Férfi kosár NB I: óriási csatában győzött a Körmend

2017.11.19. 20:02
Wright hét pontot szerzett a körmendieknek (Fotó: Szendi Péter)
Hiába vezetett a félidőben 12, a harmadik negyed elején pedig 17 ponttal a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata, végül 76–74-es vereséget szenvedett Körmenden.

Sokkal jobban kezdte a mérkőzést a Szolnok, amely az első negyed végén 6, a félidőben már 12 ponttal állt jobban. A harmadik negyedben 36–53-nál már 17-tel is vezetett a vendégcsapat, a hazaiak innen kezdték meg a felzárkózást.

Az utolsó tíz perc 61–51-es szolnoki előnyről indult, de a körmendiek a 21 pontos Hollins és a 14 pontos Davis vezérletével óriási hajrát produkáltak, és bő négy perccel a meccs vége előtt 65–65-nél utolérték a riválist.

A hajrát Hollins vezetésével megnyomta a Körmend, s bár az utolsó percben Vojvoda még két büntetővel és egy duplával fordított a vendégcsapat javára (73–74), erre Davis egy triplával válaszolt az utolsó másodpercben, beállítva a 76–74-es végeredményt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Egis Körmend–Szolnoki Olaj KK 76–74
(17–23, 15–21, 19–17, 25–13)
Körmend, 2000 néző. V.: Kapitány G., Pálla Z., Frányó P.
Körmend: Wright 7/3, HOLLINS 21/3, Ferencz 6/3, DAVIS 14/6, Horti 4. Csere: CSORVÁSI 8, Tuoyo 7/3, Németh 5/3, Koch, Halász 4. Edző: Gasper Potocnik
Szolnok: PERRY 17/6, KOVÁCS P. 11/6, Vojvoda 14, FORD 14/9, Andric 4. Csere: Tóth Á. 5, Polyák 2, Phillip 7/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–8, 7. p.: 6–16, 12. p.: 22–23, 16. p.: 24–34, 18. p.: 29–42, 23. p.: 34–48, 28. p.: 51–59, 32. p.: 55–61, 37. p.: 65–65
Kipontozódott: Tuoyo (30. p.) Petty (37. p.) Horti (39. p.)
Gasper Potocnik:
– Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, nem sikerült a Szolnok agresszív harcmodorához alkalmazkodni. Sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk felnőni a feladathoz. A második félidőben keményebben védekeztünk és a közönség támogatásával felőröltük az ellenfél ellenállását.
Dragan Alekszics: – Remek meccset játszottunk, egy jól felkészített ellenféllel. Jól kezdtük a találkozót, de a második játékrészben a Körmend nagyon keményen védekezett és a dobásai is sikerültek. A végére elfáradtunk, ami részint érthető, hiszen nagyon sok mérkőzésünk volt az elmúlt hetekben. A végjátékban a szerencsével is hadilábon álltunk.