A Veszprém a hajrában hagyta állva idegenben a Tatabányát

B. L.B. L.
2020.03.10. 18:15
A veszprémiek örülhettek Tatabányán (Fotó: Dömötör Csaba)
A Telekom Veszprém a mind a nyolc helyzetét értékesítő Manuel Strlek vezérletével 33–26-ra legyőzte idegenben a Grundfos Tatabányát a férfi kézilabda NB I-ben. A házigazda a 47. percben még csak háromgólos hátrányban volt, az 56.-ban viszont már nyolc gól volt a felek között a különbség.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–TELEKOM VESZPRÉM 26–33 (13–18)
Tatabánya, 1000 néző. V: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: Bartucz – GYŐRI M. 5, Vranjes 2, Ilyés, Sipos A. 1, Ancsin 2, PÁSZTOR Á. 4. Csere: BORBÉLY Á. (kapus), Holpert 3 (1), Borzas, Balogh Zs. 1, Komogorov 3, Szász A. 1, PAIZS 3 (3), Davidovic 1, Dénes. Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: Sterbik – STRLEK 8, Lauge 2, NENADICS 3, B. BLAGOTINSEK 2, Paczkowski 1, GAJIC 5 (3). Csere: Cupara (kapus), Terzic, A. NILSSON 5, Mackovsek 4, J. OMAR 1, Lékai 1, Borozan 1, Hornyák B., Bodor. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–8. 18. p.: 7–10. 28. p.: 11–18. 32. p.:15–18. 38. p.: 18–23. 47. p.: 22–25. 53. p.: 23–30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Vladan Matics:
– Mindig a legjobb összeállításában érkezik hozzánk a Veszprém, ami azt mutatja, jó úton járunk. Most is becsülettel, tisztességgel játszottuk végig a mérkőzést. Volt bennünk tartás, ennek örülök, de a címvédő ennyivel jobb volt nálunk.
David Davis: – Nagyon kemény ellenfél a Tatabánya, „erős” hazai pályával. Nehéz hatvan percen vagyunk túl, mivel ellenfelünket remek játékosok alkotják. Örülök, hogy jobban játszottunk, mint a Balatonfüred ellen.

Bár a meccs első gólját a hazaiak szerezték, a veszprémiek az ötödik perc után sorozatban három gólt lőttek, és mivel a beállósjátékkal nem tudtak mit kezdeni a tatabányaiak, a 12. percben időt kellett kérnie Vladan Maticsnak (4–8). Ezt követően kissé feljavult a házigazda játéka, Szász András szép megmozdulásainak is köszönhetően a 22. percben kettő gólra megközelítették a Veszprémet.

Ekkor azonban ritmust váltott az éllovas, igaz, az sem segítette a Tatabányát, hogy a hét hat elleni kísérletezés során sorra eladta a labdát támadásban, így a Veszprém könnyű gólokat szerezhetett. A szünet előtti percekben kissé sikerült kozmetikázni, így „csak” ötgólos volt a vendégek előnye (13–18).

Sőt! Lendületben maradt a házigazda, Győri Mátyás lényegesen jobb formában érkezett a második félidőre, Borbély Ádám ziccerek sorát védte ki, és gyorsan feljött mínusz háromra a Tatabánya, amely még emberelőnybe is került (15–18). A veszprémiek időről időre megrázták magukat, a 37. és a 41. perc között egy 4–1-es sorozattal ismét elléptek hat gólra, de a Tatabánya szépen kihasználta a rengeteg rohanásból fakadó hibát, és a 47. percben időt kellett kérnie David Davisnak (22–25).

Innentől viszont már inkább csak az történt, amit a vendégek szerettek volna, az 56. percben már nyolc volt a felek között, így a végjátékban már csak a különbség volt a kérdés. 26–33

A házigazda együttesből még ki kell emelni a 2002. december 10-én született Paizs Miront, aki három hetest is értékesített (Sterbik Árpád és Vladimir Cupara is tehetetlen volt ellene), így a fiatal játékos élete első NB I-es góljait szerezte meg.

