SEHA-liga: a Veszprém a hajrában kiütötte a PPD Zagrebet

B. L.B. L.
2019.09.07. 20:29
Blagotinsek remekelt a Veszprémben (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda SEHA-liga 2. fordulójában a Telekom Veszprém kiváló hajrával 36–28-ra legyőzte a PPD Zagrebet. A magyar csapatban Manuel Strlek és Blaz Blagotinsek is öt találatig jutott.

Az első fordulóban a Meskov Bresztet nagy csatában, 28–27-re legyőző Veszprém nem kezdett jól, az első két gólt a vendégek szerezték, és bár Tönnesen duplájával jött az egyenlítés, eleinte így is futott az ellenfél után a magyar csapat.

A Veszprém 9–6-nál meglépni látszott ellenfelétől, de a 20. percben újra egál volt az állás (10–10). A szünetre kétgólos előnnyel mehettek a mieink (17–15), ám a 36. percben Vlah ismét egyenlővé tette a feleket (19–19).

Innentől kezdve viszont igazából már nem volt kérdés, a magyar együttes ritmust váltott és többször kilenc góllal is vezetve, simán nyert (36–28).

KÉZILABDA
SEHA-LIGA, ALAPSZAKASZ

TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB (horvát) 36–28 (17–15)
Veszprém, 4500 néző. V.: Mitrevszki, Todorovszki (északmacedónok)
VESZPRÉM: SZÉKELY – Mahé 3 (2), Tönnesen 3, A. Nilsson 3, BLAGOTINSEK 5, LAUGE 4, STRLEK 5.Csere: Gajic 1, Moraes, J. Omar 1, Lékai 2, Mackovsek 2, MANASZKOV 4, Terzic, Gasper Marguc 3 (1).Edző: David Davis
ZAGREB: ASANIN – Bozic-Pavletic 2, Vekic 3, Vlah 3, Beciri 1, Spende 1, Mandic 1.Csere: Jovic (kapus), Sipic 3, Hrastnik, Stojnic, Horvat 4 (3), GADZA 3, HRSTIC 5, Vistorop 2.Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2. 7. p.: 5–5. 11. p.: 7–5. 13. p.: 9–6. 20. p.: 10–10. 24. p.: 15–12. 33. p.: 19–16. 36. p.: 19–19. 41. p.: 23–20. 45. p.: 25–21. 49. p.: 28–23. 57. p.: 34–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
David Davis: – Mindig nagyon jó kézilabdát játszanak Branko Tamse csapatai, akinek pályafutását régóta követem, a legjobbat tudja kihozni a játékosaiból. A 28 kapott gól sok, de a védelem sokat fejlődött a breszti meccs óta, és a támadószekcióval is elégedett lehetek, bár akadt több kihagyott ziccerünk.
Branko Tamse: – Örülök, hogy a játékunk elérte azt a szintet, amit elvárok. Tudtuk, nehéz meccs vár ránk, hiszen a Veszprém a SEHA-liga- és a Bajnokok Ligája-trófea egyik várományosa. Összességében jól tették a dolgukat fiatal játékosaim, akik először játszottak ilyen hőfokú találkozót.