Férfi kosár NB I: leszakadt a gyűrű, az utolsó kosár döntött

2017.11.18. 20:50
Palánkjavítás Kaposváron (Forrás: kapos.hu)
A Falco hazai pályán 88–82-re megnyerte a ZTE elleni presztízsmérkőzést, míg az egyre jobban lábra kapó, címvédő Alba Fehérvár 67–60-ra győzött az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján. A Kecskemét hazai pályán, az újonc DEAC idegenben ünnepelt fontos sikert, míg a késve elkezdett dél-dunántúli derbin a PVSK 79–77-re felülkerekedett a Kaposvár otthonában.

KAPOSVÁR–PVSK 77–79

A belemelegítés közben leszakadt az egyik gyűrű, és a javítás miatt jókora késéssel kezdődött a dél-dunántúli presztízscsata. A csúszás alighanem a vendégeket zavarta meg jobban: a Kaposvár erősen kezdett, és a második negyed elején, Baki Gergely triplája után már 34–19-re vezetett. A pécsiek lassan faragni kezdték a hátrányt, a hazai támadásbefejezésekbe egyre több hiba csúszott, és a PVSK a harmadik játékrész hajrájában, Simon Kristóf hármasával át is vette a vezetést (58–59). Rendkívül kiélezett befejező negyed következett, és a PVSK Marino Sarlija utolsó pillanatokban elengedett, videózás után megadott közeli kosarával győzött. A Kaposvár sorozatban negyedszer veszített.

KAPOSVÁRI KK–PVSK-VEOLIA 77–79 (22–16, 22–21, 13–21, 20–21)
Kaposvár, 900
néző. V: Papp P., Ádám, Pozsonyi
KAPOSVÁR: Evans 3/3, Baki 8/6, IVOSEV 23/6, Hendlein 10, Spica 5. Csere: DUNN 24/12, Blaskovits 4, Grebenár. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: DURHAM 20, Supola 5/3, BUDIMIR 12, Djukics 7/3, SARLIJA 15. Csere: SIMON K. 10/6, Demeter A. 3/3, Harazin 2, Antóni 5/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 7. p.: 19–7. 12. p.: 28–16. 17. p.: 42–31. 22. p.: 46–44. 27. p.: 57–52. 32. p.: 60–60. 37. p.: 69–72
Kipontozódott: Supola (35. p.), Budimir (38. p.), Simon K. (40. p.)
Fekete Ádám:
– Ez volt a negyedik vereségünk sorozatban, egyértelmű, hogy problémák vannak. Ugyanakkor biztos vagyok abban, hogy több van a csapatban. Köszönöm a szurkolók kitartó támogatását, és elnézést kérek tőlük.
Csirke Ferenc: – Nagyon kemény meccset nyertünk meg. Sikerült visszajönni tíz pont feletti hátrányból is, végig volt tartásunk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy ennyien elkísértek minket és hazai pályát teremtettek.

