nemzetisport.hu 2019.09.10 17:55 Frissítve: 2019.09.11 00:02

Ötből öt – első bajnoki rangadóján könnyen nyert a Veszprém

A férfi kézilabda NB I 2. fordulójának záró mérkőzésén az eddigi négy bajnokiját egyaránt imponáló magabiztossággal megnyerő Telekom Veszprém a tavalyi bronzérmes Tatabánya ellen nyert 33–22-re, míg a Mol-Pick Szeged 16 góllal bizonyult jobbnak a Vácnál.

Tönnesen (fehérben) hat gólig jutott – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA ELÉRHETŐ! (Fotó: Koncz György)

FÉRFI KÉZILABDA, NB I
2. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–GRUNDFOS TATABÁNYA 33–22 (15–10)
Veszprém, 2900
néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: CUPARA – Marguc 2, TÖNNESEN 6, Blagotinsek, MACKOVSEK 4, Terzic, Nenadics 4 (2). Csere: Manaszkov 3, Nilsson 3, MAHÉ 7 (4), LAUGE 3, J. Omar 1. Edző: David Davis
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P., Balogh Zs. 2, GYŐRI 5, Vranjes 1, Bozovics 3, Vujovics 2 (1). Csere: Borbély (kapus), Ilyés, Sipos, Ernei, ANCSIN 4, Uros 2, Szász 2, Dénes, Pásztor 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 13. p.: 5–4. 20. p.: 9–8. 24. p.: 10–10. 29. p.: 14–10. 41. p.: 22–14. 54. p.: 29–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1
David Davis:
– A vasárnapi Bajnokok Ligája-rajt előtt szerettem volna, ha javul a védelmünk, és kevesebb gólt kapunk, mint a Zágráb ellen. Sikerült ezt most megvalósítanunk, a huszonkét kapott góllal elégedettek lehetünk. A Tatabánya az egyik legjobb magyar csapat, ezért kellő tisztelettel álltunk neki a találkozónak.
Vladan Matics: – Furcsa, hogy tizenegy gólos vereség után nem vagyok ideges. Örülök, mert visszatért Győri Matyi a sérülése után, és csapatunk egyik legjobbja volt, ahogy Vranjes is felépült, és harminc percet játszani is tudott. Amint elhúzott a Veszprém, én is előre tekintettem, igyekeztem már a Fradi elleni szombati rangadót szem előtt tartva beosztani a játékperceket.

Az a furcsa helyzet állt elő a férfi kézilabda NB I második fordulójának záró meccsén, hogy a házigazda Veszprém már az ötödik bajnokiján lépett pályára ebben az idényben, míg a vendég Tatabánya tíz napja nem játszott.

FÖLÉNYESEN NYERT A SZEGED

A vendég Vác tíz percig tartotta a lépést (5–5) a Szegeddel, az első félidőben azonban már kilencgólos előnyre tett szert a legutóbb ezüstérmes házigazda, amely végül 16-tal nyert. Jó hír lehetett a szegediek számára, hogy sérülése után visszatért a keretbe Bánhidi Bence.

A magyarázat, hogy a veszprémiek nemzetközi kupakötelezettségeik miatt több meccsüket is előrehozták, ám a legkevésbé sem látszott az „erőltetett menet” David Davis csapatán, amely 20 nap alatt már a 7. mérkőzésén szerepelt.

Az első négy bajnokiján 167 gólt vágó bakonyiak eddigi legkomolyabb ellenfelükkel találkoztak: és a tavalyi bajnokság bronzérmese az első félidőben becsülettel állta is a sarat az utolsó hét percet leszámítva.

A Veszprém nem tudott két gólnál jobban elszakadni, köszönhetően például a vendégek kapujában ziccerek sorát védő Bartucz Lászlónak, valamint a fegyelmezett védekezésnek. Sőt, a 23. percben Győri Mátyás harmadik góljával 10–10-re egyenlíteni is tudott a Tatabánya. Ez talán elegendő figyelmeztetés lehetett a hazaiaknak, mert a szünetig 5–0-s rohammal azonnal le is törték a vendégek esetleges pontszerzéshez kapcsolódó reményeiket (15–10).

A második félidőben a veszprémiek szép fokozatosan egyre szélesebbre nyitották az ollót – elsősorban a remek napot kifogó Kentin Mahé játékának eredményeként –, és a hajrára elérték a tízgólos különbséget is.

