Férfi kosár NB I: Alba-győzelem Szolnokon, elképesztő meccsen

2018.02.03. 20:22
A fantasztikus negyedik negyedet produkáló Kendrick Perry harca a fehérváriakkal (Fotó: Koncz György)
A listavezetőhöz és a címvédőhöz méltó csatát hozott a Szolnoki Olaj–Alba Fehérvár rangadó a férfi kosárlabda NB I szombaton megrendezett 19. fordulójában: a szinte végig hátrányban lévő szolnokiak óriási hajrával hosszabbításra mentették a mérkőzést, de a fehérváriak nem engedték kiénekelni a szájukból a sajtot, és hatalmas küzdelem végén 89–88-ra győztek. A Körmend hazai pályán verte a keményen ellenálló DEAC-ot, míg a Falco óriási csatát nyert meg ráadásban Kaposváron.

Vojvoda Dávid duplát, majd triplát szórt, sőt közelről újra betalált (9–4), de az Alba is gyorsan belelendült, egy 13–4-es rohanással fordított, és az első negyed derekától szinte végig vezetett.

A második játékrész közepén Vojvoda két büntetője nyomán rövid időre megint a hazaiaknál volt az előny (30–29), majd a harmadik játékrész elején – megint Vojvoda hármasa után – újra szoros volt az állás (42–44), csakhogy Lóránt Péter vezérletével a vendégek 16–2-es rohamot vágtak ki, és kezdtek veszélyesen meglépni (44–60).

Az Olaj a török Trabzonsportól igazolt új légiós, Steven Browning pontjaival próbált kapaszkodni, de két és fél perccel a vége előtt még mindig viszonylag nagy volt a vendégek előnye (64–74).

„HELYÉN VOLT A SZÍVÜNK”
Keller Ákos, az Alba centere: Nagy és értékes győzelmet arattunk. A második negyedtől végig vezettünk, a Szolnok azonban a hajrában extra hárompontosokkal kiegyenlített. A túlórában helyén volt a szívünk, és egy izgalmas találkozón sikerült győzni.

És akkor elkapta a fonalat Kendrick Perry… Az előző percekben mezőnyből és a vonalról is betaláló légiós egy 2+1-gyel egészen közel hozta övéit (71–74). Ekkor Keller Ákos és Alandise Harris kulcsfontosságú blokkokkal állította meg a felpörgő hazai csapatot, míg Harris két büntetőt is értékesített, Sztrahinja Milosevics triplája újra felcsillantotta a reményt az Olaj előtt (74–76).

Ritkán látható intenzív huszonkilenc másodperc következett: Browning odaütött Trevis Simpsonnak, aki bedobta a két büntetőt (74–78). Csakhogy szolnoki időkérés után Perry tökéletes hármassal válaszolt (77–78)! Az újra a vonalra küldött Simpson ezúttal sem hibázott (77–80), ám Perry következő hármasa is beakadt – hét másodperccel a vége előtt egyenlített a Szolnok (80–80), jöhetett a hosszabbítás! Perry 14 pontot szerzett az utolsó negyedben…