FALCO–ZTE 88–82

A szombathelyiek már az első negyedben nyomatékosították, hogy nincs szándékukban félvállról venni a presztízsmeccset: 5–4-es zalai vezetés után 10–0-s Falco-roham következett, a triplával és zsákolással is jelentkező Perl Zoltán már az első tíz perc végén 13 pontnál járt. A második játékrész elején a ZTE elkapta a fonalat, Ivica Radics közelijével két pontra felzárkózott (33–31), csakhogy a Falco gyorsan ismét tízet tett közéje, hamarosan 15-ig hízott a fór, és a különbség a folytatásban érdemben nem csökkent. A támadópalánk alatt sokkal jobban lepattanózó szombathelyiek zsinórban a negyedik bajnokijukat húzták be.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–82 (29–16, 16–19, 18–16, 25–31)
Szombathely, 3000
néző. V: Benczur T., Balog Gy., Minár
FALCO: GOVENS 15/6, PERL 21/3, VÁRADI B. 12/6, BORISZOV 16/12, Zsigeranovics 5. Csere: Tóth N. 8, PUSZTAHVAR 11/9, Norfleet. Edző: Szrecsko Szekulovics
ZTE: Vaughn 12/12, HORVÁTH Á. 11/9, BENKE 12, SZABÓ ZS. 12/3, RADIC 18. Csere: Jeffers 8, Kinney 6, Mohácsi 3/3, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14–5. 8. p.: 25–11. 13. p.: 29–25. 17. p.: 39–31. 20. p.: 45–35. 24. p.: 52–39. 27. p.: 57–43. 30. p.: 63–51. 34. p.: 74–62. 38. p.: 82–75
Szrecsko Szekulovics:
– Nehéz meccs volt, de végig mi diktáltuk a tempót, megérdemelten nyertünk. Többször is megléptünk, ám követtünk el hibákat is, így rendre visszaengedtük ellenfelünket. Sok meccs, sok utazás van mögöttünk, kicsit fáradt a csapatom, ez talán látszott is a játékunkon. De a lényeg az, hogy behúztuk a rangadót. Köszönöm a közönségünk segítségét.
Bencze Tamás: – A Falco végig vezetett, rászolgált a győzelemre. Puhán, gyenge védekezéssel kezdtünk, ez rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. Volt tartása a csapatomnak, többször is visszajöttünk a meccsbe, ezekre a periódusokra lehet építeni.

ATOMERŐMŰ–ALBA FEHÉRVÁR 60–67

Két hazai kosárral kezdődött a találkozó, hét ponttal gyorsan fordított az Alba, majd 12–14 után zsinórban tíz pontot szerezve el is húzott. A második negyedben az Atom kétszer is feljött egy pontra, de 31–32 után 15 vendégpont következett egyhuzamban – ám még ezzel sem dőlt el a meccs. Seth Allen vezérletével a paksiak a negyedik negyed elejére visszakapaszkodtak (55–55), ekkor azonban elfogyott a lendület, a védekezésükön javító fehérváriak Keller Ákos és Kovács Ákos révén hat ponttal megléptek, behullott Kasey Hill triplája is – és az Atomnak már a büntetővonalról sem ment. A szezont rosszul kezdő, címvédő Alba sorozatban harmadszor győzött.

ATOMERŐMŰ SE–ALBA FEHÉRVÁR 60–67 (12–20, 19–17, 16–16, 13–14)
Paks, 1200
néző. V: Cziffra Cs., Török R., Rácz Zs.
ASE: Hinds 11/3, ALLEN 15/6, Barnies 2, EILINGSFELD 16, Ogunyemi 5. Csere: Ruják A., Gulyás M. 2, Guinn 3/3, Medve 6/6, Garamvölgyi. Edző: Teo Cizmic
ALBA: Hill 11/3, Harris 8, SIMPSON 17/6, LÓRÁNT 5, KELLER Á. 10. Csere: Fenner 4, Kovács Ákos 5, Keller I., Filipovity 2, Horton 5. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–0. 4. p.: 4–7. 8. p.: 9–14. 13. p.: 14–24. 15. p.: 22–30. 17. p.: 29–30. 23. p.: 31–45. 27. p.: 36–53. 33. p.: 55–55. 36. p.: 57–62. 38. p.: 60–64
Teo Cizmic:
– Az Alba remekül védekezett, és gyors indításokból könnyű kosarakat szerzett. Ha meg akarunk nyerni egy ilyen meccset, akkor nem szabad ennyit hibázni. Nagy különbségből vissza tudtunk jönni, a védekezésünkkel elégedett voltam, de támadásban több kell.
Dzunics Braniszlav: – Kemény meccset játszottunk. Jól kezdtük a találkozót, szép támadásaink voltak. Örömmel tölt el, hogy végig jól védekeztünk, hatvan ponton tartottuk a paksiakat, azt gondolom, ez önmagáért beszél.

KECSKEMÉT–MAFC 83–77

A PVSK-t nagyon megverő és a Szolnokot is megszorongató MAFC ezúttal is kemény ellenfélnek bizonyult: a lepattanóharcban sokkal jobb Kecskemét többnyire vezetett, de elhúznia nem sikerült, a fővárosiak mindig visszakapaszkodtak. A KTE az utolsó percben kiharcolt faultok után nem büntetőzött tökéletesen, ám annyit bedobott, hogy két vereség után, nagy erőfeszítések árán újra győzelmet ünnepelhessen.