A végén aztán 11 góllal nyert a Veszprém, így David Davis elégedett lehet a vasárnap kezdődő BL-szereplés előtt, hiszen jól sikerült csapata főpróbája. 33–22

A 3. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
MOL-PICK SZEGED–VÁCI KSE 39–23 (18–9)
Szeged, 1000
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
SZEGED: MIKLER – RADIVOJEVICS 6 (1), Maqueda 3, Henigman 4, Bánhidi 1, Källman 4, Bombac 2. Csere: ALILOVIC, Nagy N. 1 (kapusok), BODÓ 6, Gaber, Canellas 1, Stepancic 4, SOSTARIC 5 (1), ifj. Rosta M. 1, Kaspárek 1. Edző: Carlos Pastor
VÁC: Kovács J. – Nagy N., Kállai 3, Davidovic 2, Antal 1, Pál 1, Holpert 1. Csere: Ulicsinyi (kapus), Tyiskov, Rédai, NÉMETH A. 3, Bognár 3, KOCSI 3, ROZNER 3 (3), Miklián 1, Fórizs 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 9. p.: 4–5. 11. p.: 6–5. 15. p.: 8–6. 20. p.: 12–6. 24. p.: 14–7. 27. p.: 15–8. 33. p.: 20–9. 38. p.: 24–10. 43. p.: 27–12. 48. p.: 31–15. 54. p.: 36–18
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Fontos volt, hogy sérülése után Matej Gaber és Bánhidi Bence visszatért közénk. A keretünk valamennyi tagja pályára lépett, így kulcsjátékosaink közül többen pihenhettek a Barcelona elleni szombati Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés előtt.
Skaliczki László: – Tíz percen át tartottuk a lépést a kitűnő Szegeddel. Örülök annak, hogy akkor sem esett szét a játékunk, amikor négy húsz év alatti fiatalunk is pályán volt, továbbá az üres kapus játékunk is elfogadható volt.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek.

60. perc: Bozsovicsé az utolsó gól, nagy dugó a rövid felsőbe 10 méterről, 33–22.

60. perc: Mahé passza után Marguc középről pattint a léc alá, 33–21.

59. perc: Újabb időkérés a vendégeknél.

58. perc: Ernei lő csúnyán mellé a szélről. Borbély védése után Manaszkov begyűjti a kipattanót és átejti a kapust, 32–21.

57. perc: Mackovsek bejátszása után beállóból Nilsson eredményes, 31–21.

56. perc: Pásztor szemfüles labdaszerzése után talál be, 30–21.

55. perc:  Nilsson állítja vissza tízet, 30–20.

55. perc: Szász talál be, 29–20, aztán a gyors labdaszerzés után Baloghot blokkolják, Omar meglóg, de ziccerben a vonalra lép.

54. perc: Tatabányai időkérés.

54. perc:  Mackovsek lendületesen érkezik, a kilencesre, átlövésből lő nagy gólt, közte tíz, 29–19.

53. perc: Borzast sáncolják, de nem sikerült gyorsan indítani.

52. perc: Borzas védekezett belül Mahéval szemben, hetes. Marad Nenadics a lövő, és nem hibázik, 28–19.

51. perc: Borzas szép cunderrel a szélről, Nenadics alulról, váratlanul a kilencesről eredményes, 27–19.

50. perc: Manaszkov védekezett jól, labdát szerzett. Nilsson harcolt ki hetest, Nenadics a vonalon. Bepattintja, 26–18.

49. perc: Mahé nem engedett elvégezni egy szabadot, két perc.

49. perc: Győri lövését védi Cupara, Borzasét nem, 25–18.

48. perc: Omar egy remek lövőcsel után lő gólt, 25–17.

47. perc: Mahé ezt is belőtte, 24–16. Ancsin válaszol, kilencről ez is, 24–17.

46. perc: Mahé remek passza után Nilsson pörgött le védőjéről, aztán Dénes állította meg két percet és hetest érően.

46. perc: Ancsin lő szép gólt emberrel együtt is, az ember Mackovsek, aki kap két percet, 23–16.

45. perc: Sipos húzza le Mackovsek nadrágját – is. Nilsson töri meg a gólcsendet, 23–15.

44. perc: Sipos mutat be egy remek blokkot, aztán Borbély kapus véd szépen.

43. perc: Megint Ancsin lő, de Cupara ismét véd.

42. perc: Ancsin lő nagy kapufát, de már szabálytalankodtak vele.

41. perc: Passzív a Veszprémnél.

40. perc: Cupara védi Bozsovics próbálkozását, majd Mahé lő szép gólt, amire Győri gyorsan válaszol, 22–15.

39. perc: Kiegészült a Veszprém.Ancsin lő csípőből szép gólt, de Tönnesen gyorsan visszaállítja a különbséget, 21–14.

38. perc: Üres kapuval támad a Veszprém. Vranjes labdaszerzése után Ancsinnál belemenést fújnak. Bartucz véd, majd egész pályáról kapura lő, kapufa!

38. perc: Sipost is kiküldik két percre, oda az előny. Manaszkov lő, gól, 20–13.

37. perc: Az első veszprémi kiállítás, Nilssont küldik le két percre. Ernei a bal szélről lő a szöget záró Cuparába.

36. perc: Ancsin meglövi mai első gólját egy szép zárás után, amire Tönnesen válaszol, 19–13.

35. perc: Hosszú idő után védekezett ki egy veszprémi támadást a vendégcsapat.

34. perc:  Cupara védése után Mahé eredményes, majd Bozsovics farag a különbségen, 18–12.

33. perc: Mahé a kilencesről, nagy gólt dob, 17–11. Bozsovics lövése nem jó. Laugénél belemenés, majd Tönnesen védekezik jól.