Tóth Ádám duplájával a hazaiak szerezték meg a vezetést a ráadás öt percében, viszont Harris triplája és büntetője után megugrott az Alba (83–87). Noha az Olaj újra felzárkózott, az utolsó percben már jól működött a vendégvédelem, és a címvédő fehérváriak behúzták a presztízsmeccset (88–89).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–ALBA FEHÉRVÁR 88–89 (13–19, 19–17, 23–28, 25–16, 8–9) – hosszabbítás után
Szolnok, 2300
néző. V: Papp, Győrffy, Minár
SZOLNOK: PERRY 19/6, Vojvoda 19/6, Kovács P., MILOSEVICS 12/6, TÓTH Á. 13. Csere: Andric 5/3, Ford 7/3, BROWNING 13/3. Edző: Dragan Alekszics
FEHÉRVÁR: Hill 4, T. SIMPSON 13/9, HARRIS 20/6, Keller Á. 9, LÓRÁNT 20/6. Csere: Horton 7, Kovács Á. 2, Mohammed 3, FILIPOVITY 11/6, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 6. p.: 9–11. 9. p.: 11–17. 11. p.: 13–21. 14. p.: 24–24. 18. p.: 30–29. 20. p.: 30–36. 22. p.: 32–40. 24. p.: 42–44. 27. p.: 44–60. 30. p.: 55–64. 33. p.: 57–70. 36. p.: 64–72. 40. p.: 80–80. 43 p.: 83–87. 45. p.: 88–89
Kipontozódott: Andric. (37. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 31/62 (50%), ill. 32/68 (47%). Hárompontosok dobószázaléka: 9/26 (35%), ill. 9/24 (37%). Büntetők dobószázaléka: 17/23 (74%), ill. 16/23 (70%)
Lepattanók (támadó): 36 (7), ill. 35 (8). Legtöbb lepattanó: Perry, Milosevics 7-7, ill. Harris 6
Gólpasszok: 22, ill. 21. Legtöbb gólpassz: Milosevics 11, ill. Hill 8
Szerzett/eladott labda: 8/17, ill. 9/14
Dragan Alekszics:
– Kemény és jó mérkőzést játszottunk a Fehérvárral. A harmadik negyedben már úgy tűnt, elment a hajó, hiszen sok könnyű kosarat kaptunk, és elhúzott az ellenfél. Annak örülök, hogy jó hangulatú, igazi rangadót vívtunk, sajnos szurkolóinkat ezúttal nem tudtuk megajándékozni a győzelemmel.
Dzunics Braniszlav: – Minden elismerésem a csapatomé, mert szépen felépítettük a játékunkat. Igaz, a végén ki tudott egyenlíteni a Szolnok, de némi szerencsével egylabdás meccsen sikerült nyernünk.

EGIS KÖRMEND–DEAC 100–93 (26–24, 20–19, 26–25, 28–25)
Körmend, 1900
néző. V: Török R., Surányi, Horváth A.
KÖRMEND: DILLARD 19/6, HOLLINS 18/6, Németh Á., FERENCZ 13/12, Horti 9. Csere: Csorvási 7, Wright 11/3, Fanning 16/9, Davis-Smith 4, Bán, Halász 3/3. Edző: Gasper Potocnik
DEAC: JONES 14, DESHIELDS 19/6, Molnár A. 10/6, Bognár K. 11/6, Armwood 14. Csere: Kósa 1, Lajsz 6/3, Velkey 18/12, Opre. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 16–22. 13. p.: 33–27. 19. p.: 42–41. 24. p.: 54–48. 26. p.: 59–59. 33. p.: 78–69. 37. p.: 88–82
Kipontozódott: Csorvási (37. p.), Armwood (38. p.)
Gasper Potocnik:
– Sajnos elhittük, hogy tartalékos ellenfelünkkel szemben félgőzzel is megnyerjük a mérkőzést. De a vendégek derekasan harcoltak, és nehézzé tették a találkozót. Mi ezúttal fizikailag és mentálisan is gyengén teljesítettünk, s erre nem lehetünk büszkék. Ám nagy feladatok várnak ránk a közeljövőben, ezekre kell koncentrálnunk.
Berényi Sándor: – Két meghatározó játékosunkat is nélkülöznünk kellett, ennek tükrében nagyon elégedett vagyok a srácok hozzáállásával. Kemény, agresszív védekezést kértem, a kapott száz pont ellenére ezt teljesítette a csapat. Támadásban az alsó posztokon gyakran voltunk eredményesek. Élmény volt ilyen hangulatban kosárlabdázni.

KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 104–105 (26–25, 20–18, 22–28, 23–20, 13–14) – h. u.
Kaposvár, 1000
néző. V: Kapitány, Gál J., Vida B.
KAPOSVÁR: DUNN 16/3, GIBBS 20/9, IVOSEV 42/9, HENDLEIN 8, Spica 18. Csere: Tóth P., Baki, Papp P. Edző: Fekete Ádám
SZOMBATHELY: GOVENS 27/6, Norfleet 12, VÁRADI 23/6, PUSZTAHVAR 16/12, Tóth N. 7. Csere: Zsigeranovics 4, BORISZOV 16, Kovács B. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 7. p.: 20–17. 12. p.: 31–29. 17. p.: 39–40. 22. p.: 53–49. 27. p.: 64–64. 32. p.: 68–73. 37. p.: 82–85. 43. p.: 98–97
Kipontozódott: Norfleet (34. p.), Dunn (42. p.), Pusztahvar (42. p.), Ivosev (45. p.)
Fekete Ádám:
– Keményen megdolgozott a Falco a sikeréért. Minden egyes momentumnak jelentősége volt ezen a meccsen. Számunkra Dunn kipontozódása volt a legnehezebb szituáció. Többször is megnyerhettük volna a találkozót, de végül vereséget szenvedtünk. Közönségünk fantasztikus volt, a további mérkőzéseken próbálunk olyan teljesítményt nyújtani, hogy újabb győzelmeket arassunk.
Szrecsko Szekulovics: – Zsigeranovicsot kórházba kellett vinni a találkozó közben, és Boriszov sem volt százszázalékos. Ennek ellenére tudtunk nyerni a hazai pályán nagyon jó Kaposvár ellen. Fizikailag és mentálisan is kemény mérkőzés volt. A végén a szerencse is mellénk állt, és korrekt szurkolás mellett, nagyon nehéz meccsen arattunk győzelmet.

KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 64–70 (20–14, 15–18, 13–20, 16–18)
Kecskemét, 1100
néző. V: Tőzsér, Boros T., Pozsonyi
KECSKEMÉT: Pongó Máté 7/3, THOMPSON 15/6, Djeraszimovics 12/6, Dramicsanin 7/3, KARAHODZSICS 10. Csere: Molnár Márton 6, Wittmann 4, Horváth K. 3/3. Edző: Forray Gábor
PAKS: Hinds 5/3, Ruják A. 7/3, BARNIES 18/3, EILINGSFELD 11/3, Guinn 5/3. Csere: OGUNYEMI 18, Medve 6/6. Edző: Teo Cizmic
Forray Gábor:
– Wittmann Krisztián félig törött csuklóval játszott, nagyon hálás vagyok neki, hogy így is vállalta a játékot. Dramicsanin és Djeraszimovics pedig influenzával küszködött egész héten. Rövid a kispadunk, a végére bedarált bennünket a Paks.
Teo Cizmic: – A Kecskemét három fő játékosára, Wittmannra, Djeraszimovicsra és Dramicsaninra készültünk elsősorban, sikerült is kivenni őket a játékból, elsősorban ezért tudtunk győzni. Idegenben mindig nehéz nyerni, dupla erőbedobás kell hozzá, de képesek voltunk megsokszorozni az erőnket.

JP AUTO-JKSE–PVSK-VEOLIA 81–72 (23–10, 17–23, 15–16, 26–23)
Jászberény, 600
néző. V: Pálla, Balog Gy., Kulcsár T.
JÁSZBERÉNY: Nelson 8/3, Rakics 8, WALLACE 22/6, LUCSICS 12, SEJFIC 18. Csere: CSEH 8, Kerpel-Fronius B. 5, Molnár Marcell. Edző: Nikola Lazics
PVSK: DURHAM 12/3, Supola 5/3, BUDIMIR 18/6, Demeter A. 3/3, SARLIJA 12. Csere: Simon K. 7/3, Bíró, Antóni 3/3, Harazin 12, Djukics. Edző: Csirke Ferenc
Nikola Lazics:
– Szerdán Zalaegerszegen csak hat játékos állt a rendelkezésemre, sok gonddal küszködtünk, de ezúttal mindenki, aki pályára lépett, megtette a magáét. Ezért jár az elismerés a fiúknak. Meg a közönségünknek is, amely minden kritikus pillanatban mellettünk volt, és átsegített ezeken bennünket.
Csirke Ferenc: – Jól kezdtünk, de az első negyed második felében nagy hátrányt szedtünk össze. Próbáltam cserével frissíteni, mert nyerőembereinknek is kell a segítség. Ezt pedig mindenkinek tudomásul kellene vennie, aki pályára lép.

