
Megérdemelten nyert az Alba. Ez a meccs még nehezebb volt, mint a Paks elleni, de tisztességesen helytálltunk. Forgattam a csapatot, a kulcsjátékosokat amennyire lehetett, pihentettem a szombati, Jászberény elleni csata előtt. A végeredmény vállalható számunkra.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KTE-DUNA ASZFALT 99–75 (30–21, 22–21, 24–15, 23–18)
Szombathely, 2700
néző. V: Kapitány, Söjtöry, Kovács N.
FALCO: Govens 6, PERL 20, Váradi B. 11/6, Pusztahvar 12/9, TAYLOR 11. Csere: Tóth N. 7, BORISZOV 13, NORFLEET 14/12, Dancsecs 5/3, Kucsora, Hódi. Edző: Szrecsko Szekulovics
KTE:
Pongó Máté 9, Thompson 9, DJERASZIMOVICS 14, DRAMICSANIN 18/6, Karahodzsics 8. Csere: Molnár M. 4, Wittmann 11/9, Horváth K., Molnár D., Kucsera 2, Fülöp. Edző: Forray Gábor
9–4. 6. p.: 17–6. 13. p.: 40–26. 18. p.: 46–35. 20. p.: 52–42. 24. p.: 61–46. 27. p.: 69–48. 30. p.: 76–57. 35. p.: 83–63. 38. p.: 93–70
Kipontozódott: Pusztahvar (40. p.)
Szrecsko Szekulovics: – A Kecskemét jobb csapat annál, mint amit most mutatott. Jól kezdtünk, a mérkőzés nagy részében jól is játszottunk. Olykor ugyan felzárkózott ellenfelünk, de végig kézben tartottuk a meccset, így igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni. Ezt a teljesítményt szeretném viszontlátni csapatomtól a folytatásban is.
Forray Gábor: – A Falco nagyon jól játszott, nem sok esélyünk volt ellene. A második negyedben, illetve a második félidő elején felzárkóztunk, amikor viszont rontottunk, a házigazda rögtön büntetett és átrohant rajtunk. Csalódott vagyok, mert ekkora különbséggel még nem kaptunk ki a szezonban, ám még így is van esélyünk bekerülni a legjobb öt közé az alapszakasz végén.

DEAC–SZOLNOKI OLAJ KK 81–87 (20–21, 20–23, 22–20, 19–23)
Debrecen, 1000
néző. V: Farkas G., Török R., Lengyel
DEAC: Jones 12/9, MARTINICS 20/9, Lilov 12/6, Bognár K. 14/3, LAUDERDALE 8. Csere: Kósa 5/3, Velkey 8, Lajsz, Molnár A. 2. Edző: Berényi Sándor
SZOLNOK: PERRY 25/9, Kovács P. 2, VOJVODA 16, Ford 7, ANDRIC 13. Csere: Milosevics 4, Browning 6, Tóth Á. 8, Polyák 6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8. 8. p.: 12–18. 11. p.: 23–23. 15. p.: 28–27. 18. p.: 35–38. 23. p.: 45–46. 27. p.: 57–54. 29. p.: 57–59. 34. p.: 71–66. 37. p.: 71–76
Kipontozódott: Polyák (40. p.)
Berényi Sándor: – A végjátékban nem találtuk az ellenszert a Szolnok legerősebb ötöse ellen, amely addig kevesebb időt töltött a pályán. Ha a sérülés miatt hiányzó Gerald Armwood pályára léphet, még közelebb lehettünk volna a vendégekhez, de így is tükörbe nézhetünk ez után a meccs után.
Dragan Alekszics: – A negyedik negyedben volt egy remek periódusunk, ekkor támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk, s a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. Nem volt könnyű dolgunk, a Debrecen az egyik kulcsembere nélkül is nagyon jó teljesítményt nyújtott.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–PVSK-VEOLIA 78–81 (21–17, 16–21, 23–23, 18–20)
Zalaegerszeg, 1400
néző. V: Papp P., Hervay, Kulcsár T.
