B. L. 2019.10.11 19:30 Frissítve: 2019.10.11 21:50

Férfi kézi NB I: a Balaton partján hagyta veretlenségét a Fradi

A férfi kézilabda NB I 6. fordulójában a Balatonfüred hazai pályán 29–25-re legyőzte az eddig remeklő Ferencvárost.

Bóka Bendegúz öt góllal szomorította a ferencvárosiakat (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)

A Dabassal ikszelő, Veszprémben 12 góllal alulmaradó Balatonfüred a mind az öt meccsét megnyerő Ferencvárost fogadta, és kisebb meglepetésre a 6. percben már 4–1-re vezetett. A fővárosi csapat az első negyedóra végére visszakapaszkodott, Kovacsics Péter góljával már csak egy volt közte (8–7), de a szünetre újra ellépett a Balaton-parti együttes (15–11).

A hazaiak a 40. percben már öttel mentek (20–15), ám ekkor Nagy Bence a hátára vette alakulatát, amely egy 7–1-es szériával fordítani tudott (21–22).

Az 53. percig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor azonban sorozatban háromszor is a vendéglátó volt eredményes (27–24), innen pedig már nem volt visszaút a zöld-fehérek számára (29–25).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–FTC-HUNGAROCONTROL 29–25 (15–11)
Balatonfüred, 800 néző. V: Medve, Südi
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 7 (2), KEMÉNY 3, SZÖLLŐSI B. 4, TOPIC 3, Sinkel, BÓKA 5. Csere: BŐSZ (kapus), Vajda, Déber, NÉMETH B. 3, Jiménez 1, Sztevanovics 1, Ágh 1, Kőhegyi, Máté 1. Edző: Csoknyai István
FTC:
Zernovic – BUJDOSÓ 3, Schäffer 1, ANDJELICS 4, DEBRECZENI 3, NAGY B. 7, KOVACSICS 3. Csere: GYŐRI K. (kapus), Schuch 1, Imre, Pordán 2, Bohács, Prainer, Ivanovics 1, Mikita, Kiss B. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása.
6. perc: 4–1. 11. p.: 8–4. 15. p.: 8–7. 22. p.: 12–8. 27. p.: 14–10. 35. p.: 17–14. 39. p.: 20–15. 43. p.: 20–18. 49. p.: 21–22. 53. p.: 24–23. 58. p.: 27–25
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 1/0
Csoknyai István: –
Jól felkészültünk a kitűnő formában lévő Fradiból. Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, fordulás után azonban a vendégek nyitott védekezésénél megtorpantunk, ziccereket hibáztunk. Ennek ellenére kiváló mentalitással lehajráztuk ellenfelünket, és nagyon értékes két pontot szereztünk.
Horváth Attila:
– Elismerésem a Fürednek, tudtuk, hogy a Balaton-partiak főleg hazai pályán nagyon erősek, ezért nem is mi voltunk a találkozó esélyesei. Vereséget szenvedtünk, de minden tőlünk telhetőt megtettünk, ezért emelt fővel hagyhattuk el a pályát.

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

Bárbara Arenhart talán az utolsó lehetőséget ragadta meg, hogy BL-esélyesnél játszhasson, de a jövőben szívesen élne hazánkban.

2020.08.06 09:33:11

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

„Kaptam egy-két ajánlatot, de nem akartam folytatni, ha nem játszhatok a legmagasabb szinten.”

2020.07.31 16:46:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.