Férfi kézi NB I: könnyedén nyert a Gyöngyös és a Tatabánya

2020.03.13. 20:18
Mindkét péntek esti meccset zárt kapuk mögött rendezték meg a magyar férfi kézilabda-bajnokság élvonalában, ahol a dobogós helyen álló gyöngyösiek a szomszédos Egerbe, míg a fordulót az ötödik helyen váró tatabányaiak Vácra látogattak el, és egyaránt könnyed sikert arattak.

EGER–GYÖNGYÖS
A meccset megelőzően egyértelműen a dobogós helyen álló gyöngyösiek számítottak favoritnak, de az Eger a teljes első félidő során közel tudott maradni, egyedül az utolsó percekben engedett ki némiképp (16–20). A második félidőre azonban átgázolt ellenfelén a Gyöngyös, és végül tizenkét pontos sikert aratott (29–41).

VÁC–TATABÁNYA
A legutóbbi fordulóban idénybeli első győzelmét ünnepelhette a sereghajtó váci együttes, és meglepetésre készült az élmezőnyhöz tartozó tatabányaiak ellen is. Ez utóbbi azonban nem sikerült, a vendégek már a félidőben hattal vezettek (13–19), a végén pedig tízpontosra nőtt a differencia (24–34).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

SBS-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 29–41 (16–20)
Eger, zárt kapuk mögött. V:
Hargitai G., Markó G.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 4, Tóth A. 1, Tóth R., FÜZI 6, SCHMID 8, MOLNÁR B. 8 (2). Csere: Moscoso (kapus), Kiss G. 1, Papp G., Szepesi, Száva 1, Hajas. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Gödör – URBÁN 6, MARKEZ 7 (2), Vilovszki 5, Gerdán, Varsandán 3, Ubornyák 3. Csere: Tóth M. 1, Buzogány (kapus), HERCEG 7, Papp B. 1, Gábori, Hegedűs 3, Németh T. 3, Gráf 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 8–8. 18. p.: 9–11. 24. p.: 13–16. 36. p.: 20–24. 42. p.: 24–30. 48. p.: 27–34. 54. p.: 28–37
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Tóth Edmond:
– Nagyon rossz volt ilyen körülmények között játszani. Aki rendelkezésre állt, kiadta magából a maximumot, de azt a szintet, amit a Gyöngyös képvisel, hatvan percen keresztül nem tudtuk tartani.
Konkoly Csaba: – Megmutattuk, hogy profi sportolók vagyunk, ám nehezen alakult ki az a különbség, amelyre építettük volna a játékot. Fegyelmezetten és taktikusan kézilabdáztunk, köszönjük a szurkolók támogatását otthonról.

VÁCI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–34 (13–19)
Vác, zárt kapuk mögött. V:
Fekete T., Tóth D.
VÁC: Kovács J. – Nagy N. 4 (1), Kállai 4, KOCSI 4, Fórizs 3, KOZINA 6, Miklián 1. Csere: Ulicsinyi (kapus), Macura 2, Moór, Gáspár A., Rozner, Rojkovics. Edző: Gúnya Péter
TATABÁNYA: Bartucz – PÁSZTOR Á. 5, ANCSIN 6, GYŐRI M. 4, VRANJES 5, Borzas 2, Holpert 4. Csere: Borbély (kapus), Dénes J., Balogh Zs. 5 (4), Davidovic, Szász A. 3. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 13. p.: 4–7. 20. p.: 7–14. 25.p.: 11–16. 39. p.: 18–25. 48. p.: 22–27. 55. p.: 23–33
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Gúnya Péter:
– A vereségünk ellenére most látszott is, hogy az utóbbi időben fejlődött a csapatunk. Remélem, mind a bajnokság, mind a mi fejlődési tendenciánk folytatódik.
Vladan Matics: – A Vác megérdemelten nyert a Csurgó ellen az előző fordulóban, ezért komolyan vettük a meccset. Profin viselkedtünk és játszottunk, végig kezünkben tartottuk a mérkőzést, nem volt kérdés, ki nyer, de a Vác végig derekasan harcolt.

1. Szeged 20 19 1 733–485 +248 38
2. Veszprém 19 19 686–477 +209 38
3. Gyöngyös 19 13 1 5 582–525 +57 27
4. Tatabánya 19 12 7 545–503 +42 24
5. FTC 18 11 1 6 518–484 +34 23
6. Balatonfüred 18 10 1 7 525–496 +29 21
7. Csurgó 18 9 1 8 450–457 –7 19
8. Komló 18 8 2 8 470–478 –8 18