ZTE: KINNEY 18/6, Vaughn 14/6, Benke 13/6, SZABÓ ZS. 12/6, Radic 7. Csere: Miljkovics 6, Mohácsi, Horváth Á. 8/6, Kis R. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: DURHAM 22/8, BROOKS 21/6, Antóni 9/3, BUDIMIR 16/3, Sarlija 4. Csere: Simon K. 2, Harazin, Bíró 7/3, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 5. p.: 6–10. 8. p.: 19–12. 13. p.: 21–24. 17. p.: 28–28. 18. p.: 35–33. 22. p.: 42–42. 25. p.: 55–48. 33. p.: 66–66. 36. p.: 68–71. 38. p.: 73–75
Bencze Tamás: – Három perccel a vége előtt még mi vezettünk, aztán három labdát eladtunk, amit a vendégek megköszöntek és kihasználtak. Lelkileg nem jött jól, hogy kaptunk három-négy olyan triplát, amely az utolsó pillanatban esett. De azt is el kell ismerni, hogy vendégeink nagyon akartak. Sajnálom, hogy nem nyertünk. Nálunk nem az akarati tényezőkkel volt gond, mással azonban igen.
Csirke Ferenc: – Elismerés illeti a csapatomat, egylabdás mérkőzés lett a végén. Sikerült meggyőznöm a fiúkat, hogy a szokottnál szigorúbban védekezzünk. Ha ezt a következő találkozókon is ilyen komolyan veszik, biztos tudunk még előbbre lépni. Ivica Radic játékából nagyon készültünk, és sikerült is kikapcsolnunk. Azt is el kell ismerni, hogy a ZTE ezúttal a szokottnál gyengébben dobta a triplákat.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–KAPOSVÁRI KK 72–73 (25–25, 13–12, 18–14, 16–22)
Szeged, 800
néző. V: Benczur, Minár, Rácz Zs.
SZEGED: Boltics 10/3, FORTUNE 21/6, Csirics 12/3, Kovács Á. 4, Sulovics 9. Csere: Wirth 7, Juhos 9/3, Révész, Vágvölgyi. Edző: Andjelko Mandics
KAPOSVÁR: Gibbs 7/3, BAKI 13/9, IVOSEV 18/3, Hendlein 12/3, SPICA 20. Csere: Tóth P., Papp P., Blaskovits 3/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 6. p.: 13–10. 8. p.: 21–16. 13. p.: 25–25. 17. p.: 32–30. 22. p.: 42–39. 27. p.: 47–47. 32. p.: 59–55. 37. p.: 64–69
Kipontozódott: Boltics (36. p.), Sulovics (40. p.)
Andjelko Mandics: – Az utolsó negyed derekán hatvannégy ötvenötről tizennégy nullás rohammal fordított a Kaposvár. A hajrában görcsösen játszottunk, kilenc büntetőt is elhibáztunk. Ellenfelünk megérdemelte a győzelmet.
Fekete Ádám: – Gondjainkat növelte, hogy irányítónk, Sterling Gibbs sérülten vállalta a játékot. El kell ismernem, hogy ezúttal mellénk állt a szerencse, noha csapatként sokat tettünk ezért az értékes sikerért. A remek csapatteljesítményt jól tükrözi a húsz fölötti assziszt.

SOPRON KC–JP AUTO JKSE 80–68 (23–24, 27–14, 10–12, 20–18)
Sopron, 900
néző. V: Győrffy, Jakab, Goda
SOPRON: PARKER 14/9, El-Amin 6, Mészáros 8, HENDERSON 17/3, Tóth G. Csere: WATKINS 20, TAKÁCS N. 15/15, Kántor, Bagó, Duvnjak, Polgárdy, Werner. Edző: Sabáli Balázs
JÁSZBERÉNY: NELSON 30/15, Rakics 5, WALLACE 15/3, Lucsics 7/3, Sejfic 7. Csere: Cseh 2, Kerpel-Frónius, Bazsó 2, Czirbus, Molnár M. Edző: Nikola Lazics
Sabáli Balázs: – Nem volt könnyű mérkőzés, megharcoltunk a győzelemért. Az első negyedben jól tartotta magát ellenfelünk, de a negyedik negyedre húszpontos előnyt hoztunk össze, így a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Nikola Lazics: – Jobbak voltak a hazaiak, megérdemelték a győzelmet. Az első és a harmadik negyedben elfogadhatót nyújtottunk, a soproniak azonban a megszerzett előnyüket a mérkőzés végéig megtartották, és nem tudtunk közelebb kerülni hozzájuk.