Férfi kézi NB I: otthon tartotta a két pontot a Tatabánya

2019.11.10. 20:43
A Tatabánya 23–17-re legyőzte a vendég Orosházát a férfi kézilabda NB I-ben. A szünetben még döntetlen volt az állás, utána tartotta általában két-három gólos előnyét a Bányász, amely végül hattal nyert hazai pályán.

A meccs főszereplője kétségkívül a sérülésektől sújtott hazaiak válogatott kapusa, Borbély Ádám volt, aki 17 védést mutatott be, óriási szerepet játszva a két pont otthon tartásában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 23–17 (12–12)
Tatabánya,
900 néző. Vezette: Bujdosó M., Horváth V.
TATABÁNYA: BORBÉLY – Hornyák 1, BOZSOVICS 4, Dénes, Vranjes 1, Komogorov 3 (2), Ernei 2. Csere: Bartucz (kapus), GYŐRI M. 4, SZÁSZ A. 5, Borzas 3, Sipos, Ilyés. Edző: Vladan Matics
OROSHÁZA: BUSA – Pásztor M., Szlavulica 3, MRSULJA 6, Döme 2, Ordzsonikidze 3, Németh L. 3 (3). Csere: Herjeczki (kapus), Kancel, Zubai, Buinenko. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 13. p.: 5–6. 18. p.: 8–7. 24. p.: 10–8. 39. p.: 16–12. 44. p.: 17–15. 56. p.: 22–16
Vladan Matics:
– A védekezésünk és a kapusteljesítmény végig szinte kifogástalan volt. Elég, ha csak arra utalok, hogy a szünet után mindössze öt gólt kaptunk. A támadásaink viszont nehézkesek voltak, de erre számítottam, hiszen egyetlen balkezes átlövőnk sem maradt a meccsre. Küzdelmes mérkőzés volt, de megoldottuk.
Ratko Djurkovics: – Megpróbáltunk olyan jól játszani, ahogy csak tudunk. Az első félidőben jól is ment, ám a fordulás után csak öt gólt lőttünk, ez döntőnek bizonyult. Nekünk így is jó felkészülés volt ez a találkozó a további feladataink előtt.

1. Veszprém 9 9 342–219 +123 18
2. Szeged 9 9 326–219 +107 18
3. Gyöngyös 9 6 3 268–242 +26 12
4. FTC 9 6 3 255–239 +16 12
5. Balatonfüred 9 5 1 3 250–256 –6 11
6. Csurgó 10 5 1 4 252–259 –7 11
7. Tatabánya 9 5 4 252–236 +16 10
8. Komló 9 4 1 4 232–240 –8 9