Férfi kosár NB I: 100 feletti termés a sereghajtók meccsén

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.12.22. 20:21
A címvédő Alba Fehérvár a harmadik és negyedik negyedbeli eredményes játékával magabiztosan, 79–54-re győzött a MAFC vendégeként a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának pénteki játéknapján. A tabella két sereghajtójának mérkőzésén a Jászberény 108–92-re verte a Sopront.

A Falco (2), a Körmend és a PVSK után a Jászberény a negyedik csapat, amelyik száz pont fölé jutott ebben a bajnoki szezonban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

MAFC–ALBA FEHÉRVÁR 54–79 (11–12, 20–22, 14–20, 9–25)
Gabányi-sportcsarnok, 1000
néző. V: Kapitány, Minár, Fodor A.
MAFC: Hot 6/3, Misek 9, Fodor M. 3/3, B. Davis 6/3, CVETKOVICS 10. Csere: NEIGHBOUR 20/6, Lakosa Zs. Edző: Jovica Arszics
FEHÉRVÁR: HILL 13/6, SIMPSON 17/9, Harris 12/6, KELLER Á. 8, LÓRÁNT 15. Csere: MOHAMMED 8/6, Horton, Filipovity, Kovács Ákos 6, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 8. p.: 8–10. 13. p.: 19–16. 18. p.: 26–26. 24. p.: 37–42. 27. p.: 38–49. 32. p.: 46–63. 37. p.: 54–73
Jovica Arszics:
– Nagyon sok problémánk volt, a legfontosabb az, hogy hiába védekeztünk jól az elején, sajnos nagyon indiszponáltan támadtunk. Az Alba sokkal erősebb csapat, mely ellen nem engedhetjük meg magunknak ezt a gyenge támadójátékot. A második félidőben kijött a két csapat közötti különbség, ők tíz embert tudtak forgatni szemben a mi hat-hét bevethető játékosunkkal. A második félidei rossz támadó- és védőjáték megbosszulta magát. Most fegyelmezetten kell készülnünk a nagyon jó légiósokból álló Jászberény ellen.
Dzunics Braniszlav: – Ellenfelünk első félidei jó játéka nem lepett meg, mert a MAFC fordulóról fordulóra bizonyítja, hogy jó játékra képes. Mi próbáltunk, amennyire csak lehet komoly fizikai nyomást helyezni az ellenfélre, ami nem volt könnyű úgy, hogy csütörtökön értünk haza. Két nap pihenő után kezdjük a felkészülést a következő meccsekre.

JP AUTO-JKSE–SOPRON KC 108–92 (28–13, 36–29, 27–27, 17–23)
Jászberény, 450
néző. V: Földházi, Söjtöry, Mészáros B.
JÁSZBERÉNY: Rakics 12/6, NELSON 24/9, WALLACE 32/9, Lucsics 11, SEJFIC 21. Csere: Cseh, Bazsó, Kerpel–Fronius B. 4, Molnár Marcell 4, Szigedi. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: PARKER 23/6, Duvnjak 4, El-Amin 8, Takács N. 6/6, WATKINS 36/9. Csere: MÉSZÁROS M. 10/6, Kántor 5/3, Bagó, Élő. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Mészáros M. (36. p.)
Nikola Lazics:
– Mindkét csapat hasonló problémákkal küzd. Fontos volt ez a győzelem, mert így mi indulhatunk meg előre. Az első félidő nagyon jó volt, mert a saját ritmusunkban játszottunk, és nagyon sok könnyű kosarat tudtunk szerezni. A kapott kilencvenkét pont viszont nagyon sok.
Sabáli Balázs: – Soproni részről szégyen és gyalázat volt, ahogy néhány játékos ehhez a mérkőzéshez hozzáállt. Az első félidőben a hatvannégy kapott pont nagy részét egy-egy elleni játékból kaptuk. Nagyon mélyen vagyunk, s innen csak együtt tudunk előrébb lépni. Aki ebben nem tud segíteni, annak ezen el kell gondolkodnia. A második félidőben már jobban játszottunk, dobtunk összesen kilencvenkét pontot, de így is vereséget szenvedtünk.

1. Egis Körmend 10 9 1 848–751 0.950
2. Szolnoki Olaj KK 11 9 2 905–807 0.909