Férfi kosár NB I: nyert a címvédő, egy hibátlannal kevesebb

2017.10.11. 22:09
A férfi kosárlabda NB I címvédője, az Alba Fehérvár 19 ponttal múlta felül a DEAC-ot, az eddig hibátlan Szeged viszont kikapott a Pécs vendégeként.

FÉRFI KOSÁR NB I
ALBA FEHÉRVÁR–DEAC 91–72
(29–19, 28–16, 18–16, 16–21)
Székesfehérvár, 1600 néző. Vezette: Farkas G., Török R., Vida J.
ALBA FEHÉRVÁR: HILL 15, HARRIS 13/9, MARKOVICS 14, FENNER 10/3, KELLER Á. 11. Csere: Keller I. 9/3, Kovács Ákos 4, Macon 8, Filipovity 7/3, Varga M. Edző: Dzunics Braniszlav
DEAC: JONES 20/6, Lilov 8, KÓSA 14/12, Velkey 10/6, Armwood 8. Csere: Lajsz 4, Omenaka 8, Fazekas, Opre, Kozák, Tóth B. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–7. 5. p.: 12–7. 8. p: 20–16. 12. p.: 35–21. 15. p.: 41–27. 18. p.: 47–32. 22. p.: 62–37. 25. p.: 67–42. 28. p.: 71–46. 32. p.: 77–52. 35. p: 81–56. 38. p.: 81–67
Dzunics Braniszlav: –
Az első félidőben a lényegesebb kérdések már eldőltek. A mi játékunk eléggé hullámzó volt, főleg a negyedik negyedben. Örülök annak, hogy sérült játékosunk, D. J. Fenner vállalta a játékot. Elég sok problémával küszködtünk, és ilyen időszakban a játékunk nincs olyan szinten, amilyet szeretnénk. Ami pozitívum volt azonban, hogy sok lepattanót szedtünk.
Berényi Sándor: – Az első félidőben nagyon bután játszottunk, sok eladott labdánkból átrobogott rajtunk az Alba, és rengeteg könnyű kosarat szerzett. Innentől kezdve az volt a célunk, hogy szombatra pihentessük a játékosokat, másrészt, hogy megtartsuk a különbséget. A szünet utáni játékunkkal elégedettek lehetünk, igaz, kellett hozzá néhány bravúros dobás is tőlünk, a labdákra is jobban vigyáztunk, és a lepattanózásban is felvettük a versenyt.

