Férfi kézi NB I: az Orosháza nyerte meg az újoncok csatáját

MTI MTIMTI MTI
2019.11.02. 20:43
Az Orosháza házigazdaként négy góllal legyőzte az ugyancsak újonc Vác csapatát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Mindkét együttesben volt egy-egy kiemelkedő teljesítmény: a hazaiaknál Németh László 11, a vendégeknél Bognár Alex 12 gólt dobott. Az Orosháza ezzel a sikerrel elmozdult a tabella utolsó helyéről, és a mezőnyben már csak a váciak nyeretlenek.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SBS-EGER–CSURGÓI KK 30–29 (15–12)

Eger, 850 néző. V: Medve, Südi
EGER:
Cvetkovszki 1 – Lezák 3 (1), Tóth A. 1, Schmid 3, FÜZI 6, BERNATONIS 9, Molnár B. 5. Csere: PAPP G., KISS G., Tóth R. 2. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ:
Zaponsek – Vaszics 6 (2), Asztrasapkin 4, HANUSZ 4, HADZIOMEROVIC 7, Potocnik 2, A. Kovacevic 1. Csere: Pallag (kapus), Cehte 2, Kerkovits, Szeitl, Leimeter 1, Oslak 1, Vasvári, Nagy Sz. 1. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása.
6. perc: 2–2. 12. p.: 4–3. 18. p.: 8–6. 24. p.: 12–10. 36. p.: 17–18. 42. p.: 19–20. 48. p.: 24–20. 54. p.: 27–25
Kiállìtások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– Ritkán van része ilyen élményben edzőnek és játékosnak. Magabiztos, erős csapatot győztünk le, ezért a mentalitásért minden elismerés megilleti a csapatot.
Baranyai Norbert: – A védekezésünkből hiányzott a kellő koncentráció, a hazaiak pedig minden hibánkat kihasználták. A második félidőben úgy tűnt, sikerül váltani, de a technikai hibák megpecsételték a sorsunkat.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–FTC-HUNGAROCONTROL 29–26 (13–12)
Gyöngyös, 1450 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
GYÖNGYÖS:
TÓTH M. – Gábori 2, MARKEZ 5 (1), Duris 1, VILOVSZKI 6, Herceg 2, Varsandán 3 (1). Csere: Gödör (kapus) – PAPP B. 5, URBÁN 2, Németh T. 1, Sipeki, Ubornyák 2, Hegedűs, Gerdán. Edző: Konkoly Csaba
FERENCVÁROS:
Zernovic – NAGY B. 5, KOVACSICS 7, Debreczeni 2, SCHUCH, Pordán 1, Bujdosó 3. Csere: GYŐRI K. (kapus) – Imre, Andjelics 3, Bohács, Prainer, Schäffer 2, Ivanovics, Mikita 3, Kiss B. Edző: Horváth Attila
6. perc: 4–4. 12. p.: 9–7.18. p.: 10–10. 24. p.: 11–11. 36. p.: 16–15. 42. p.: 21–16. 48. p.: 23–21. 54. p.: 25–23
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
5/2, ill. 1/0
Konkoly Csaba:
– Ingadozó játékot nyújtottunk, a szívünk és az akaratunk mellett fantasztikus szurkolótáborunk jelentette a különbséget az egyenlő erők küzdelmében.
Horváth Attila: –
A védekezésünk jól működött, de támadásban voltak hiányosságaink. Amikor lehetőségünk lett volna fordítani, nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat.

