Férfi kosár NB I: megizzadt a Szolnok, de fordított

2018.01.20. 22:05
A két szerb rivális, a szolnoki Sztrahinja Milosevics (balra) és Marko Djeraszimovics nagy csatát vívott egymással<br />(Fotó: Földi Imre)
A KTE-Duna Aszfalt megszorongatta vendégét, de végül az éllovas Szolnoki Olaj 79–67-re megnyerte a férfi kosárlabda NB I 16. fordulójának zárómérkőzését. A Körmend és a ZTE a száz pontot megközelítve, a Kaposvár a százas határt átlépve aratott győzelmet, az Alba Fehérvár 83–65-re győzött a DEAC vendégeként, és ugyancsak idegenben nyert meg nagy csatát a PVSK.

A kecskeméti regionális derbi első félidejében jobbára a hazai csapat vezetett, a Szolnok a harmadik játékrészben ragadta magához a kezdeményezést: 43–43 után az 5/5-tel triplázó Polyák László két hárompontosa közé 11–0-s roham épült, és ezzel végleg a vendégek felé billent a mérleg nyelve. A szolnokiak 17 támadólepattanót szedtek vissza a küzdelmes mérkőzésen.

KTE-DUNA ASZFALT–SZOLNOKI OLAJ KK 67–79 (19–16, 16–17, 13–24, 19–22)
Kecskemét, 1100
néző. V: Benczur, Frányó, Mészáros B.
KECSKEMÉT: Pongó Máté 9/3, THOMPSON 17/9, DJERASZIMOVICS 20/6, Dramicsanin 4, KARAHODZSICS 10. Csere: Molnár M., Wittmann 7/3, Horváth K., Fülöp. Edző: Forray Gábor
SZOLNOK: Perry 13/9, Vojvoda 11/3, POLYÁK 15/15, MILOSEVICS 15/3, Tóth Á. 2. Csere: ANDRICS 10, FORD 11/3, Kovács P. 2, Phillip. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 7. p.: 13–11. 14. p.: 23–19. 17. p.: 30–27. 23. p.: 35–37. 27. p.: 43–46. 33. p.: 53–60. 37. p.: 61–72
Forray Gábor:
– Nagyon szervezetten, jól védekezve kezdtünk, és az első félidőben tetemes előnyre tehettünk volna szert, ha pontosabban célzunk. A harmadik negyedben állva hagyott bennünket a Szolnok, előnybe került, és nem tudtuk behozni.
Dragan Alekszics: – Óriási volt a hangulat, még sohasem láttam Kecskeméten telt házat. Fáradtan kezdtünk, de később jól szedtük a lepattanókat, majd a tripláink is bejöttek.

A Körmend az elején triplazuhatagot zúdított a Sopronra, és a különbség már az első félidőben 30 pont fölé hízott. A vasiak 17 sikeres hárompontossal zárták az egyoldalú találkozót, Andre Hollins egymaga hatot varrt be.

EGIS KÖRMEND–SOPRON KC 96–57 (31–13, 23–9, 21–19, 21–16)
Körmend, 2000
néző. V: Cziffra, Fodor A., Horváth A.
KÖRMEND: Dillard 11/9, HOLLINS 20/18, FERENCZ 12/12, TUOYO 12/6, Horti 8. Csere: CSORVÁSI 15, Halász, Fanning 7/6, Davis-Smith 7, Bán 4, Németh, Márton. Edző: Gasper Potocnik
SOPRON: Parker 8/3, Duvnjak 6/6, EL-AMIN 8, Takács 3/3, Watkins 6. Csere: Dénes 8/6, MÉSZÁROS 13, Bagó, Kántor 3. Polgardy 2, Verner. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 4. p.: 15–4. 8. p.: 29–7. 13. p.: 37–17. 17. p.: 49–19. 24. p.: 59–25. 27. p.: 69–34. 33. p.: 82–41. 38. p.: 92–50
Gasper Potocnik:
– Fontos volt, hogy jól kezdtük a mérkőzést, és az első percekben megnyugtató előnyt szereztünk. Védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtottunk, végig irányítottunk a találkozón, s ami a legfontosabb, okosan játszottunk. Vasárnaptól keményen dolgozunk, készülünk a török Büyükcekmece elleni nemzetközi kupamérkőzésre.
Sabáli Balázs: – A Körmend agresszív védekezése elbizonytalanította a játékosaimat, akik, úgy érzem, már az elején beletörődtek a vereségbe. Ezen a meccsen a szurkolóinkban több energia volt, mint a csapatunkban. Gyorsan el kell felejtenünk ezt a pofont, mert fontos mérkőzések várnak ránk, amiken nem hibázhatunk.

