Férfi kézi NB I: majdnem eladta kilencgólos előnyét az FTC

2019.11.08. 19:30
A Balatonfüred simán legyőzte a Vácot (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda NB I 9. fordulójában a Ferencváros 30–29-re legyőzte a Dabast.

Az FTC öt győzelemmel kezdte az idényt, ám legutóbbi három bajnoki mérkőzésén egyetlen pontot sem szerzett. A Dabas szintén három vereség után látogatott a Fradihoz, de nem sikerült megszakítania a rossz sorozatát.

A hazaiak jól kezdték a találkozót, hamar elléptek 5–1-re, a 28. percben pedig már 18–9 volt az állás. A második félidőben fokozatosan zárkózott a Dabas, tíz perccel a vége előtt négy, öt perccel a vége előtt pedig már csak egy volt a zöld-fehérek előnye. A vendégeknek egyenlíteniük is sikerült, ám végül egy góllal, 30–29-re nyert a Ferencváros.

A másik pénteki mérkőzésen a Balatonfüred simán győzött a Vác vendégeként.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

FTC-HUNGAROCONTROL–DABASI KC VSE 30–29 (19–11)
Elek Gyula Aréna
, 400 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
FTC:
ZERNOVIC – Bujdosó 1, SCHÄFFER 7, Andjelics 5, DEBRECZENI 3, NAGY B. 8 (1), Kovacsics P. 4. Csere: Győri (kapus), Schuch 1, Pordán 1, Imre B., Bohács, J. Mikita. Edző: Horváth Attila
DABAS: HOLLÓ – I. Perisics 2, Országh, Szöllősi Sz. 4, BORSOS 6, Lepsényi, M. Kekezovics. Csere: Krszmancsics 4, Ács 2, ZAKICS 8 (5), Mikita B. 3, Szabó B. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–1. 17. p.: 12–5. 28. p.: 18–9. 38. p.: 21–17. 46. p.: 25–19. 55. p.: 27–26. 58. p.: 28–28
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
Horváth Attila: – Két ellentétes félidőből az elsőben játszottuk, a másodikban küzdöttük. Nem tudtunk alkalmazkodni az ellenfél védekezéséhez, nem volt vezéregyénisége a csapatnak, de nem kis küzdelem árán nyerni tudtunk.
Tomori Győző: – Két teljesen ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben nem tudtunk mit kezdeni a remekül védő Zernoviccsal. A második játékrészre egészen más felfogásban jöttünk ki. A végjáték alakulhatott volna másképp is, de így szimpatikus vesztesként megyünk haza.

VÁCI KSE–BALATONFÜREDI KSE 21–36 (11–17)
Vác
, 300 néző. V: Fekete T., Tóth D.
VÁC: Kovács J. – Nagy N. 3 (3), Antal Sz., Kocsi 2, Rédai 1, Holpert 1, Davidovics 4. Csere: Majer (kapus) 1, Bognár A. 4 (1), Kállai 1, Miklián 1, Rozner, Fórizs 2, Nyári, Rojkovics, Gáspár Á. 1. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: BŐSZ 1 – P. Rodríguez 4, L. Jiménez 1, Szöllősi B. 4, Topic 2, Sinkel 2, BÓKA 4. Csere: Andó (kapus), Kemény L. 4, Máthé 3, ZDOLIK 5, Németh B., Déber 2, Varga M. 1, Ág 1, Sztevanovics 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 16. p.: 7–8. 25. p.: 9–13. 39. p.: 12–22. 48. p.: 14–28. 55. p.: 17–33
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0
Skaliczki László: – Az első félidőben a jó kapusteljesítmény ellenére több „öngólt” vétettünk, és a helyzetkihasználásunk is elmaradt a várttól. A két csapatban az átlövők és beállók közötti különbséget zongorázni lehetett. De mindent pozitívan kell értékelni, örülök annak, hogy sok fiatalnak tudtam lehetőséget adni ismét.
Csoknyai István: – Rég láttam csapatomat ilyen felszabadultan, jól játszani – ránk is fért. A helyén kezeljük ezt a mérkőzést, tudjuk, a következőkben ennél nehezebb találkozók várnak ránk.

1. Veszprém 9 9 342–219 +123 18
2. Szeged 9 9 326–219 +107 18
3. Gyöngyös 9 6 3 268–242 +26 12
4. FTC 9 6 3 255–239 +16 12
5. Balatonfüred 9 5 1 3 250–256 –6 11
6. Csurgó 9 4 1 4 227–236 –9 9
7. Eger 9 4 1 4 242–274 –32 9
8. Tatabánya 8 4 4 229–219 +10 8