MAFC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 72–96 (16–19, 22–23, 17–24, 17–30)
Gabányi-sportcsarnok, 1100
néző. V: Cziffra, Hervay, Radnóti
MAFC: HOT 18/3, Fodor M. 8, Misek, McCRAY 27/6, Cvetkovics 4. Csere: Lakosa Zs. 4, LAKITS 10, Peringer, Bordács, Katona B. 1, Szanyi, Siklós. Edző: Garai Péter
ZALAEGERSZEG: KINNEY 14/12, VAUGHN 16/9, BENKE SZ. 17/3, Szabó Zs. 6, RADIC 21. Csere: Mohácsi 3/3, HORVÁTH Á. 17/9, Mikovics 2, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Cvetkovics (34. p.)
Garai Péter:
– Fantasztikus hangulat uralkodott a csarnokban, ezért érdemes kosárlabdát csinálni a fővárosban is, mindkét szurkolótábort megilleti a dicséret. Készültünk a ZTE-ből, tudtuk, hogy centerposzton erős, és próbáltuk megelőzni, hogy a festékbe passzolja a labdát. Sajnos a külső dobásaink nem sikerültek, a végén pedig egy kicsit el is fáradtunk. A vendégek megérdemelten diadalmaskodtak.
Bencze Tamás: – Az első félidőben jól védekeztünk, tartottuk a lépést a MAFC-cal. A harmadik negyed derekán pár külső dobással és a szerzett labdáknak köszönhető gyors indítással megtörtük ellenfelünket. Sokat elárul az is a teljesítményünkről, hogy a statisztikai lapra huszonhét assziszt került a nevünk mellé. Kiváló hangulat uralkodott a csarnokban, Budapestnek emiatt is szüksége van a kosárlabdára a felső osztályban.

SOPRON KC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 86–63 (23–20, 11–17, 29–15, 23–11)
Sopron, 900
néző. V: Frányó, Rácz Zs., Goda
SOPRON: Parker 10, EL-AMIN 19/9, Mészáros M. 4, HENDERSON 21/3, WATKINS 14. Csere: Dénes 3, Duvnjak 2, Bagó, TAKÁCS N. 12/12, Polgárdy, Kántor 1, Werner. Edző: Sabáli Balázs
SZEGED: Kerpel-Fronius G. 1, WIRTH 11/9, Fortune 9/3, Petrovics 8, SULOVICS 17. Csere: Vágvölgyi 6, Kovács Ádám 5/3, Bonifert, Goldring, Révész Á. 3, Kovács J. 3/3, Mayer. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 6. p.: 15–13. 8. p.: 21–18. 12. p.: 25–26. 15. p.: 26–28. 19. p.: 31–37. 24. p.: 44–44. 26. p.: 54–44. 29. p.: 60–50. 34. p.: 74–54. 37. p.: 78–57
Sabáli Balázs:
– Átérzem kollégám helyzetét a három hiányzó játékosa kapcsán. Az első félidőben gyengén játszottunk. Úgy látszik, egy órára van szükség, hogy a mérkőzés előtti instrukciók hassanak. A második félidőben elfogadhatót nyújtottunk, néha bravúros dobásokkal. Ekkor már megvoltak a helyzeteink, amelyeket jó százalékkal kihasználtunk.
Andjelko Mandics: – Az első félidő után többel kellett volna vezetnünk, és akkor talán lett volna esélyünk a győzelemre. Nagy energiákat mozgattunk meg, ám a soproniak még nagyobbakat. Nagyon meglátszott, hogy kevesen voltunk, de reméljük, előbb-utóbb túl leszünk ezen.