Pakson szoros első negyedet követően a rövid idő leforgása alatt tíz pontot gyártó Horváth Ákos vezérletével lépett meg a ZTE, és tartotta is előnyét. A korábbi Atom-játékos, Deonta Vaughn öt triplát szórt a zalaiak soraiban.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 79–95 (24–26, 17–28, 14–23, 24–18)
Paks, 1000
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Kovács N.
ASE: HINDS 10/6, ALLEN 27/9, Barnies 8/3, Eilingsfeld 7/3, GUINN 13/9. Csere: Ogunyemi 4, Medve, Garamvölgyi 4, Ruják 4, Gulyás 2. Edző: Teo Cizmic
ZTE: HORVÁTH Á. 14/6, KINNEY 14/6, SZABÓ 16/6, VAUGHN 20/15, Benke 12. Csere: Radic 14, Mohácsi 5. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–12. 10. p.: 24–26. 15. p.: 33–41. 20. p.: 41–54. 25. p.: 50–66. 30. p.: 55–77. 35. p.: 65–89
Teo Cizmic:
– Gyakorlatilag az egész meccsen vezetett az ellenfél. Nem játszottunk azzal az energiával, amivel szoktunk, nem értünk ki a hárompontosvonalra. Puha játékunk azt eredményezte, hogy nem sikerült feltartani a zalaiakat. Ez a meccs fontos volt számunkra, ez meg is látszott, elizgultuk. Jobb ritmusban játszott az ellenfél, amely kiváló csapat kiváló edzővel.
Bencze Tamás: – Ez a meccs fontos volt számunkra, nagyon koncentráltunk, jól is játszottunk, egészen látványos volt a mérkőzés. A védekezéssel elégedett vagyok, ugyanis ez segítette megőrizni az előnyünket.

A MAFC tartalékosan érkezett Kaposvárra, és már az első negyedben egyértelművé vált, hogy súlyos vereséget szenved. A somogyiaknál négyen is 16 pont fölé jutottak, Tomiszlav Ivosev 26-tal vitte a prímet.

KAPOSVÁRI KK–MAFC 106–82 (32–10, 20–21, 35–19, 19–32)
Kaposvár, 800
néző. V: Papp P., Boros, Válé
KAPOSVÁR: DUNN 19/9, GIBBS 17/3, BAKI 8/6, IVOSEV 26, HENDLEIN 16. Csere: Tóth P. 8/6, Hock, Blaskovits 2, Papp P. 6/6, Bogdán 2, Grebenár 2. Edző: Fekete Ádám
MAFC: FODOR M. 25/6, Lakits 7, Lakosa, MCCRAY 27/3, CVETKOVICS 14. Csere: Szanyi, Peringer 7, Katona 2. Edző: Jovica Arsics
Fekete Ádám:
– Ezúttal a győzelem volt a legfontosabb célunk. Kiszolgáltuk a közönségünket, és felszabadultan kosárlabdázva arattunk diadalt. Ez volt az első meccs a szezonban, amelyen az ellenfelünk több problémával küzdött, mint mi. Küzdött, hajtott becsülettel a tartalékos MAFC, de ezúttal mi voltunk a jobbak. Sok sikert nekik a folytatásban!
Bors Miklós (másodedző): – Szépen játszott a Kaposvár, és megérdemelten nyert. Minden csapatnak vannak problémái, de nekünk ezúttal extrán szerencsétlen volt a helyzetünk. Ez persze nem kisebbíti a Kaposvár érdemeit.

A Falco kézben tartotta a Jászberény elleni meccset, de a második félidő elején kicsit belealudt az estébe, és a vendégek egy 18–4-es etappal fordítottak (44–45). Perl Zoltán zsinórban 11 pontot szórva megtolta a beragadni látszó hazai szekeret, és a szombathelyiek innen már nem engedték felzárkózni vendégüket.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–JP AUTO-JÁSZBERÉNYI KSE 85–65 (16–15, 19–12, 20–18, 30–20)
Szombathely, 2700
néző. V: Praksch, Török R., Radnóti
FALCO: GOVENS 11/3, PERL 23/6, VÁRADI B. 10/6, BORISZOV 11/9, TÓTH N. 8. Csere: Zsigeranovics 2, Pusztahvar 6/6, Norfleet 5/3, Durázi 6, Kovács B. 3/3, Hódi, Dancsecs. Edző: Szrecsko Szekulovics
JÁSZBERÉNY: Nelson 15/9, Rakics 3/3, WALLACE 18/9, Lucsics 8, SEJFIC 10. Csere: Molnár M. 2, Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 7/3, Bazsó. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 8–5. 14. p.: 22–17. 18. p.: 33–23. 20. p.: 35–27. 24. p.: 42–35. 27. p.: 44–45. 30. p.: 55–45. 33. p.: 67–47. 38. p.: 76–59
Szrecsko Szekulovics:
– A védekezéssel összességében elégedett vagyok, csak hatvanöt pontot kaptunk. A támadásunk viszont akadozott, főleg az első félidőben. Lassan játszottunk, felvettük ellenfelünk tempóját. Amint ritmust váltottunk, rögtön nagy különbség lett a csapatok között. Egy rutinos, jó ellenfelet vertünk meg biztosan.
Nikola Lazics: – Egész jól kezdtünk, és úgy a harmadik negyed közepéig tartottuk is a lépést, aztán a Falco meglépett. Nagyon sok, harminc pontot kaptunk leindításból. A hazai gárda abszolút megérdemelten nyert, ezzel együtt láttam sok pozitívumot is.

