Férfi kosár NB I: a címvédő Alba simán kikapott Jászberényben

2018.03.17. 20:18
A fehér mezes jászberényiek nagyot harcoltak az Alba ellen (Fotó: kosarsport.hu)
A Jászberény hazai pályán meglepetésre simán legyőzte (82–72) a címvédő Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I 24. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend a hajrában fordított vendége, a Szeged ellen (77–72), míg a DEAC 11 vereség után nyert, méghozzá idegenben, Pécsen (81–88).

A fehérváriak egyszer sem vezettek Jászberényben. Már az első negyedben is futottak az eredmény után, aztán a második játékrészben nőni kezdett a hazai előny – a harmadik negyed végén 15 pont volt a különbség. A záró tíz percben feljebb kapaszkodott az Alba, de egyenlítenie nem sikerült a 27 pontos Devante Wallace húzta berényiek ellen. A hazaiak 42–23-ra nyerték a lepattanóharcot – a saját palánkjuk alatt minden pattanót leszedtek…

JP AUTO-JKSE–ALBA FEHÉRVÁR 82–72 (22–20, 23–18, 20–12, 17–22)
Jászberény, 500
néző. V: Praksch P., Söjtöry T., Gál J.
JÁSZBERÉNY: Nelson 10/3, RAKICS 14/6, WALLACE 27/12, LUCSICS 14/6, Sejfic 10. Csere: Cseh 4, Kerpel-Fronius B. 3, Molnár M. Edző: Lo Elhadji Malick
FEHÉRVÁR: Hill 5/3, Simpson 8/6, POINTER 13, Lóránt 7/3, KELLER Á. 20/6. Csere: Horton 7, Kovács Á. 6/3, Mohammed 4, Filipovity, Keller I. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2. 7. p.: 20–12. 13. p.: 32–24. 17. p.: 40–30. 23. p.: 49–40. 27. p.: 57–46. 33. p.: 71–57. 37. p.: 73–65
Lo Elhadji Malick:
– A szív diadala volt. A Szeged elleni vereséget követően a fiúk nagyon meg akarták mutatni, hogy mire képesek, és sikerült nekik. Köszönöm, hogy elfogadtak a kispad mellett.
Braniszlav Dzunics: – A Jászberény megérdemelten nyert. A védekezésünk nem volt megfelelő, nagyon sok lepattanót engedélyeztünk a hazaiaknak, akik sokszor eredményesek voltak második esélyből.

A Szeged nagyon jól kezdett Körmenden, majd a harmadik negyedben, egy 12–0-s rohammal visszavette a vezetést, ám a végjáték a vasiaké volt: 71–70 után a 24 ponttal záró Marquis Wright bevágott egy triplát, majd nem sokkal később egy büntetőt is a helyére küldött, innen pedig nem volt visszaút a vendégeknek.

EGIS KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 77–72 (10–17, 22–12, 15–23, 30–20)
Körmend, 1900
néző. V: Földházi, Török R., Balogh Gy.
KÖRMEND: WRIGHT 24/9, Németh Á., FERENCZ 9/9, DAVIS-SMITH 12/3, Horti 4. Csere: CSORVÁSI 11, Hollins 8, Fanning 5, Halász 4, Bán. Edző: Gasper Potocnik
SZEGED: Boltics 3, FORTUNE 20/6, CSIRICS 20/12, Kovács Á. 5/3, SULOVICS 16. Csere: Wirth 3/3, Vágvölgyi 3/3, Révész 2. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–7. 8. p.: 6–14. 13. p.: 17–23. 17. p.: 27–26. 24. p.: 39–38. 28. p.: 47–47. 34. p.: 56–57. 38. p.: 69–66
Gasper Potocnik:
– Nagyon kemény, küzdelmes mérkőzést játszottunk a harcosan, elszántan, faulthatáron védekező ellenféllel szemben. Kicsit fáradtak voltunk, hiszen a találkozó előtt két megerőltető meccset nyertünk meg. A védekezésben követtünk el hibákat, de a végjátékban jobban koncentráltunk és jó döntéseket hoztunk.
Andjelko Mandics: – Mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet. Három negyeden át kiválóan védekeztünk és keményen küzdöttünk. Lassítani akartuk a játékot, amit sikerült is megvalósítanunk, de a Körmend rutinos, jó csapat, felőrölte az energiánkat és a végén okosan játszott. Élmény volt ilyen hangulatban kosárlabdázni.