KTE-DUNA ASZFALT–MAFC 83–77 (21–19, 15–19, 24–22, 23–17)
Kecskemét, 750
néző. V: Tőzsér, Farkas G., Söjtöry
KECSKEMÉT: Pongó Máté 5/3, THOMPSON 16/9, DJERASZIMOVICS 18/6, DRAMICSANIN 19/6, Karahodzsics 7. Csere: Wittmann 13/6, Molnár Márton 2, Horváth K. 3/3. Edző: Forray Gábor
MAFC: HOT 18/9, Lakits, Misek 4, Cvetkovics 8/3, B. DAVIS 18/3. Csere: Fodor M. 10/6, NEIGHBOUR 19/3, Debreceni. Edző: Jovica Arszics
Kipontozódott: Karahodzsics (34. p.), Cvetkovics (36. p.), Misek (40. p.)
Forray Gábor:
– Nem játszottunk jól, de csak néhány negatív hang jutott el hozzánk, a közönség nagy része mellettünk állt végig, ez segített át minket a holtponton. A MAFC szervezetten, koncentráltan kosarazott. Jól jön a szünet most nekünk, javítani kell több dolgon is.
Jovica Arszics: – A hamar beszedett személyi hibák nehézséget okoztak nekünk, mert így Davisnek negyven percet kellett játszania. Ezután nem volt elég energiája a fontos dobásokra. A másik gond az volt, hogy nagyon sok támadólepattanót engedélyeztünk a hazaiaknak.

SOPRON–DEAC 80–86

Az otthon (is) bukdácsoló, a fordulót az utolsó helyen váró Sopron az első hazai győzelmére készült, és a nagyszünetig kézben is tartotta a meccset, sőt még az utolsó negyedben is sikerült visszavennie a vezetést, de a döntő pillanatokban az újonc összpontosított jobban. A távolról jól dobó debreceniek 11/27-es triplamutatót produkáltak, ezzel szemben a soproniak még a büntetővonalról is nagyon bizonytalanok voltak (12/19).

SOPRON KC–DEAC 80–86 (20–20, 24–16, 19–30, 17–20)
Sopron, 1200
néző. V: Győrffy, Jakab L., Gál J.
SOPRON: DUVNJAK 17/3, EL-AMIN 21/6, Mészáros M. 11/3, Zagorac 10/3, Watkins 14. Csere: Tóth G. 2, Takács N. 5/3, Dénes, Greene. Edző: Váradi Kornél
DEBRECEN: Jones 6/3, Lilov 6, Molnár A. 7/3, FARKAS A. 23/9, ARMWOOD 27/3. Csere: VELKEY 15/15, Bognár K. 2, Opre. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–9. 6. p.: 14–16. 9. p.: 16–18. 13. p.: 25–25. 16. p.: 31–30. 19. p.: 40–36. 23. p.: 51–45. 26. p.: 54–49. 28. p.: 61–55. 33. p.: 70–70. 37. p.: 73–81. 39. p.: 78–86
Váradi Kornél:
– Vezető pozícióból ismét vesztes mérkőzés lett. Megint előjöttek azok a hibák, amelyeket ideje lenne már kijavítanunk. Egyénieskedünk, nem a megbeszélt megoldásokat választjuk, és ennek vereség a vége.
Berényi Sándor: – Fontos mérkőzést nyertünk. Alaposan feltüzeltük magunkat, s eközben voltak bravúros megoldásaink és bravúros pontjaink. Többen is jól játszottak a csapatomban, és egy idegenbeli győzelem nagyon jót tesz az ember lelkének.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 88–82 (29–16, 16–19, 18–16, 25–31)
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 60–67
(12–20, 19–17, 16–16, 13–14)
KTE-Duna Aszfalt–MAFC 83–77 (21–19, 15–19, 24–22, 23–17)
Sopron KC–Debreceni EAC 80–86 (20–20, 24–16, 19–30, 17–20)
Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA 77–79 (22–16, 22–21, 13–21, 20–21)