A Szegeden vendégszereplő PVSK Supola Zoltán három triplájával megugrott az első negyedben, és úgy tűnt, hogy az első félidőben el is dönti a meccset. A hazaiak azonban Marko Boltics vezérletével visszakapaszkodtak, két pontra olvasztották a különbséget (77–79), csakhogy a pécsiek mindig átlendültek a holtponton, és a végén jól büntetőzve megőrizték előnyüket.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–PÉCSI VSK-VEOLIA 81–88 (17–27, 18–24, 25–15, 21–22)
Szeged, 800
néző. V: Ádám, Pozsonyi, Balogh Gy.
SZEGED: BOLTICS 16, Meleg 2, Wirth 8/6, FORTUNE 23/12, SULOVICS 13. Csere: Petrovics 6/3, Vágvölgyi, Kovács Ádám 13. Edző: Andjelko Mandics
PÉCS: DURHAM 13, SUPOLA 22/12, Demeter A., BUDIMIR 17/3, SARLIA 15. Csere: Bíró 6/6, Harazin 4, Dukics 2, Simon K. 9/3. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Petrovics (40. p.), Budimir (40. p.), Sulovics (40. p.)
Andjelko Mandics:
– Sorrendben a harmadik mérkőzésünk elején kerülünk tekintélyes hátrányba. Nagyszünet után kapaszkodtunk, de csupán kozmetikázni tudtuk az eredményt. El kell ismernem, megérdemelten nyert a Pécs.
Csirke Ferenc: – Sérült kulcsjátékosai nélkül is kemény ellenfél volt a Szeged. A Tisza-partiak a második félidőben agresszív védekezésre váltottak, szerencsére a hajrá kritikus pillanataiban helyén volt játékosaink szíve.

A négyes vereségsorozatból érkező debreceniek remekül kezdtek, 15–6-ra, majd 17–10-re vezettek, de az Alba Fehérvár egy 10–0-s repüléssel magához tért, és a második negyed derekától végig vezetve, előnyét fokozatosan növelve érvényesítette a papírformát. Lóránt Péter 20 ponttal és 10 lepattanóval zárt a vendégcsapatban. A címvédő Alba nagy sorozata két hete Kaposváron megszakadt, de azóta ez már a második bajnoki sikere – a legutóbbi 11 fordulóban pedig a tizedik.

DEAC–ALBA FEHÉRVÁR 65–83 (19–22, 19–23, 16–23, 11–15)
Debrecen, 1200
néző. V: Farkas G., Gál, Sallai
DEAC: Jones, Molnár 5/3, LILOV 17/9, FARKAS A.12/6, Armwood 12. Csere: Velkey 5/3, DeShields 3, Bognár 11/3, Kozák. Edző: Berényi Sándor
ALBA FEHÉRVÁR: Hill 9/3, Harris 7/3, Simpson 10/6, LÓRÁNT 20/3, Keller Á. 8. Csere: MOHAMMED 16/12, HORTON 12, Kovács Á., Filipovity, Keller I. 1. Edző: Dzunics Braniszlav
Berényi Sándor:
– A mérkőzés egyik részével nagyon elégedett vagyok. Küzdöttünk, harciasan játszottunk, amivel megnehezítettük a fehérváriak dolgát. Sajnos azonban a dobásaink kimaradtak, így pedig nem lehet meccset nyerni egy bajnokesélyes csapat ellen.
Dzunics Braniszlav: – Az eredmény nem tükrözi híven a játék képét, hiszen nagyon nehéz, küzdős meccs volt. Rosszul kezdtünk, dekoncentráltan játszottunk. A második negyedben lendületbe jöttünk, ami kitartott a mérkőzés végéig. Összességében elégedett vagyok a mutatott játékkal, helyenként különösen szépen, látványosan kosárlabdáztunk.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ
DEAC–Alba Fehérvár 65–83
(19–22, 19–23, 16–23, 11–15)
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 79–95 (24–26, 17–28, 14–23, 24–18)
Egis Körmend–Sopron KC 96–57 (31–13, 23–9, 21–19, 21–16)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–JP Auto-JKSE 85–65 (16–15, 19–12, 20–18, 30–20)
Kaposvári KK–MAFC 106–82 (32–10, 20–21, 35–19, 19–32)
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-Veolia 81–88 (17–27, 18–24, 25–15, 21–22)
KTE-Duna Aszfalt–Szolnoki Olaj KK 67–79 (19–16, 16–17, 13–24, 19–22)