Férfi kézi NB I: Nagy Bence 11 gólja ellenére kikapott az FTC

2020.02.01. 19:58
Nagy Bence (balra) ismét remekelt, de az FTC kikapott Komlón (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Némi meglepetésre az FTC 23–22-re kikapott a Komló vendégeként a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A zöld-fehérek góljainak felét a válogatottban is remeklő Nagy Bence szerezte.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

SPORT36-KOMLÓ–FTC-HUNGAROCONTROLL 23–22 (12–12)
Komló, 1000 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
KOMLÓ: GRANIC – SZKOKÁN 3, Zobec, Jóga 1, Takács B. 3, SZUNAJKO 2, Csomor. Csere: KATZIRZ, JERKOVIC 4, Balázs 3, Grünfelder 1, MARKOVICS 6 (3), Vaskó. Edző: Kilvinger Bálint
FTC: GYŐRI K. – BUJDOSÓ 2, Schäffer, Debreczeni 1, SCHUCH, Kovacsics 1, NAGY B. 11 (1). Csere: Merkovszki (kapus), ANDJELICS 2, Bognár A. 1, Pordán 2, J. Mikita 1, Bohács 1, Imre. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 8. p.: 3–6. 17. p.: 7–9. 25. p.: 8–10. 35. p.: 14–17. 46. p.: 17–18. 51. p.: 19–19. 57. p.: 23–22
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/1
Kilvinger Bálint:
– A Ferencváros nem adta olcsón a bőrét. Az ilyen sikerekhez nélkülözhetetlen a szerencse is. Az elején úgy éreztem magam, mint szűz fiú az örömtanya kapujában, csak kapkodtam a fejemet.
Horváth Attila: – Amíg játszottuk a kézilabdát, sikeresek voltunk a küzdelmes mérkőzésen, azonban nem tudtunk hatvan percig alkalmazkodni a játékvezetéshez.

MEZŐKÖVESDI KC–DABASI KC VSE 30–32 (15–17)
Mezőkövesd, 450 néző. V: Medve, Südi
MEZŐKÖVESD: Pásztor I. – Hangyel 2, Stankovic 2, Horváth L. 4 (2), MARTINS 6, Halilbegovic 4, MENYHÁRT 6. Csere: Mojszilov, Pelyhe (kapusok), Kovács B., Szöllősi O. 1, Radnic 4, Dávid 1, Sárosi, Gulácsi, Zelei. Edző: Buday Dániel
DABAS: HOLLÓ – Lepsényi 1, Országh, Szabó B., Szöllősi Sz. 4, Halász 4, Zakics 2. Csere: Balogh T. (kapus), Kekezovics, PERISICS 10 (2), Antal Sz. 3, Kurucz, KRSMANCSICS 7, Császár, Mikita B. 1, Ács. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–2. 14. p.: 5–6. 20. p.: 6–12. 23. p.: 9–13. 28. p.: 12–16. 32. p.: 16–17. 36. p.: 16–20. 41. p.: 21–23. 48. p.: 25–26. 53. p.: 25–28
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Buday Dániel:
– Az történt, amitől féltem. Feldúlt, sőt kaotikus volt a felkészülésünk, amely után azt kértem a fiúktól, hogy a decemberi tüzet lássam a pályán. Az első félidőben elaludtunk, hat góllal elhúzott a Dabas, aztán elkezdtünk kézilabdázni. Harminc gólt szereztünk, a védőmunkánk azonban nem állt össze. Sok ziccert hagytunk ki, ez is hozzájárult a vereségünkhöz. Most forgatjuk a szerencsekerekünket, ebből kell jól kijönnünk.
Tomori Győző: – Jó meccset játszottunk, a találkozó kulcsszava a küzdelem volt. Ebben a légkörben kevés csapat nyer. Sikerünk azért is értékes, mert nagy különbségű vezetést adtunk le, de aztán magunkra találtunk.

1. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
2. Szeged 14 13 1 512–343 +169 26
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. Balatonfüred 14 8 1 5 396–381 +15 17
5. FTC 14 8 6 386–384 +2 16
6. Komló 14 7 2 5 366–367 –1 16
7. Gyöngyös 13 7 1 5 388–363 +25 15
8. Csurgó 13 7 1 5 322–328 –6 15