A MAFC szinte hibátlan dobóteljesítménnyel 19 pontos előnyt szerzett az első negyedben az Atomerőmű ellen, a másodikban húsz fölé pumpálta a fórt, és bár az utolsó játékrészben tízen belül is jártak a paksiak, a fordításra nem volt valós esélyük.

MAFC–ATOMERŐMŰ SE 89–78 (32–13, 21–18, 17–27, 19–20)
Gabányi-sportcsarnok, 1000
néző. V: Pálla, Boros T., Rácz Zs.
MAFC: HOT 21/6, FODOR M. 18/9, McCray 7/3, DJUKICS 17/9, CVETKOVICS 16/6. Csere: Misek 2, Peringer, Lakosa Zs. 4, Lakits 4. Edző: Garai Péter
PAKS: Hinds 8/3, TARRANT 17, Ruják A., EILINGSFELD 21/3, Guinn 14/12. Csere: BARNIES 13/6, Ogunyemi, Medve 5/3. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 17–7. 8. p.: 30–11. 13. p.: 35–15. 17. p.: 44–24. 24. p.: 60–39. 27. p.: 65–49. 33. p.: 74–65. 38. p.: 85–71
Kipontozódott: McCray (33. p.), Cvetkovics (38. p.)
Garai Péter:
– Azt gondolom, hogy nem volt sokkal másabb ez a mostani, mint az eddigi mérkőzéseink. Az életünkért küzdünk már mérkőzésről mérkőzésre, és egyre szebb arcunkat mutatjuk. Kritikus pillanatokban jó döntéseket hoztunk, amelyekkel meg tudtuk tartani a biztos előnyünket. Djukics játéka pluszt adott, nagyon sokat segített rajtunk.
Teo Cizmic: – A MAFC az egész mérkőzésen jobban fókuszált, jobban dobott és passzolt. Ez a fő oka annak, hogy az első negyedben kialakult egy nagyobb különbség, és utána csak futottunk az eredmény után.

A Pécs a papírformának megfelelően jól kezdett a DEAC ellen, ám a debreceniek a második negyed végén egy 13–4-es rohanással közelebb lopakodtak, és innen fej fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó negyedben, 75–75 után a hazaiak három és fél percen át nem találtak a gyűrűbe, a DEAC egy 7–0-s szakasszal megugrott, és 11 vereség után újra győzelemnek örülhetett.

PVSK VEOLIA–DEAC 81–88 (31–26, 22–24, 15–20, 13–18)
Pécs, 1700
néző. V: Czifra, Fodor A., Goda
PÉCS: DURHAM 16/6, Brooks 11/6, Antóni 9/9, BUDIMIR 23/9, Sarlia 5. Csere: Simon K. 5/3, Harazin 6, Bíró 6/6. Edző: Csirke Ferenc
DEBRECEN: JONES 20/6, MARTINICS 23/9, Lilov 3/3, ARMWOOD 12, BOGNÁR K. 16/3. Csere: Velkey 5/3, Lauderdale 6, Molnár A. 3/3, Kósa. Edző: Berényi Sándor
Csirke Ferenc:
– Csütörtök este tudtunk először teljes csapattal edzeni, ez meg is látszott a mérkőzésen, nagyon sokat egyénieskedtünk. Rosszul dobtunk, elvesztettük a lepattanócsatát és a gyűrű alól kevés pontot szereztünk. Még küszködünk a szerkezetváltással.
Berényi Sándor: – Rettentő boldogok vagyunk, nagyon szenvedtünk az elmúlt hónapokban, remélem, ez a győzelem nagy energiákat mozgósít. A második negyed közepétől azt a védekezést kaptam vissza a csapattól, amit megbeszéltünk.

