K. Zs. 2019.11.29 20:02 Frissítve: 2019.11.29 21:27

Férfi kézi NB I: győzött, így már harmadik a Gyöngyös

A Gyöngyös 35–32-re győzött a sereghajtó Vác vendégeként a férfi kézilabda NB I 11. fordulójának pénteki mérkőzésén, és az FTC-t megelőzve feljött a tabella 3. helyére.

A váciak 5–5-ig tartották a lépést vendégükkel, akkor aztán a gyöngyösiek egy 10–1-es rohammal megléptek. Bár az utolsó hat percben már csak a hazaiak szereztek gólt, hatot is, a gyöngyösi győzelem nem forgott veszélyben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
VÁCI KSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 32–35 (13–21)
Vác, 300
néző. Vezette: Földesi, Halász
VÁC: Kovács J. – NAGY N. 5, MACURA 6, Bognár 4, Kocsi 2, Rédai 3, Holpert 3. Csere: Majer (kapus), Antal 4, Kállai 3, Nyári, Miklián 1, Gáspár, Rozner, Fórizs 1. Edző: Skaliczki László
GYÖNGYÖS: Gödör – Urbán 4, Markez 2, Vilovszki 2, Gerdán, Varsandán 4, Duris 2. Csere: Buzogány (kapus), HERCEG 5, Papp B. 1, ÚJVÁRI 5, HEGEDŰS 8, Ubornyák 1 (1), Gábori 1, Sipeki, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 6. perc: 5–5. 18. p.: 6–15. 24. p.: 10–17. 36. p.: 17–23. 54. p.: 26– 35
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1.
Skaliczki László:
– Sok sebből vérzünk, de örülök, hogy így is szép támadásokat tudtunk vezetni. A Gyöngyös megérdemelten nyert, gratulálok nekik!
Konkoly Csaba: – A biztos előny tudatában néhány játékosom már nem a kellő hőfokon kézilabdázott, ám így is hoztuk a nehéz, de kötelező győzelmet.

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.