Férfi kézi NB I: 41 gólt lőve nyert a Szeged

2020.02.11. 19:47
Mario Sostaric 12 góljával a Szeged vezére volt (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 41–17-re legyőzte a Budakalászt a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján. A mérkőzés legjobbja a 12 gólig jutó Mario Sostaric volt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
MOl-PICK SZEGED–BUDAKALÁSZ 41–17 (20–8)
Szeged, 1000 néző. V: Rontó, Szanyi
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 12 (1), Kaspárek 4, Bombac, Bánhidi 3, Bodó 3, J. Källman 1. Csere: Alilovic, Nagy M. (kapusok), IFJ. ROSTA M. 4, Stepancic 3, HENIGMAN 7, Sigurmannsson 2 (1), Blazevic, J. Canellas 2. Edző: Juan Carlos Pastor
BUDAKALÁSZ: Boros T. – Sinkovits 2, Mazák 2, Hruscak 1, Koller, Török Á. 2 (1), Hrabák 2. Csere: Tóth Á. 2, Váczi M. 2, Gábor 1, Czina, Bátori, NEMES 3, Simotics, Glück. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 5–2. 14. p.: 9–4. 19. p.: 10–5. 22. p.: 15–6. 27. p.: 17–7. 34. p.: 22–9. 40. p.: 25–11. 45. p.: 28–12. 51. p.: 32–14. 55. p.: 36–16
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/1
Juan Carlos Pastor:
– Néhány kulcsjátékosunkat pihentettem, és akik korábban kevés lehetőséget kaptak, ezúttal több időt töltöttek a pályán. Hatvan percen át magas színvonalon kézilabdáztunk, ezért dicséret illeti csapatunkat.
Forgács Gyula: – A bomba formában lévő Szeged bombagólokkal vette el játékosaim kedvét. Kívánom, a vasárnapi PSG elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen hasonló teljesítménnyel rukkoljon ki ellenfelünk.

1. Szeged 17 16 1 612–406 +206 32
2. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. Gyöngyös 15 9 1 5 448–410 +38 19
5. FTC 15 9 6 427–402 +25 18
6. Balatonfüred 15 8 1 6 424–412 +12 17
7. Csurgó 15 8 1 6 373–377 –4 17
8. Komló 15 7 2 6 389–400 –11 16