A Kecskemét 9–0-val nyitott a Kaposvár ellen, az első félidőben tekintélyes előnyt épített, és noha a fordulás után a vendégek hatékonyan lepattanóztak és feljebb kapaszkodtak, a győzelem a KTE-é lett.

KTE-DUNA ASZFALT–KAPOSVÁRI KK 82–68 (22–15, 25–17, 20–23, 15–13)
Kecskemét, 800
néző. V: Győrffy, Jakab, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Pongó Máté 7, THOMPSON 12/3, DJERASZIMOVICS 20, Dramicsanyin 12/6, KARAHODZSICS 18. Csere: Wittmann 5/3, Molnár M. 8, Horváth K., Fülöp B. Edző: Forray Gábor
KAPOSVÁR: GIBBS 23/6, IVOSEV 24/6, Baki 4/3, Spica 4, HENDLEIN 11. Csere: Papp P. 2, Tóth P. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Molnár M. (26. p.)
Forray Gábor:
– Tudtuk a Kaposvár erősségeit és gyengéit, és sikerült jól felkészülni belőlük. A Kaposvár jól szedte a támadó lepattanót, ezért nem lett nagyobb a különbség. Végre megtört a jég és nyertünk itthon. Távolról most sem dobtunk jól, de egyszer kiszakad a zsák.
Fekete Ádám: – Arra nem lehet mentség, hogy tizenhét-tizennyolc percnyi kényelmes játékot produkál a csapat. Csalódott vagyok, de nem is az eredmény miatt, hanem azért, mert nem tudunk az első pillanattól úgy kosarazni, ahogyan kellene.

A ZTE ellentmondást nem tűrően kezdett a Sopron ellen, az első félidő sima hazai győzelmet ígért, csakhogy a vendégek másként gondolták, és a harmadik negyedben átvették a vezetést is. Bár a zalaiak gyorsan fordítottak, a Sopron sokáig a közelükben maradt, mígnem az utolsó három percre fordulva, 83–80 után Ivica Radic egy duplával, Deonta Vaughn pedig egy triplával megadta a célba érkezéshez szükséges utolsó lökést a hazai szekérnek.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SOPRON 96–86 (27–22, 20–17, 23–27, 26–20)
Zalaegerszeg, 1800
néző. V: Kapitány, Farkas G., Kovács N.
ZTE: Kinney 16, VAUGHN 20/9, BENKE 16/3, Szabó Zs. 8, RADIC 21/3. Csere: Mikovics 7/3, Horváth Á. 5, Mohácsi 3/3. Edző: Bencze Tamás
SOPRON: PARKER 18/6, Mészáros 7/3, El-Amin 8, HENDERSON 20/3, Watkins 17. Csere: Tóth G. 8, Takács N. 6, Duvnjak 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–2. 5. p.: 23–10. 7. p.: 23–15. 8. p.: 27–17. 11. p.: 27–25. 15. p.: 36–31. 18. p.: 43–35. 23. p.: 47–46. 25. p.: 52–53. 32. p.: 74–66. 37. p.: 80–83
Bencze Tamás:
– Ebben a győzelemben volt egy kis szerencsénk is. Nagyon jól kezdtünk, aztán később érthetetlenül pontatlanokká váltunk. Feljöttek a vendégek, de összességében szinte végig vezettünk. A végén volt két kulcsfontosságú dobásunk, és a második húsz percben a távoli kísérleteink is pontosabbak voltak, ez elég volt a győzelemhez.
Sabáli Balázs: – Az első öt percben érthetetlenül gyengén játszottunk, puhák voltunk. Majd felálltunk, volt nyolcvan rádobásunk, de az eredményességben ez túlzottan nem tükröződött. Sajnos ezen a találkozón inkább az egyénieskedés játszotta a főszerepet. Ilyenkor nehéz egy edző helyzete. De azt is tudomásul kell venni, hogy ezekkel a játékosokkal már nyertünk fontos meccseket. Abban bízom, hogy még nyerünk is.