Férfi kosár NB I: a körmendiek későn ébredtek Pécsen

2018.03.29. 21:49
A Pécsi VSK 89–77-re legyőzte hazai pályán a Körmendet a férfi kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

A Körmend 13–0-val kezdte az utolsó negyedet, ám a pécsiek még időben kapcsoltak, így nem csúszott ki a kezük közül a győzelem.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK VEOLIA–EGIS KÖRMEND 89–77 (17–15, 28–22, 28–17, 16–23)
Pécs, 1400
néző. V: Pálla, Ádám, Frányó
PÉCS: DURHAM 21/9, BROOKS 11/3, ANTÓNI 12/6, BUDIMIR 31/12, SARLIJA 6. Csere: Simon K., Supola 6/6, Harazin 2, Bíró. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: Wright 5, HOLLINS 17/9, FERENCZ 15/15, Davis-Smith 6/6, Horti 3/3. Csere: FANNING 18/3, Csorvási M. 8, Halász 5/3, Tuoyo. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 15–6. 13. p.: 27–18. 17. p.: 40–28. 23. p.: 56–37. 26. p.: 63–41. 33. p.: 73–62. 37. p.: 78–75
Csirke Ferenc:
– Mindenki motivált volt, a védekezésünk ismét remekül működött. A negyedik negyed eleji hullámvölgyünk a támadójátékunknak tudható be, Jabril Durham és Veljko Budimir mellé ekkor senki sem tudott csatlakozni.
Gasper Potocnik: – A Körmend minden mérkőzést meg akar nyerni, de erre még a világ legjobb csapata sem képes. A Pécs minden szempontból jobb volt, és ez üzenet számunkra, hogy mennyit kell beletenni egy meccsbe.