nemzetisport.hu 2019.08.23 12:18 Frissítve: 2020.09.13 16:41

FÉRFI KÉZILABDA NB I, SEHA-LIGA, 2019–2020

A férfi kézilabda NB I 2019–2020-as idényének menetrendje és eredményei.

 

 TUDNIVALÓK

A 14 csapatos férfibajnokságban a lebonyolítás változatlan marad. Az őszi-tavaszi rendszerű alapszakaszban körmérkőzéses rendszerben, oda-vissza vágós alapon alakul ki 26 fordulót követően a végeredmény a 3–14. helyért (nincs rájátszás). A 13. és a 14. helyezett kiesik, az NB I B Keleti és Nyugati csoportjának győztese feljut az élvonalba. Az alapszakasz első és második helyezettje kétmeccses bajnoki döntőt játszik, a párharc a második helyezett otthonában kezdődik.
Alapszakasz: 2019. augusztus 31.–2020. május 10.
Döntő: 2019. május 21. és 24.

A 2019–2020-as idény versenykiírását IDE kattintva olvashatják! 

A koronavírus-járvány miatt a Magyar Kézilabda-szövetség 2020. március 13-án minden sorozata határozatlan idejű felfüggesztéséről, majd április 9-én azok azonnali berekesztéséről döntött. Ennek értelmében nem hirdet bajnokokat, feljutók és kiesők sem lesznek, csak a nemzetközi kupaindulókat határozza meg mindkét nem esetében, itt pedig az előző kiírásban elért eredmény lesz a mérvadó.

A FÉLBESZAKADT BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 
  1. Szeged 20 19 1 733–485 +248  38
  2. Veszprém 19 19 686–477 +209  38
  3. Gyöngyös 19 13 1 5 582–525 +57  27
  4. Tatabánya 19 12 7 545–503 +42  24
  5. FTC 18 11 1 6 518–484 +34  23
  6. Balatonfüred 18 10 1 7 525–496 +29  21
  7. Csurgó 18 9 1 8 450–457 –7  19
  8. Komló 18 8 2 8 470–478 –8  18
  9. Eger 19 6 2 11 511–587 –76  14
10. Dabas 19 6 1 12 487–556 –69  13
11. Orosháza 18 4 2 12 451–520 –69  10
12. Mezőkövesd 18 2 5 11 451–552 –101  9
13. Budakalász 20 2 1 17 492–590 –98  5
14. Vác 19 1 1 17 441–632 –191  3

AZ NB I ALAPSZAKASZÁNAK MENETRENDJE ÉS EREDMÉNYEI

1. FORDULÓ
Augusztus 31., szombat
Szeged–Csurgó 29–21
FTC–Komló 26–25
Veszprém–Vác 40–26
Eger–Tatabánya 28–30
Dabas–Mezőkövesd 32–22
Gyöngyös–Orosháza 32–24
Budakalász–Balatonfüred 23–25

2. FORDULÓ
Szeptember 6., péntek

Szeged–Komló 37–21
Vác–FTC 21–24

Szeptember 7., szombat
Balatonfüred–Gyöngyös 26–24
Orosháza–Dabas 24–27
Mezőkövesd–Eger 27–27
Csurgó–Budakalász 25–21

Szeptember 10., kedd
Veszprém–Tatabánya 33–22

3. FORDULÓ
Szeptember 10., kedd

Szeged–Vác 39–23
Szeptember 13., péntek
Eger–Orosháza 27–24
Csurgó–Komló 19–19
Szeptember 14., szombat
FTC–Tatabánya 32–31
Dabas–Balatonfüred 27–27
Gyöngyös–Budakalász 35–27

December 9., hétfő
Veszprém–Mezőkövesd 37–26

4. FORDULÓ

Szeptember 17., kedd
Orosháza–Veszprém 25–31
Szeptember 25., szerda
Tatabánya–Szeged 28–34
Szeptember 27., péntek
Vác–Komló 22–28
Szeptember 28., szombat
Gyöngyös–Csurgó 30–24
Budakalász–Dabas 20–23
Balatonfüred–Eger 32–25
Mezőkövesd–FTC 21–27

5. FORDULÓ
Augusztus 25., vasárnap

Veszprém–Balatonfüred 40–28
Október 2., szerda
Csurgó–Vác 29–23
Október 5., szombat
Szeged–Mezőkövesdi 40–19
FTC–Orosháza 39–27
Eger–Budakalász 22–21
Dabas–Gyöngyös 24–31
Komló–Tatabánya KC 20–24


6. FORDULÓ
Október 8., kedd
Budakalász–Veszprém 24–41
Orosháza–Szeged 30–42

Október 9., szerda
Dabas–Csurgó 25–32
Október 10., csütörtök
Tatabánya–Vác 37–18
Október 11., péntek
Balatonfüred–FTC 29–25
Október 12., szombat
Gyöngyös–Eger 32–24
Mezőkövesd–Komló 31–27


7. FORDULÓ
Október 15., kedd
Veszprém–Gyöngyös 34–27
Október 16., szerda
Szeged–Balatonfüred 41–22
Október 18., péntek
Komló–Orosháza 28–23
FTC–Budakalász 26–27

