Férfi kosár NB I: a Fehérvár gyorsan dűlőre vitte Szegeden

2018.03.28. 20:02
A címvédő Alba Fehérvár sima győzelmet aratott Szegeden a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Az Alba már az első negyed után 18 ponttal vezetett, és gyakorlatilag egy percig sem forgott veszélyben a győzelme.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ
NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–ALBA FEHÉRVÁR 63–85 (12–30, 11–16, 25–23, 15–16)
Szeged, 1000
néző. V: Kapitány, Papp P., Kovács N.
SZEGED: Boltics 10, Fortune 6/6, Wirth 3/3, Csirics 9/3, Sulovics 11. Csere: JUHOS 16/3, Vágvölgyi, Kovács Ádám 4, Kerpel-Fronius, Bonifert 2, Mike 2, Kovács J. Edző: Andjelko Mandics
FEHÉRVÁR: Hill 6, MOHAMMED 20/6, POINTER 19/9, LÓRÁNT 20/3, Keller Á. 8. Csere: Horton 4, Kovács Ákos 2, Filipovity 6/6, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–9. 8. p.: 7–19. 12. p.: 16–38. 18. p.: 19–42. 22. p.: 24–52. 27. p.: 34–59. 33. p.: 52–71. 38. p.: 61–81
Kipontozódott: Boltics (36. p.), Horton (37. p.)
Andjelko Mandics:
– Az Alba sokkal jobb volt, sajnálom, hogy nem tudtunk szoros mérkőzést játszani a címvédővel. Nem volt ritmusunk, a külső dobásaink nem sikerültek, ráadásul kiválóan lepattanózó ellenfelünk számos könnyű kosarat szerzett.
Dzunics Braniszlav: – Az első negyedben kiváló védekezésünknek és támadásainknak köszönhetően elhúztunk. A folytatásban is eredményesek voltunk kívülről, sok lepattanót szedtünk, és időnként a csapatjátékunkkal is elégedett voltam. Úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.