Férfi kosár NB I: a ZTE ellen sem lett meg az első győzelem

2017.10.22. 20:20
A nyeretlenül sereghajtó Jászberény hazai pályán kilenc ponttal kikapott (73–82) a Zalaegerszegtől a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai légiósa, Deonta Vaughn volt 24 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés

JP AUTO-JKSE–Zalakerámia-ZTE KK 73–82 (17–23, 18–20, 20–23, 18–16)
Jászberény, 500
néző. V: Papp P., Pozsonyi L., Balogh Gy.
JÁSZBERÉNY: Lucic 8, Kerpel-Fronius 7/3, DESHIELDS 19, RAKICS 12/3, Sejfic 10. Csere: Cseh 9, Brown 8/3. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: Horváth 8/6, RADIC 17, Szabó 4, VAUGHN 24/12, BENKE 18. Csere: Mohácsi 7/3, Jeffers 4, Kis, Doktor. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. p.: 13–18. 13. p.: 23–27. 17. p.: 30–37. 23. p.: 39–49. 27. p.: 52–58. 33. p.: 60–72. 37. p.: 66–82
Kipontozódott: Szabó (39. p.)
Nikola Lazics:
– Megérdemelten nyert a Zalaegerszeg, mert szinte végig kontrollálta a játékot. Nekünk csak fellángolásaink voltak, aztán jött két-három perc kihagyás, és máris tíz pont volt a különbség a csapatok között. Sajnos nagyon rosszul dobjuk a hármasokat, ez is nehezíti helyzetünket. Sok gondunk van, de megyünk tovább.
Bencze Tamás: – Gratulálok csapatomnak, mert egy-két rövid kihagyástól eltekintve végig uraltuk a játékot. A harmadik negyedben volt egy kritikus pillanat, de két gyors hármassal ismét megnyugtató lett az előnyünk. A mérkőzés minden részében volt olyan játékosunk, akinek nem remegett meg a keze és helyén volt a szíve is.

1. Szolnoki Olaj KK 4 4 356–309 1.000
2. Kaposvári KK 4 4 332–300 1.000
3. Egis Körmend 4 3 1 323–300 0.875
4. Atomerőmű SE 5 3 2 399–387 0.800
5. Pécsi VSK-VEOLIA 5 3 2 368–360 0.800
6. DEAC 5 3 2 373–370 0.800
7. Falco-Vulcano Szombathely 4 2 2 334–302 0.750
8. KTE-Duna Aszfalt 4 2 2 297–267 0.750