Október 19. szombat
Dabas–Eger 28–29
Vác–Mezőkövesd 22–22
Csurgó–Tatabánya 28–23

8. FORDULÓ
Augusztus 23., péntek
Veszprém–Dabas 36–17
Szeptember 17., kedd
Budakalász–Szeged 27–33
November 2., szombat
Eger–Csurgó 30–29
Gyöngyös–FTC 29–26
Balatonfüred–Komló 25–30
Orosháza–Vác 29–25
Mezőkövesd–Tatabánya 26–34

9. FORDULÓ
Augusztus 27., kedd
Veszprém–Eger 51–30
November 5., kedd
Szeged–Gyöngyös 31–28
November 8., péntek
Vác–Balatonfüred 21–36
FTC–Dabas 30–29
November 9., szombat
Komló–Budakalász 25–23
Csurgó–Mezőkövesd 34–33

November 10., vasárnap
Tatabánya–Orosháza 23–17

10. FORDULÓ
November 13., szerda
Balatonfüred–Tatabánya 24–26
November 19., kedd
Dabas–Szeged 22–40
November 22., péntek
Eger–FTC 27–30
Orosháza–Mezőkövesd 24–24

November 23., szombat
Gyöngyös–Komló 32–32
Budakalász–Vác 32–22

November 5., kedd
Veszprém–Csurgó 36–20

11. FORDULÓ
November 26., kedd
Szeged–Eger 45–32
FTC–Veszprém 30–35

November 29., péntek
Vác–Gyöngyös 32–35
November 30., szombat
Mezőkövesd–Balatonfüred 22–31
Tatabánya–Budakalász 34–23
Komló–Dabas 34–27
Csurgó–Orosháza 22–20

12. FORDULÓ
December 6., péntek
Balatonfüred–Orosháza 37–29
Budakalász–Mezőkövesd 25–25

December 7., szombat
FTC–Csurgó 24–22
Veszprém–Szeged 29–28
Eger–Komló 22–24
Dabas–Vác 34–21
Gyöngyös–Tatabánya 29–31

13. FORDULÓ
November 11., hétfő

Komló–Veszprém 21–24
December 13., péntek
Szeged–FTC 38–25
December 14., szombat

Mezőkövesd–Gyöngyös 26–24
Vác–Eger 23–29
Csurgó–Balatonfüred 26–25

December 15., vasárnap
Orosháza–Budakalász 28–24
Tatabánya–Dabas 28–19

14. FORDULÓ
Január 31., péntek
Vác–Veszprém 26–39
Február 1., szombat
Komló–FTC 23–22
Tatabánya–Eger 36–29
Mezőkövesd–Dabas 30–32
Orosháza–Gyöngyös 19–29
Balatonfüred–Budakalász 29–22
Február 2., vasárnap
Csurgó–Szeged 23–26

15. FORDULÓ
Február 4., kedd
Komló–Szeged 23–33
Február 7., péntek
FTC–Vác 41–18
Február 8., szombat
Gyöngyös–Balatonfüred 31–28
Dabas–Orosháza 27–30
Eger–Mezőkövesd 27–27
Budakalász–Csurgó 23–27

Március 10., kedd
Tatabánya–Veszprém 26–33

16. FORDULÓ
Február 18., kedd
Vác–Szeged 28–46
Mezőkövesd–Veszprém 26–46
Tatabánya–FTC 24–28
Február 22., szombat
Orosháza–Eger 26–20
Balatonfüred–Dabas 34–22
Budakalász–Gyöngyös 30–31
Komló–Csurgó 23–27

17. FORDULÓ
Február 15., szombat
Veszprém–Orosháza 33–22
Február 25., kedd
Szeged–Tatabánya 36–25
Február 28., péntek
FTC–Mezőkövesd 33–28
Február 29., szombat

Csurgó–Gyöngyös 28–33
Dabas–Budakalász 28–24
Eger–Balatonfüred 29–37
Komló–Vác 36–22


18. FORDULÓ
Március 3., kedd
Balatonfüred–Veszprém 30–33
Március 6., péntek
Mezőkövesd–Szeged 26–39
Vác–Csurgó 24–22
Orosháza–FTC 30–30
Március 7., szombat
Budakalász–Eger 24–25
Gyöngyös–Dabas 29–28

Tatabánya–Komló 29–22

19. FORDULÓ
Február 24., hétfő
Veszprém–Budakalász 35–23
Március 13., péntek

Vác–Tatabánya 24–34
Eger–Gyöngyös 29–41

A Magyar Kézilabda-szövetség a március 13-án kiadott hivatalos közleményében jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt március 14-től minden, a szövetség által kiírt bajnokságot és kupasorozatot felfüggeszt. 