32. perc: Győri töri meg a hosszú tatabányai gólcsendet, 16–11.

31. perc: Lauge szép előkészítés után talál be, 16–10.

31. perc: Folytatjuk, a Veszprémé az első támadási lehetőség.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ezzel vége az első játékrésznek.

30. perc: Időn túli hetessel zárul az első félidő, Mahé bepattintja, 15–10.

30. perc:  Balogh lövését is kipiszkálja Cupara.Lauge harcolt ki hetest Szászon.

29. perc: Cupara is véd egyet. Borzas hibázott. Manaszkov másodjára nem ront a túloldalon, 14–10.

28. perc: Rontott tatabányai akcióra Bartucz újabb védése a válasz: most  Manaszkov ziccerét védi.

27. perc: Lauge átlövésből lő kapufás gólt, 13–10.

26. perc: Borzas lövését védi Cupara.

26. perc: Tatabányai időkérés.

26. perc: Bozsovics belemenése után Lauge nem rontja el a ziccerét, 12–10.

25. perc: Marguc a kapura püföl egy ziccert.

24. perc: Tönnesen harcol ki hetest. Mahé ezt is belövi, 11–10.

23. perc: Szép figura után Bartucz védi Nilsson ziccerét. Győri egyenlít egy nagy átlövésgóllal, 10–10!

22. perc: Itt a vendégek válasza: Győri kap kínaira labdát, nem is hibázza el, 10–9.

21. perc: Lauge is a pályán, eladott, majd visszaszerzett labdával nyit. Marguc középről pattint, 10–8.

20. perc: Vujovics belövi, 9–8!

20. perc: Tönnesen kap sárgát, lenyomta Bozsovicsot, hetes a Tatabányának.

19. perc: Letelt a második kiállítás is. Szász vágta be Győri passzát, amire Tönnesen válaszol gyorsan, 9–7.

18. perc: Passzív a Bányász. Bartucz védte Marguc ziccerét a jobb szélről. Letelt az első kiállítás.

17. perc: Mackovsek lőtte meg harmadik gólját, egy szép figura végén, 8–6.

17. perc: Nilsson a földön a hatoson belül, videózás lesz! Ilyés lökte rá Siposra Nilssont. Sipost küldik ki két percre, kint volt a karja. Kettős előny.

16. perc: Bozsovicsot szórják ki két percre, Nilssont vitte földre.

16. perc: Győri szépít, 7–6.

15. perc: Tönnesen belövi a harmadik gólját, 7–5.

14. perc: Nenadics saját térfeléről az üres kapu mellé dob egy labdaszerzés után. Letelt a kiállítás. Bozsovics áthámozta magát a védőjén, majd szépen lő a jobb alsóba, 6–5.

13. perc: Balogh ment el Terzic mellett, Nenadics lemásolja, 6–4.

12. perc: Sipos is kapott egy sárgát, majd Vujovicson harcol ki hetest Nenadics, és még két perc is. Mahé belövi, 5–3.

11. perc: Újabb rossz hazai támadás után Vujovics gyors indításból eredményes, 4–3.

10. perc: Rossz veszprémi támadás után Ilyés lövése nem jó.

9. perc: Egy-egy labdaeladás mindkét oldalon, majd Vujovics lövi közelről fejbe Cuparát.

8. perc: Vranjes tünteti el Blagotinsket a falban, sárga lap. Nenadics lövését védi Bartucz.

7. perc: Vranjes kap újabb jó labdát, de a kapufát találja el jobbról.

6. perc: Vranjes Balogh pattintott átadása után lő gólt, amire Mackovsek válaszol, 4–2.

5. perc: Mackovsek betörésből talál be, 3–1.

4. perc: Balogh lövését blokkolták a védők.Balogh szépít nagy lövéssel, 2–1.

3. perc: Újabb rossz vendégakció. Tönnesen lő újabb gólt, 2–0.

2. perc: Nenadics ziccerét védi Bartucz, majd a szerb bezuhan a reklámtábla mögé.

1. perc:  A vendégek kezdtek. Bozsovics lő zúgó kapufát, Tönnesen lövése a túloldalon beakad, 1–0. A hazaiaknál Cupara véd, a vendégeknél Bartucz a kapuban.

A Veszprém tiszta fehérben, a Tatabánya tiszta kékben játszik majd.

A csapatok bemutatása zajlik.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ÉRDEKESSÉGEK

Erőltetett idénykezdetének végére ér a Tatabánya elleni bajnokiján a Veszprém: az augusztus 23-i bajnoki nyitány óta hetedik mérkőzését játssza David Davis csapata, amely előző hat meccsét mind megnyerte.

A Tatabánya ezzel szemben felettébb kipihenten érkezhet az összecsapásra, hiszen Vladan Matics gárdája mindössze egyetlen bajnokit vívott meg eddig az idényben, még augusztus 31-én az Eger otthonában nyert két góllal, 30–28-ra.

2020.07.31 16:46:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.