Férfi kézi NB I: a Gyöngyös és a Balatonfüred is hozta a kötelezőt

2020.02.29. 20:12
Mind a négy mérkőzés a tabellán előkelőbb helyen álló csapat győzelmével zárult a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB IFÉRFI KÉZILABDA NB I

CSURGÓI KK–HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–33 (17–19)
Csurgó, 850
néző. V: Medve, Südi
CSURGÓ: PALLAG – Bazsó 1, CEHTE 5, HANUSZ 6 (3), Asztrasapkin 2, A. Kovacevic 2, HADZIOMEROVIC 5. Csere: Zaponsek, (kapus), Szeitl 3, Toszkics, Tarabochia, Vasvári, Kerkovits 1 (1), Leimeter 1, Potocnik 2, Borsos T. Edző: Baranyai Norbert
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, MARKEZ 8 (3), Vilovszki 3, UBORNYÁK 8, Gerdán, Varsandán 3. Csere: GÖDÖR (kapus), Németh T. 1, Hegedűs 1, Gábori 1, Gráf, Újvári 1, HERCEG 5. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 6. p.: 5–3. 10. p.: 7–4. 14. p.: 10–7. 20. p.: 14–13. 24. p.: 16–16. 35. p.: 19–21. 44. p.: 22–24. 46.p: 24–24. 50. p.: 24–26. 58. p: 26–32
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Baranyai Norbert:
– Jól kezdtünk, az első húsz percben uraltuk a találkozót, de jött egy megtorpanás, és az megbosszulta magát. Nem tudtuk a lerohanásokat megállítani, ebből rengeteg gólt kaptunk, a félidő vége ezért nem úgy sikerült, ahogy kellett volna. A második félidőben döntetlenig zárkóztunk, de nem sikerült a védelmünknek hatvan percig maximumon teljesítenie, így nem tudtuk itthon tartani a pontokat.
Konkoly Csaba: – Nehéz csatára számítottunk, és így is indult a mérkőzés. Nagy taktikai csatát vívtunk, de a második félidőben összeállt a védelmünk, lerohanásaink góllal végződtek, ez volt a siker kulcsa. Ez nekünk nagyon sokat, nem kettő, hanem inkább hat pontot ér, elsősorban a tabellán elfoglalt helyünk miatt.

SBS-EGER–BALATONFÜREDI KSE 29–37 (16–18)
Eger, 800
néző. V: Nagy F., Túróczy J.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 1, FÜZI 7, Kiss G., Papp G., BERNATONIS 6, Száva 3. Csere: Moscoso (kapus), Schmid 4, Tóth A. 2, TÓTH R. 6 (4), Péter D. Edző: Tóth Edmond
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 3, MÁTHÉ 8 (2), SZÖLLŐSI B. 5 (2), TOPIC 8, Varga M. 1, BÓKA 6. Csere: Andó (kapus), Sinkel 3, Németh B. 2, Jiménez, Zdolik 1, Kemény, Szűcs B. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 12. p.: 8–10. 18. p.: 10–12. 24. p.: 12–14. 36. p.: 17–20. 42. p.: 20–24. 48. p.: 24–28. 54. p.: 26–33
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4.
Tóth Edmond:
– A támadójáték dominált mindkét oldalon, a védekezésbeli hiányosságok miatt nem sikerült szorosabb meccset játszanunk. Nagyon sok kontragólt kaptunk, nem tudtuk felvenni a kellő keménységet, Kiss Gergő kizárása után pedig minden esélyünk elszállt.
Csoknyai István: – Nyílt sisakos küzdelemben diadalmaskodtunk. Sejtettük, hogy a végére elfáradnak a hazaiak. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk maradt el a várttól, de nem vagyok elégedetlen.

SPORT 36-KOMLÓ–VÁCI KSE 36–22 (19–15)
Komló, 800
néző. V: Rontó Á., Szanyi P.
KOMLÓ: Djurdjevics – SZKOKÁN 6, Zobec 1, Jóga 2, KATZIRZ, JERKOVIC 6, MARKOVICS 6 (3). Csere: Granic (kapus), SZUNAJKO 3, Balázs S., Grünfelder 1, Takács B. 3 (1), Vaskó 3, Csomor 3, Oláh T. 1, Dobi 1. Edző: Kilvinger Bálint
VÁC: Kovács J. – NAGY N. 4, Kállai 3, Kocsi 3, KOZMINA 5, Petricsko 1, Miklián. Csere: Ulicsinyi (kapus), FÓRIZS 4, Macura 2, Rozner, Gáspár A. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 9. p.: 8–3. 15. p.: 11–7. 22. p.: 16–12. 27. p.: 17–15. 33. p.: 21–16. 41. p.: 25–18. 49. p.: 29–18. 54. p.: 33–19. 59. p.: 35–21
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0
Kilvinger Bálint:
– A váciak az elején bebizonyították, hogy ellenük is koncentrálni kell. Megbeszéltük, hogy végig feszesen védekezünk, s ezt nagyjából sikerült is megvalósítanunk.
Gúnya Péter: – Ennyi ki nem kényszerített hibával nem lehet meccset nyerni. Néhány embernek el kellene gondolkodnia az egyéni teljesítményén.

DABASI KC VSE–BUDAKALÁSZ KÉZILABDA ZRT 28–24 (13–12)
Dabas, 550
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
DABAS: BALOGH T. – Országh 3, PERISICS 5 (1), Mikita 3, Szöllősi Sz. 2, HALÁSZ 6, Kekezovics 4. Csere: Holló (kapus), Zakics 1 (1), Antal Sz. 1, SZABÓ B., LEPSÉNYI, Kurucz, Krsmancsics 3, Császár I., Ács. Edző: Tomori Győző
BUDAKALÁSZ:VÁCZI D. – TÓTH Á. 9 (2), Mazák 1, Hruscák 3 (1), Koller 2 (2), Simotics, Hrabák. Csere: Boros T. (kapus), VÁCZI M. 6, Czina, Glück, Borbényi, Nemes 1, Gábor M. 1, Török 1, Sinkovits. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–4. 16. p.: 7–6. 24. p.: 10–10. 35. p.: 15–13. 49. p.: 21–18. 56. p.: 24–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5
Tomori Győző:
– Végre ki tudtuk vinni a pályára, amit egész héten gyakoroltunk. Jó érzés volt újra győzni a hazai közönség előtt.
Forgács Gyula: – Sajnos nem tudok újat mondani az ilyen mérkőzéseink után. Küzdeni fogunk tovább, de már nem hibázhatunk.

1. Szeged 19 18 1 694–459 +235 36
2. Veszprém 17 17 620–421 +199 34
3. Gyöngyös 17 11 1 5 512–468 +44 23
4. FTC 17 11 6 488–454 +34 22
5. Balatonfüred 17 10 1 6 495–463 +32 21
6. Tatabánya 16 10 6 456–424 +32 20
7. Csurgó 17 9 1 7 428–433 –5 19
8. Komló 17 8 2 7 448–449 –1 18