Március 14., szombat
Csurgó–Dabas
FTC–Balatonfüred
Szeged–Orosháza
Komló–Mezőkövesd

20. FORDULÓ
Március 17., kedd
Balatonfüred–Szeged
Gyöngyös–Veszprém
Március 21., szombat
Budakalász–FTC
Eger–Dabas
Mezőkövesd–Vác
Orosháza–Komló
Tatabánya–Csurgó

21. FORDULÓ
Február 11., kedd
Szeged–Budakalász 41–17
Március 24., kedd
Dabas–Veszprém
Március 27., péntek
Vác–Orosháza
Március 28., szombat
Csurgó–Eger
FTC–Gyöngyös
Komló–Balatonfüred
Tatabánya–Mezőkövesd

22. FORDULÓ
Március 31., kedd
Eger–Veszprém
Április 4., szombat
Gyöngyös–Szeged
Dabas–FTC
Orosháza–Tatabánya
Balatonfüred–Vác
Budakalász–Komló
Mezőkövesd–Csurgó

23. FORDULÓ
Április 10., péntek
Komló–Eger
Tatabánya–Gyöngyös
Vác–Dabas
Április 11., szombat
Csurgó–FTC
Orosháza–Balatonfüred
Szeged–Veszprém
Mezőkövesd–Budakalász

24. FORDULÓ
Április 3., péntek

Eger–Szeged
Április 25., szombat
Veszprém–FTC
Balatonfüred–Mezőkövesd
Budakalász–Tatabánya
Gyöngyös–Vác
Dabas–Komló
Orosháza–Csurgó

25. FORDULÓ
November 12.kedd
Szeged–Dabas 35–16
Május 1., péntek
Vác–Budakalász
Május 2., szombat
FTC–Eger
Komló–Gyöngyös
Tatabánya–Balatonfüred
Mezőkövesd–Orosháza
Május 3., vasárnap
Csurgó–Veszprém

26. FORDULÓ
Május 9., szombat
FTC–Szeged
Budakalász–Orosháza
Gyöngyös–Mezőkövesd
Dabas–Tatabánya
Veszprém–Komló
Balatonfüred–Csurgó
Május 10., vasárnap
Eger–Vác

SEHA-LIGA

A Liga vezetősége a veszprémiek első negyeddöntője után döntött arról, hogy a koronavírus-járvány miatt a további mérkőzéseket bizonytalan ideig elhalasztja. 

FINAL FOUR
DÖNTŐ
szept. 6. Telekom Veszprém–Vardar Szkopje (északmacedón)
35–27 
 
ELŐDÖNTŐK
szept. 4.
Telekom Veszprém–Meskov Breszt (fehérorosz)
28–24 
szept. 4.
Vardar Szkopje (északmacedón)–PPD Zagreb (horvát) 26–26 – hetesekkel 4–3

 NEGYEDDÖNTŐ
Vojvodina (szerb)–Telekom Veszprém 26–31
 elmaradt Játék nélkül továbbjutott a Veszprém
 
ALAPSZAKASZ,
A VESZPRÉM MÉRKŐZÉSEI A B-CSOPORTBAN
Szeptember 3.: Meskov Breszt (fehérorosz)–Telekom Veszprém 27–28
Szeptember 7.: Telekom Veszprém–PPD Zagreb (horvát) 36–28
Szeptember 24.: Szpartak Moszkva (orosz)–Telekom Veszprém 23˜–26
Október 2.: Eurofarm Rabotnik (északmacedón)–Telekom Veszprém 26–24
Október 5.: Telekom Veszprém–Meskov Breszt (fehérorosz) 32–23
November 5.: Telekom Veszprém–Szpartak Moszkva (orosz) 37–32
November 19.: Telekom Veszprém–Metaloplasztika Sabac (szerb) 36–29
December 11.: Telekom Veszprém–Eurofarm Rabotnik (északmacedón) 35–24
December 13.: Metaloplasztika Sabac (szerb)–Telekom Veszprém 30–26
December 14.: PPD Zagreb (horvát)–Telekom Veszprém 23–26
 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. TELEKOM VESZPRÉM 10 8 2 306–265 +41 24
2. PPD Zagreb (horvát) 10 7
3 289–259 +30 21
3. Meskov Breszt (fehérorosz) 10
6 4 307–279 +28 18
4. Eurofarm Rabotnik (északmacedón) 10 4 6 279–275 +4 12
5. Metaloplasztika Sabac (szerb) 10 4
6 272–302 –30 12
6. Szpartak Moszkva (orosz) 10 1 9 254–327 –73 3

 

2020.10.24 20:51:49

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Így kellene hosszú távú edzéstervet készíteni, versenynaptárt toldozgatni, elmaradt meccsek esetén új, provizórikus időpontokat rögtönözni, nem utolsósorban játékosoknak szerződéseket kínálni. Éltetni a reményt és a kézilabdát.

2020.10.24 15:35:37

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Visszatértek a vírusból felépült játékosok, a továbbjutás szempontjából is fontos meccset nyert az FTC.

2020.10.22 18:21:26

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Az első félidőben nagyon jól kézilabdázott a magyar csapat, de a szünet után sokkal jobb volt a Meskov Breszt.

2020.10.20 23:28:17

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Vezetőedzőként valószínűleg túl nagy volt a kihívás.

2020.10.18 15:31:11

Kézilabda R. Gy.

Sokáig tartotta a lépést a CSM-mel a Fradi, de végül hat góllal nyertek a hazaiak.