PVSK-VEOLIA–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 75–67 (18–13, 16–23, 20–14, 21–17)
Pécs, 1300 néző. Vezette: Tőzsér, Ádám, Fodor A.
PVSK: DURHAM 29/9, SUPOLA 5, Antóni 3/3, BUDIMIR 18/6, Sarlija 8. Csere: Djukics, SIMON K. 12/6, Bíró, Harazin, Demeter A. Edző: Csirke Ferenc
SZEGED: BOLTICS 13, Kovács Ádám 13/3, Fortune, JUHOS 16, SULOVICS 19. Csere: Wirth 5/3, Vágvölgyi 1. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 6. p.: 13–6. 13. p.: 19–20. 17. p.: 25–33. 23. p.: 40–42. 26. p.: 42–46. 33. p.: 61–52. 37. p.: 69–59
Kipontozódott: Sarlija (37. p.)
Csirke Ferenc: –
Jól kezdtük a mérkőzést, megbeszéltek szerint védekeztünk, de utána nem mentek be a tiszta dobóhelyzeteink, ráadásul a Szeged kettő-kettőjét is rosszul védtük. Az volt a taktikánk, hogy negyven percig hajtjuk az ellenfelet.
Andjelko Mandics: – Lehet, hogy nem volt szép a meccs, de mindkét csapat nagyon küzdött. Nálunk hiányzott Andrija Csirics, és Joshua Fortune is sérülten vállalta a játékot. Igazából négy labdán ment el a végén a mérkőzés, és a tripláinkat is rossz százalékkal dobtuk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 72–77 (11–25, 19–12, 30–15, 12–25)
Zalaegerszeg, 1000 néző. Vezette: Czifra, Pálla, Frányó
ZTE: Vaughn 12/6, BENKE 18, Horváth Á. 14/6, SZABÓ ZS. 18/3, Radic. Csere: Kis R. 3/3, Jeffers 2, Mohácsi 5/3. Edző: Bencze Tamás
ATOMERŐMŰ: HINDS 17, ALLEN 18/6, Barnies 9/3, EILINGSFELD 13/6, Ogunyemi 8. Csere: Ruják A. 4, Medve 8/3, Garamvölgyi. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 5. p.: 7–10. 7. p.: 10–19. 12. p.: 13–31. 15. p.: 24–35. 23. p.: 34–39. 26. p.: 47–45. 28. p.: 54–47. 34. p.: 63–61. 36. p.: 65–66
Bencze Tamás: –
Sajnos ismét kikaptunk, de ez a mérkőzés egészen más volt, mint az előzőek. Mínusz tizennyolc pontról jöttünk vissza, ez sokba került nekünk, mert bár vezettünk hat-hét ponttal is a hajrában, úgy tűnt, mentálisan és fizikailag is elfáradtunk kicsit. Az utolsó percekben apróságok döntöttek, ebben a Duna-partiak voltak jobbak, szerencsésebbek.
Teo Cizmic: – Mindkét csapat számára nagyon fontos volt ez a mérkőzés, nekünk azért, mert az előző körben vereséget szenvedtünk. Az elmúlt szezonban Bencze Tamás csapata kétszer is legyőzött bennünket. Elismerésem a játékosaimnak, a debreceni fiaskó után talpra tudtunk állni, remélem, jó úton járunk és ezt folytatni is tudjuk.

MAFC–KAPOSVÁRI KK 81–91 (12–23, 18–21, 25–18, 26–29)
Oroszlány, 500 néző. Vezette: Papp P., Győrffy, Rácz Zs.
MAFC: HOT 18/9, Lakits 3, Fodor M. 6, Cvetkovics, Davis 19/3. Csere: NEIGHBOUR 18/15, MISEK 15/6, Szanyi, Debreceni 2. Edző: Jovica Arszics
KAPOSVÁR: DUNN 24/9, EVANS 27/12, HEINDLEIN 13, Ivosev 5, Spica 12. Csere: PAPP P. 10/6, Hock. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Cvetkovics (33. p.), Ivosev (37. p.)
Jovica Arszics: –
Fizikailag sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt ellenfelünkkel, mindez főleg a lepattanózásban látszott meg, hiszen a Kaposvár kétszer annyi lepattanót szedett le. Ellenfelünknél Dunn és Evans is kiváló dobóformát mutatott, amit nem tudtunk ellensúlyozni. Misek Leventét kisebb sérülés hátráltatta, emiatt nem tudtunk teljes kerettel edzeni. Nekünk ebben az állapotban jelenleg sok a szerda-szombat ritmus.
Fekete Ádám: – Végig jó ritmusban, koncentráltan játszottunk. Igazi csapatként működtünk, ennek is köszönhetjük győzelmünket. Meg kell említenem azonban, hogy csapatomban mindig volt egy játékos, aki ki tudta rángatni a szekeret, ha gondba kerültünk. Köszönjük az oroszlányi szurkolók támogatását, nekik is köszönhetően úgy tűnt, mintha hazai pályán játszottunk volna. FÉRFI KOSÁR NB I

1. Szolnoki Olaj KK 2 2 177–136 1.000
2. Kaposvári KK 2 2 167–148 1.000
3. Egis Körmend 2 2 154–138 1.000
4. Naturtex-SZTE-Szedeák 3 2 1 232–209 0.833
5. Atomerőmű SE 3 2 1 230–227 0.833
6. Pécsi VSK-Veolia 3 2 1 220–230 0.833
7. KTE-Duna Aszfalt 2 1 1 163–133 0.750
8. Falco-Vulcano Szombathely 2 1 1 162–150 0.750