Férfi kézi NB I: Lékai visszatért, 39 gólt lőtt a Veszprém a sereghajtónak

2020.01.31. 19:55
Lékai Máté visszatért a pályára (Fotó: Török Attila, archív)
A Telekom Veszprém is lejátszotta első tétmérkőzését a válogatott szünet után, az NB I 14. fordulójában 39 gólt lőve nyert az utolsó helyezett Vác vendégeként.

A Veszprémbe visszatért a januári Európa-bajnokságot sérülés miatt kihagyó Lékai Máté, a magyar válogatott irányító közel egy félidőt töltött a pályán, ezalatt egy gólt szerzett. A társai közül Vuko Borozan és Andreas Nilsson voltak a legeredményesebbek, mindketten hatszor találtak be.

Az esélyesebb veszprémiek a félidőben már 11 góllal vezettek, végül 13 találattal nyertek, amivel megőrizték hibátlan mérlegüket, már 14 győzelemnél tartanak.

„Örülök, hogy pályán lehettem. Tisztában voltunk a Vác problémáival, de komolyan vettük a mai találkozót, ezzel is megadva nekik a tiszteletet. Boldog vagyok, hogy pályára léphettem, és remélem, a formám ennél csak jobb lesz, és elkerülnek a sérülések” mondta Lékai a mérkőzés után.

A másik pénteki bajnokin a Balatonfüred hét góllal bizonyult jobbnak a Budakalásznál.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
VÁCI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 26–39 (7–18)
Vác, 450
néző. V: Paska, Vastag
VÁC: Kovács J. – Nagy N., MACURA 6, Fórizs 3, Kocsi 2, Rédai 4, Miklián 3. Csere: Ulicsinyi (kapus), Singely, Nyári 2, Alföldi, Rozner 2, Gáspár 3, Rojkovics 1, Moór. Edző: Gúnya Péter
VESZPRÉM: Cupara – P. Nenadics 2, J. Omar 4 (1), Moraes 2, Terzic, Lauge 3, Strlek 3. Csere: Székely M. (kapus), GASPER MARGUC 5, A. NILSSON 6, BOROZAN 6, Paczkowski 5, Lékai 1, Manaszkov 1, Hornyák B. 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 15. p.: 6–9. 22. p.: 6–16. 37. p.: 12–25. 51. p.: 23–30. 56. p.: 23–35
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/1
Gúnya Péter:
– Örülök, hogy sikerült korrekt mérkőzést játszanunk. Fiataljaink a jövőben az ilyen tapasztalatokból tudnak építkezni. Sok sikert kívánunk a nemzetközi porondon a veszprémieknek.
David Davis: – Az első tétmérkőzésünk volt az idén, ráadásul bajnokit még régebben játszottunk. Nagy feladatok várnak ránk, és összességében megfelelt, amit a csapatomtól láttam.

BALATONFÜREDI KSE–BUDAKALÁSZ 29–22 (12–10)
Balatonfüred, 600
néző. V: Nagy F., Túróczy
BALATONFÜRED: BŐSZ – P. RODRÍGUEZ 5, L. JIMÉNEZ 6 (1), SZÖLLŐSI BALÁZS 6 (2), TOPIC 2, Sinkel, BÓKA 3. Csere: Andó (kapus), Kemény L., Vajda H., Varga M. 2, Déber, Sztevanovics, Zdolik 3, Máthé D. 2 (1). Edző: Csoknyai István
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Tóth Á. 1, Sinkovits 2, GÁBOR M. 6 (1), Czina, TÖRÖK Á. 4, Hrabák 1. Csere: Boros (kapus), Váczi M. 1, Glück, Borbényi, NEMES 3, Simotics, Tóth D., KOLLER 4, Fekésházy. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. p.: 5–3. 20. p.: 9–5. 25. p.: 9–7. 31. p.: 12–11. 38. p.: 16–12. 45. p.: 20–15. 51. p.: 24–18. 56. p.: 27–21
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/1
Csoknyai István:
– Az első félidőben nagyon csikorgott a gépezetünk, de a fordulás után rátaláltunk a saját ritmusunkra, és jó játékkal, biztosan tartottuk itthon a két bajnoki pontot.
Forgács Gyula: – Felemás érzéseim vannak. Időnként jól játszottunk, de olyan hibákat követtünk el, amelyeket egy ilyen csapat ellen nem lenne szabad, így végül sima vereséget szenvedtünk.

1. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
2. Szeged 14 13 1 512–343 +169 26
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. Balatonfüred 14 8 1 5 396–381 +15 17
5. FTC 13 8 5 364–361 +3 16
6. Gyöngyös 13 7 1 5 388–363 +25 15
7. Csurgó 13 7 1 5 322–328 –6 15
8. Komló 13 6 2 5 343–345 –2 14