Férfi kézi NB I: a Fradi Tatabányán, a Veszprém Kövesden nyert

2020.02.18. 19:26
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójában a Ferencváros idegenben győzte le a Grundfos Tatabányát, a címvédő Telekom Veszprém a Mezőkövesd ellen nyert húsz góllal.

A Telekom Veszprém viszonylag hamar eldöntötte a két pont sorsát. A bakonyiak a 8. percben már 6–1-re vezettek, előnyük az első félidő végére már hét gól volt.

A továbbiakban sem volt kérdés a címvédő sikere, David Davis csapata húsz góllal, 46–26-ra nyert.

A Ferencváros-szurkolók a tatabányaiaknak üzentek a mindkét csapat számára rendkívül fontos mérkőzés előtt. A zöld-fehérek drukkerei egy „EHF-kupa, tegyetek csodát, mindent bele!” molinóval kedveskedtek a sorozatban eddig két meccsen három pontot gyűjtő Bányásznak.

A találkozót a Fradi kezdte jobban, majd egy tízperces gólcsend a Tatabánya fordítását eredményezte. Fej fej mellett dobálták a gólokat a csapatok, 11–11 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A második játékrész derekán fordított, majd két góllal is ellépett az FTC, a hazaiakon az időkérés sem segített. A vendégek maradtak lendületben, még tovább növelték előnyüket, s a végeredmény 24–28 lett.

A Tatabánya sorozatban hét győztes meccs után kapott ki a bajnokságban.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 16. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–TELEKOM VESZPRÉM 26–46 (14–22)
Mezőkövesd, 750 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
MEZŐKÖVESD: Pásztor I. – Horváth L. 2 (1), Stankovic 2, Martins 3, Dávid M. 1, Kovács B. 3, MENYHÁRT 5. Csere: Pelyhe (kapus), Zelei 3, Radnic 1, Gulácsi 2 (1), Szöllősi O. 2, Szepesi 1, Dócs 1.Edző: Buday Dániel
VESZPRÉM: SZÉKELY – G. MARGUC 11 (2), Paczkowski 1, Nenadics 3, MORAES 6, Lauge 3, STRLEK 8.Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 2, J. Omar 1, Melnyicsuk 2, Bodor 3, Lékai, Borozan, Mackovsek 1, B. BLAGOTINSEK 5. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–6. 9. p.: 3–6. 16. p.: 7–10. 24. p.: 10–16. 35. p.: 15–23. 43. p.: 16–30. 55. p.: 23–40
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Buday Dániel:
– Nekünk csak kilenc felnőtt játékosunk van, a többiek fiatalok. A mérkőzésen szép dolgokat is csináltunk, és örülök, hogy a gyerekek is kitettek magukért. Korrekt és jó meccs volt, mi a célunk eléréséért, a bennmaradás kiharcolásáért küzdünk.
David Davis: – Örülök, hogy mindenki komolyan vette a meccset, és a fiataljaink is jól szerepeltek. Már a Montpellier elleni hétvégi Bajnokok Ligája-meccsünkre hangoltunk, köszönjük a hazaiak sportszerű hozzáállását.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–FTC-HUNGAROCONTROL 24–28 (11–11)
Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: Borbély – Hornyák P. 3, Ancsin 2, Borzas 4, SIPOS 1, Ilyés, Holpert 2 (1). Csere: Bartucz (kapus), Vranjes 3, Komogorov 3, Balogh Zs. 4 (2), Davidovics, Szász A. 2. Edző: Vladan Matics
FTC: Győri K. – Bujdosó, Schäffer 3, ANDJELICS 11 (2), Debreczeni 2, Nagy B. 3, KOVACSICS 4. Csere: MERKOVSZKI (kapus), SCHUCH, Pordán 1, Mikita 4, Imre B. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 13. p.: 3–3. 17. p.: 6–4. 20. p.: 6–6. 24. p.: 10–9. 39. p.: 15–15. 49. p.: 18–22. 56. p.: 21–27
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2
Vladan Matics:
– Kicsit fáradtak voltunk, így a döntő pillanatokban sokat hibáztunk. Rengeteg ziccert hagytunk ki, ami megbosszulta magát. De ilyen a sport, megyünk tovább.
Horváth Attila: – Bevallom, sumák módon nyerni jöttünk. A csapatunkban ugyanis benne van, hogy bárkit le tud győzni, vagy bárkitől ki tud kapni. Most azonban mindenki száz százalékon teljesített. A játékosok azt tették a pályán, amit az öltözőben megbeszéltünk, az ilyen győzelmek visznek előre. Igazi csapatként nyertünk.

1. Szeged 17 16 1 612–406 +206 32
2. Veszprém 16 16 585–398 +187 32
3. Tatabánya 15 10 5 431–388 +43 20
4. FTC 16 10 6 455–426 +29 20
5. Gyöngyös 15 9 1 5 448–410 +38 19
6. Balatonfüred 15 8 1 6 424–412 +12 17
7. Csurgó 15 8 1 6 373–377 –4 17
8. Komló 15 7 2 6 389–400 –11 16