Férfi kézi NB I: az FTC legyőzte a Mezőkövesdet

2020.02.28. 17:53
A Ferencváros hazai pályán öt góllal legyőzte a Mezőkövesdet a férfi kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén.

A 21. percben még 10–10 volt az állás, a szünetig azonban hatgólos előnyt épített ki az FTC. Az 53. percre 28–26-ra feljött a Mezőkövesd, de ennél közelebb már nem jutott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC-HUNGAROCONTROL–MEZŐKÖVESDI KC 33–28 (18–12)
Elek Gyula Aréna
, 500 néző. V: Horváth P., Marton
FTC: GYŐRI K. – BUJDOSÓ 7 (1), SCHÄFFER 6, ANDJELICS 6 (1), Debreczeni 3, Nagy B. 2 (2), Kovacsics P. 3. Csere: MERKOVSZKI (kapus), Schuch, Pordán 2, Prainer 1, Bohács 1, Imre 1, Mikita J., Bognár A. 1. Edző: Horváth Attila
MEZŐKÖVESD: Pásztor I. – Jancsó 4 (1), Stankovic 3, Martins 3, DÁVID M. 3, Halilbegovic 3, Menyhárt 2. Csere: MOJSZILOV (kapus) 1, HORVÁTH L. 6 (1), Szöllősi O. 1, Kovács B. 1, Radnic, Szepesi Zs. 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 13. p.: 7–4. 19. p.: 9–9. 26. p.: 14–10. 35. p.: 19–15. 46. p.: 26–20. 52. p.: 28–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Horváth Attila:
– Jó, küzdős mérkőzés volt, még ha nem is magas színvonalú. Rengeteg hibával játszottunk, sok ziccert kihagytunk, ezért nehézzé tettük magunknak a meccset. Örülök, hogy fiatal játékosaimnak is lehetőséget tudtam adni.
Buday Dániel: – Vegyes érzések kavarognak bennem, mert úgy tűnt, csak a szakmai stáb hitte el, hogy lehet ezen a találkozón keresnivalónk. A második félidőben szépen visszakapaszkodtunk, de kritikus helyzetekben rengeteget hibáztunk.

1. Szeged 19 18 1 694–459 +235 36
2. Veszprém 17 17 620–421 +199 34
3. FTC 17 11 6 488–454 +34 22
4. Gyöngyös 16 10 1 5 479–440 +39 21
5. Tatabánya 16 10 6 456–424 +32 20
6. Balatonfüred 16 9 1 6 458–434 +24 19
7. Csurgó 16 9 1 6 400–400 0 19
8. Komló 16 7 2 7 412–427 –15 16