Férfi kézi SEHA-liga: a lengyel átlövő debütált, nyert a Veszprém

2019.11.19. 20:28
Pawel Paczkowski debütált a Veszprémben (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém hazai környezetben 36–29-re legyőzte a Metaloplasztika Sabacot a férfi kézilabda SEHA-liga B-csoportjában. A szabácsiak ugyan megnyerték a második félidőt egy góllal, de az elsőben kiharcolt nyolcgólos fór kitartott a magyar csapatnak, amely az eddigi hét fordulóban hatodik győzelmét aratta.

Debütált a bakonyiaknál a januárban a Kielcétől kölcsönvett Pawel Paczkowski, aki súlyos térdsérüléssel bajlódott, emiatt váratott magára veszprémi bemutatkozása.

A Veszprémre nagy erőpróba vár a hétvégén, hiszen a Bajnokok Ligájában szombaton (17.30) azt a Kielcét fogadja, amelytől idegenben egy góllal kikapott.

KÉZILABDA
FÉRFI SEHA-LIGA, ALAPSZAKASZ
B-CSOPORT
Telekom Veszprém–Metaloplasztika Sabac (szerb) 36–29
(22–14)
Veszprém, 1500 néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok).
VESZPRÉM: SZÉKELY – Marguc 4 (2), J. Omar 6, B. Blagotinsek 3, Borozan 3, Lauge, Manaszkov 2. Csere: A. NILSSON 6, Nenadics 1, Mackovsek 3, Paczkowski 1, Moraes 1, GAJIC 6 (1)
Edző: David Davis
METALOPLASZTIKA: JANDRICS – Kljacsics 3 (2), MILICS 7, Gojkovics 2, D. BABICS 3, Dukics 1, Maticsics 3 (1). Csere: Bomastar (kapus), Csagalj 2, A. Babics 2, Pisarics 3, Dodics 2, Todorovics, Petrovics 1
Edző: Veszelin Vukovics
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása.: 7. perc: 6–2. 10. p.: 9–3. 13. p.: 12–5. 21. p.: 16–8. 28. p.: 20–11. 32. p.: 24–15. 43. p.: 28–22. 49. p.: 30–25. 56. p.: 34–27.