BALATONFÜREDI KSE–SPORT36-KOMLÓ 25–30 (11–15)
Balatonfüred, 700
néző. V: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED:
Andó – Rodríguez 4 (3), Jiménez 2, Szöllősi B. 2, TOPIC 7, Sinkel, Bóka. Csere: Bősz (kapus), Kemény 2, Varga M., Déber, Németh B. 2, Sztevanovics, Ág, Zdolik, MÁTHÉ 6 (2) Edző: Csoknyai István
KOMLÓ:
GRANIC – Vaskó 4, Zobec 3, Jóga, Katzirz, JERKOVIC 6, MARKOVICS 4 (1). Csere: DJURDJEVICS, Selymes (kapusok), Kovácsevics, Manojlovics, SZUNAJKO 6, Takács B. 2, Szkokán, GRÜNFELDER 5, Csomor. Edző: Kilvinger Bálint
4. perc : 3–1. 11. p. : 4–5. 17. p. : 6–6. 21. p. : 8–7. 25. p. : 9–11. 31. p. : 11–16. 36. p. : 15–17. 41. p. : 19–19. 47. p. : 21–22. 55. p. : 22–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
6/5, ill. 1/1
Csoknyai István:
– Az első félidő hajrájában nagy előnyt adtunk a Komlónak. Fordulás után nagy erőket mozgósítva sikerült egyenlítenünk, de nem tudtunk előnyt szerezni. Megérdemelten nyertek a vendégek.
Kilvinger Bálint:
– Jól felkészültünk a Füredből, tudtuk, hogy az utolsó percig küzdenünk kell. Remek hangulatú mérkőzésen óriási bravúrt végrehajtva biztosan nyertünk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–VÁCI KSE 29–25 (15–11)
Orosháza, 350 néző. V: Bócz, Wiedemann
OROSHÁZA:
Busa – Szlavuljica 2, Lele 3 (1), Mrsulja 1, Zubai, BUJNENKO 6, NÉMETH L. 11 (5)
Csere: Majdán (kapus), Kancel, Ordzsonikidze 3, Pásztor M., DÖME 3. Edző: Ratko Djurkovics
VÁC:
Kovács J. – Rozner, Kállai 3, Antal 4, Rédai 1, BOGNÁR 12 (6), Davidovic 3. Csere: Majer (kapus), Kocsi 1, Nagy N., Miklián, Holpert 1, Németh A. Edző: Skaliczki László
5. perc: 4–1. 11. p.: 7–5. 17. p.: 8–9. 20. p.: 12–9. 29. p.: 14–11. 36. p.: 17–12. 41. p.: 21–15. 45. p.: 23–17. 53. p.: 26–20. 57. p.: 27–23
6/6, ill. 7/6
Ratko Djurkovics: – Nyernünk kellett, erre is készültünk, bár tudtuk, nagyon nehéz lesz. Megtettük az első lépést, remélem, a most megszerzett két pontot továbbiak követik.
Skaliczki László: – Sajnos a védekezésünk nem úgy működött, ahogy elterveztük, támadásban pedig a beálló által nyitott réseket sem sikerült kihasználnunk. Megérdemelten győzött az Orosháza, mi pedig sajnos visszakerültünk az utolsó helyre.

MEZŐKÖVESDI KC–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–34 (18–17)
Mezőkövesd, 620
néző. V: Bíró, Kis O.
MEZŐKÖVESD: MOJSZILOV – Jancsó 4, Stankovic 3, Szőllősi O., HORVÁTH L. 4 (2), Halilbegovic 2, MENYHÁRT 6. Csere: Pásztor I. (kapus), KOVÁCS B. 6, Sárosi, Varjú 1, Radnic, Gulácsi, Martins, Dávid. Edző: Buday Dániel
TATABÁNYA: BORBÉLY – Hornyák 1, Vranjes 1, Dénes J., Ilyés 1, Bozsovics 4, Ernei 1. Csere: Bartucz (kapus), BORZAS 3, BALOGH ZS. 11 (3), SZÁSZ A. 4, Győri M. 2, ANCSIN G. 3, Komogorov 3. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 9. p.: 7–5. 15. p.: 10–8. 19. p.: 12–11. 25. p.: 14–14. 30. p.: 18–16. 32. p.: 18–19. 36. p.: 20–22. 41. p.: 21–24. 50. p.: 22–29. 57. p.: 25–32
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Buday Dániel:
– Nagyon jól játszottunk negyvenkét percig, addig vitt minket a lendület és az akarat, eltüntettük a két csapat közötti különbséget. Utána a rutin és a lövőerő döntött a vendégek javára. Küzdöttünk, hajtottunk, de a szünet után nem úgy ment a játék, ahogy akartuk.
Sibalin Jakab (másodedző): – Két ellentétes félidőt láttunk. Az első játékrészben a mezőkövesdiek nagyon jól kézilabdáztak, mi tizennyolc gólt kaptunk, ez nagyon sok. A szünet után már csak nyolcszor került a hálónkba a labda, ráadásul nagyon eredményesek voltunk támadásban.

1. Veszprém 8 8 306–199 +107 16
2. Szeged 8 8 295–191 +104 16
3. Gyöngyös 8 6 2 240–211 +29 12
4. FTC 8 5 3 225–210 +15 10
5. Csurgó 8 4 1 3 207–200 +7 9
6. Balatonfüred 8 4 1 3 214–235 –21 9
7. Eger 9 4 1 4 242–274 –32 9
8. Tatabánya 8 4 4 229–219 +10 8