Férfi kézi NB I: a Veszprém a végén kiütötte a Mezőkövesdet

B. L.B. L.
2019.12.09. 19:27
Gasper Marguc 11 gólt vágott a Mezőkövesdnek (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Telekom Veszprém a 11 gólig jutó Gasper Marguc vezérletével hazai pályán 37–26-ra legyőzte a Mezőkövesdet.

A vendégcsapat a 13. percig tartotta a címvédő tempóját (7–7), akkor Margucék egy 3–0-s szériával leszakították riválisukat. A 21. percben már öt gól volt a felek között (15–10), ebből négy maradt meg a szünetre (21–17).

A mezőkövesdiek a 34. percben visszajöttek mínusz kettőre, de még a 51. percben is csak három volt a veszprémiek előnye (26–23). Innentől már elfogyott a vendégek ereje, és a végjátékban alaposan kinyílt az olló (37–26).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
TELEKOM VESZPRÉM–MEZŐKÖVESDI KC 37–26 (21–17)
Veszprém, 1071
néző. Vezette: Fekete, Tóth
VESZPRÉM:
SZÉKELY – GASPER MARGUC 11 (3), J. Omar 2, LAUGE 5, Moraes 1, MACKOVSEK 4, Manaszkov 3. Csere: Terzic, Paczkowski 2, BODOR 3, A. Nilsson 1, Borozan 2, Hornyák B., Szűcs B. 2, Melnicsuk 1. Edző: David Davis
MEZŐKÖVESD:
Mojszilov – Jancsó 3 (2), STANKOVIC 7, Dávid, Szöllősi O., KOVÁCS B. 4, Menyhárt. Csere: Pásztor I., Pelyhe (kapusok), Radnic 1, Halilbegovic 3, Horváth L. 2, Martins 2, Szepesi 2, Varjú 1, Csörgő 1 (1). Edző: Buday Dániel

David Davis:
– Örülök, hogy sikerült nyernünk, ez volt most a legfontosabb. Sok meccsünk van a héten, tetszett a játékosok hozzáállása, mindenki jól küzdött. Dicséret jár a második csapat játékosainak, akik sokat segítettek a csapatnak.
Buday Dániel:
Feltorlódtak a találkozók így év végére, és a mi keretünk nem alkalmas arra, hogy rövid időn belül sok mérkőzést játsszon. Összességében elismerés illeti együttesemet, amely tisztességgel helytállt, hellyel-közzel jó meccset láthatott a közönség.

1. Veszprém 13 13 467–324 +143 26
2. Szeged 13 12 1 474–318 +156 24
3. Tatabánya 12 8 4 343–312 +31 16
4. FTC 12 8 4 339–323 +16 16
5. Gyöngyös 12 7 1 4 364–337 +27 15
6. Balatonfüred 12 7 1 4 342–333 +9 15
7. Komló 13 6 2 5 343–345 –2 14
8. Csurgó 12 6 1 5 296–303 –7 13