59. Rossz bejátszás Borozantól.
59. Komogorov kiszorított helyzetből az oldalhálóba lőtt.
58. Tatabányai időkérés.
57.
Na most csak kihagyta ezek után a ziccert persze Nilsson, Borbély fejjel véd.
57. Paizsmost köténybe pattint. 25–32
57. Ancsin betörésből hetest harcolt ki Nenadics mellett.
56. Nilssonkerült ziccerbe, azt pedig nem rontja el. 24–32
55. Cupara rúgja ki Komogorov átlövését.
55. Borozanbombája Borbély kezével együtt is gól. 24–31
54. Balogh küzd nagyot a rossz passz után, az akció végén Komogorov eredményes. 24–30
53. Komogorov ment bele, Mackovsek pedig gyorsan büntet. 23–30
52. Paizs akcióban is a pályán, de addig is egy időkérés.
52.
Eladott tatabányai labda után Nenadics kapufát lőtt.
51. Gajicejt finoman hetesből a kapuba. 23–29
50. Szász szerzi meg a labdát, de a kapufára lőtt. Borbély cserébe újabb ziccert véd, de oldalt megy ki.
44. Vranjesbeállóból belövi. 21–25
43. Mindenki rohan össze-vissza, Borbély két védése között egy eladott labda, majd Sipos ront.
42. Holperthetesből szépít. 20–25
41. Nilssonbeállóból eredményes. 19–25
41. Cupara védéssel nyit, majd Blagotinsek eladja, de belemenés a túloldalon.
40. Lauge lövése a blokkról pattan be. 19–24
40. Davidovicspedig büntet. 19–23
39. Passzívnál elveszik, de Borbély ziccert véd Gajiccsal szemben.
38. Győri ezúttal fölé lőtt, Gajic pedig a szélről visszaállítja az ötöt. 18–23
37. Strlekrég szólt hozzá, most Lékai passzából eredményes. 18–22
37. Laugelövésébe most csak beleérni tud Borbély, de Sipos nagyot harcolva eredményes. 18–21
36. Borzas lövése Blagotinsekről kornerre, Győrié már jó. 17–20
35.
Balogh kínaiból akkora kapufát lőtt, hogy saját kapusáig pattant a labda.
34. Hiába Borbély újabb védése, a kipattanót Nilsson bevágja. 16–20
33. Győri gyorsan szerez egy újabb gólt, már a negyediket. 16–19
33. Balogh bejátszása rossz, Mackovsek rohan és hátrányból eredményes. 15–19
33. Lauge átlövését Borbély szedi ki a bal felsőből. Siposról Blagotinseket kiszórják.
32. Borbély védéssel kezd, Győri elhajlásból eredményes. 15–18
31. Győribetörése után a léc is segít neki. 14–18
31. Folytatódik a meccs.

30. Véget ért a félidő.
30. Holpert újra visszahúzta a rövidre a szélről. 13–18
29. Lékai adott el egy passzcselt, de emiatt ellépte, így nem érvényes a lövése.
28. Pásztorkap labdát a jobb szélen, a hosszú felsőbe lőtte harmadik gólját. 12–18
28. Lékai passza után Strlek az ötödik lövését is értékesíti, ezúttal ejtett. 11–18
27.
Komogorov belement.
27. Győri újra eladja, Lékai az üres kapuba lő. Nem működik ez a hét a hat elleni játék. 11–17
26. Lékai is pályán, Jahja bombáját Bartucz védte, de Győri újra elszórja, Strlek pedig lerohan. 11–16
25. Komogorovlökete Sterbikről bepattant. 11–15
25. Hét a hat ellen a Tatabánya, de eladja, Gajic pedig ziccert értékesít. 10–15
24. Ancsin bombáját Sterbik védi, Mackovsek pedig büntet. 10–14
23. Mackovsek tört be, belül védekezés, hetes. Gajic bepattintja láb közé. 10–13
22. Szászszépen fordult be, majd lőtt a rövidbe. 10–12
21. Mackovseklendületből érkezik és büntet. 9–12
20. Óriási blokk után végigviszik a hazaiak, Pásztor pedig az üres kapuba pattint. 9–11
19. Holperttalán először kap labdát, nem ront a bal szélről. 8–11
19. Jahja passzából Nenadics eredményes. 7–11
18. A 17 éves Paizs higgadtan értékesítette. 7–10
18. Szász hetest és két percet harcolt ki, Blagotinsek pihen.
17. Győri rossz bejátszása után Nenadics nehéz helyzetből Bartuczba lőtt.
17. Strleknem tud hibázni a bal szélről. 6–10
16. Ancsintávoli bombája a bal felsőben kötött ki. 6–9
15. Először jut el a labda Nilssonig, ő sem ront beállóból. 5–9
15. Vranjestalált arcot, ez is két perc.
15. Passzívnál elügyetlenkedik a hazaiak.
14. Elrontott passz a szélre, kint volt a labda. Borzas lövését védte Sterbik, de a kipattanó a hazaiaké.
13. Nenadics került ziccerbe a bal oldalon, de Bartucz belevetődik. Sipos támadót vét.
12. Ancsintalpról a jobb alsóba lőtt. 5–8
12. Időt kért a Tatabánya.
12. Paczkowskiúszik a levegőben, majd blokkolt lövése bepattant. 4–8
11. Győri csúnyán eladja.
11. Nenadics passza után Blagotinsek értékesít újabb ziccert. 4–7
10. Blagotinsekmost nem ejt, hanem a jobb felsőbe lő, de Győri óriási bombával felel. 4–6
9. Pásztormegtöri a gólcsendet. 3–5
9.
Vranjes belül futott át, nem ér a gólja, de Blagotinsek ziccerét védi Bartucz.
8. Ancsin távoli lövését hárítja Sterbik, Nenadics viszont méterekkel az üres kapu fölé lőtt.
7. Strlekmaradt üresen a bal szélen, megint visszahúzta. 2–5