Férfi kézi NB I: alaposan ráijesztett a Gyöngyös a Szegedre

H. T.H. T.
2019.11.05. 19:58
A kilencgólos Mario Sostaric volt a szegediek legeredményesebbje (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda NB I 9. fordulójában a Mol-Pick Szeged 31–28-ra legyőzte a Gyöngyöst.

Parádésan kezdte a találkozót Konkoly Csaba csapata, amely kis túlzással állva hagyta a Tisza-partiakat, akik két nappal ezelőtt még a Bajnokok Ligájában játszottak csoportmeccset. Negyedóra elteltével 12–5-re vezettek a vendégek a sokat hibázó, védekezésben és támadásban egyaránt halovány Szeged ellen.

A félidő második felében aztán megkezdte a zárkózást Juan Carlos Pastor együttese, és bár hiába volt olyan pillanat, amikor három gól volt már csak a különbség, 15–19-nél mehettek be a szünetre a csapatok.

A második játékrész Gyöngyös-góllal indult, de a 37. percben már két gólra zárkózott fel a Szeged, és csak Tóth Mihály védéseinek volt köszönhető, hogy nem kerültek még közelebb a hazaiak – Konkoly ekkor időt is kért, arra kérte játékosait, hogy türelmesebben játsszanak.

A 41. percben sikerült egyenlítenie a Szegednek, két perccel később pedig már a vezetést is megszereznie. A hazaiak lendületben maradtak, a vendégek pedig több mint tíz percig voltak gólképtelenek, így – 20–23 után – a 47. percben már 26–23 volt az állás.

A mérkőzés hátralevő részében őrizte előnyét a Szeged, 31–28 lett a végeredmény, így elmaradt a bravúr, annak ellenére, hogy jó darabig úgy tűnt, okozhat meglepetést a Gyöngyös.

Legutóbb egyébként 1992-ben fordult elő a Szegeddel, hogy hazai pályán a Veszprémen kívül más csapat is legyőzze magyar bajnokin: 27 éve, március 8-án az Elektromos 27–22-re tudott diadalmaskodni az akkor még Tisza Volán nevet viselő csapat otthonában.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
MOL PICK SZEGED–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 31–28 (15–19)
Szeged, 1200
néző. V: Rontó, Szanyi P.
SZEGED: Mikler – SOSTARIC 9 (6), Stepancic 1, Bombac 1, Bánhidi 2, Henigman, Källman 2. Csere: ALILOVIC (kapus), Kaspárek 2, Zsitnyikov 3, CANELLAS 4, Gaber 1, MAQUEDA 5, Sigurmannsson 1. Edző: Juan Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Gábori, Markez 3, Gerdán, Vilovszki 3, Varsandán 4 (2), Duris 2. Csere: Gödör (kapus), HERCEG 7, Hegedűs M. 3, Németh T. 1, Ubornyák 1, Papp B., Urbán, SIPEKI 4, Újvári. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 3–6. 11. p.: 5–8. 16. p.: 5–12. 20. p.: 7–14. 24. p.: 10–16. 27. p.: 12–17. 33. p.: 16–21. 38. p.: 20–23. 41. p.: 23–23. 47. p.: 26–23. 52. p.: 29–25. 57. p.: 31–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor: – Tudtuk, hogy a Gyöngyös sokat futva, jó ritmusban kézilabdázik, miként az őszi kitűnő szereplése is intő jel volt. Ennek ellenére huszonöt percen át gyengén védekeztünk, és álmosan támadtunk. A tűzzel játszottunk, ám a második félidei jó teljesítményünk és Mirko Alilovic bravúrjainak köszönhetően nyertünk. Pozitívum, hogy a betegségből és sérülésük után visszatérő játékosaim biztatóan mozogtak, ami jó előjel a vasárnapi, Elverum elleni hazai Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt.
Konkoly Csaba: – Az volt a célunk, hogy a tévés mérkőzésen ország-világ előtt megmutassuk felkészültségünket. Fantasztikusan kezdtünk, aminek köszönhetően kétszer is hétgólos előnyre tettünk szert. A második félidőben viszont gyermeteg hibáinkat rendre gólokkal büntette meg a Szeged. Büszke vagyok a csapatra, mert Európa egyik legjobbja ellen szenvedett kis különbségű vereséget.