Nyolc góllal legyőzte a Vardart, megnyerte a SEHA-ligát a Veszprém

2020.09.06. 20:20
A Veszprém könnyedén legyőzte a Vardart, így harmadszor nyerte meg a SEHA-ligát (Fotó: SEHA Photo)
A férfi kézilabda SEHA-liga döntőjében a Telekom Veszprém 35–27-re legyőzte a címvédő Vardar Szkopjét, így fennállása során harmadszor hódította el a trófeát.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
NÉGYES DÖNTŐ, ZÁRA (ZADAR)
DÖNTŐ
TELEKOM VESZPRÉM–VARDAR SZKOPJE (északmacedón) 35–27
(15–12)
Zadar. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
VESZPRÉM: CORRALES – Siskarjov 1, Maqueda 3, LÉKAI 4, A. Nilsson 4, BOROZAN 3, Strlek 3 (1) . Csere: B. Blagotinsek, NENADICS 5, J. Omar 3, MORAES 4, MANASZKOV 4, Marguc 1. Edző: David Davis
VARDAR:
Risztovszki – Cupic 3 (1), WALCZAK 4, Vekic, Taleszki, KALARAS 6, Gyibirov 1. Csere: Cantegrel (kapus), JOTIC 4, Dissinger 2, Jagurinovszki 1, Vujin 3, Gadza, Georgievszki 2, Dimitrioszki 1. Edző: Sztevcse Alusovszki
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 11. p.: 7–3. 15. p.: 8–6. 21. p.: 13–7. 35. p.: 18–14. 40. p.: 21–16. 45. p.: 25–18. 48. p.: 28–19. 50. p.: 28–22. 53. p.: 31–23

A sorozat gólkirálya: Mikita Vajlupov (Meskov Breszt) 111 gól

A döntő legértékesebb játékosa (MVP): Rodrigo Corrales (Telekom Veszprém)
A torna legjobb védőjátékosa: Blaz Blagotinsek (Telekom Veszprém)

A torna álomcsapata:
kapus: Rodrigo Corrales (Telekom Veszprém)
jobbszélső: Gasper Marguc (Telekom Veszprém)
jobbátlövő: Jorge Maqueda (Telekom Veszprém)
irányító: Lovro Jotic (Vardar Szkopje)
beálló: Andreas Nilsson (Telekom Veszprém)
balátlövő: Alekszandr Skurinszkij (Meskov Breszt)
balszélső: David Mandic (PPD Zagreb)

A Délkeleti Kézilabda Szövetségi Liga (SEHA-liga) zadari fináléjában a sorozat ötszörös bajnokával, a Vardar Szkopjével találkozott a Telekom Veszprém, amely története harmadik elsőségére hajtott a 2011-ben alapított regionális bajnokságban. Habár a felkészülés alatt még döcögött a szekér, David Davis együttese eddig mindhárom tétmérkőzését megnyerte az új idényben, így kellő magabiztossággal várhatta az északmacedónok elleni összecsapást. A magyarok keretéből ezúttal Székely Márton kapus mellett az alapozás során arccsonttörést szenvedő dán balátlövő, Rasmus Lauge és honfitársa, az ugyanezen a poszton bevethető Nikolaj Markussen, valamint a hosszú sérüléséből visszatérő francia irányító, Kentin Mahé hiányzott.

A sokáig vállproblémákkal küzdő Lékai Máté viszont ott volt a pályán, a veszprémiek csapatkapitánya a kezdetektől fogva nagyon magas színvonalon mozgatta csapatát, na, és a Meskov Breszt elleni elődöntőben 15 lövést hárító Rodrigo Corrales esetében sem beszélhettünk formahanyatlásról. Sőt az átlagosan 30 százalék feletti védési mutatóval büszkélkedő spanyol a megszokottnál is nagyobb bravúrokat mutatott be a kapuban, miközben a szinte hibátlanul tüzelő Vuko Borozannak köszönhetően gyorsan ellépett a Telekom Veszprém (5–1).

A Vardar hét a hat elleni játékára remekül felkészítette az övéit David Davis, a Szkopje emiatt nem tudott mit kezdeni a feszes hatosfalat védekező bakonyiakkal. Könnyű gólokat szerzett a Veszprém, amely nagyobb előnybe is kerülhetett volna, ha az üres kapus ziccereket nagyobb százalékban váltja gólra. A bakonyiak nagyon gyorsan rendeződtek vissza, miközben a túloldalon sok volt a pontatlanság és az előkészítetlen lövés. Az északmacedónok veterán balszélsője, Tyimur Gyibirov is egyre szokatlanabb pozíciókban tűnt fel, a másik oldalon Ivan Cupic pedig rendkívül idegesen kézilabdázott. A huszadik perctől kicsit kapkodóvá vált a játék, a meleg miatt sokszor kellett törölni, ám a veszprémieket nem lehet kibillenteni, így megnyugtató előnyből várhatták a második félidőt (15–12).

A fordulás után védekezést váltott a Vardar, noha a zavaróemberként kilépő Gyibirov sem tudott megálljt parancsolni a bakonyi rohamoknak. Remekül széthúzták a falat Petar Nenadicsék, akiket rohanásban sem tudott felülmúlni az északmacedón gárda. A bravúrt bravúrra halmozó Corralesnek már negyvenöt perc után oda lehetett volna adni a torna legjobb kapusának járó címet, és támadásban sem maradt adós a jó teljesítménnyel a 26-szoros magyar bajnok, amely végig nyugodt maradt, még akkor is, amikor rászámolhatott volna a Vardarra. Utólag tehát jó döntésnek bizonyult megrendezni a SEHA-liga négyes döntőjét, amely rendkívül színvonalas meccseket hozott, még úgy is, hogy a finálét a Telekom Veszprém tükörsimán, 35–27-re nyerte meg, megszerezve harmadik elsőségét a sorozatban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vujin bejátszása után Kalaras lő újabb gólt (34–27). Ez is bent van, Lékai passza után Moraes köszön be. Ez a vége, a Veszprém 35–27-re legyőzte a Vardart, így megnyerte a SEHA-ligát!

59. perc: Lékai passza után Nenadics bombázza a jobb alsó sarokba a labdát. 34–26

58. perc: Nenadics húzása után Manaszkov lő gólt (33–25). Georgievszki ezúttal nem hibázik, és a kapuba pattintja a labdát. 33–26

57. perc: Blagotinseket állítják ki két percre. Georgievszki ugrik be jobbról, de a labda a lécet súrolva elhagyja a játékteret.

56. perc: Moraes harcol ki egy hetest. Marguc érkezik, de csúnyán a kapu mellé bombázza a labdát.

55. perc: Már egyik csapat sem védekezik igazán, ezúttal Moraes lő gólt (32–24). Georgievszki lövése után Corrales mutat be egy bravúrt, de visszaszerzik a labdát, majd Dimitrioszki köszön be a bal szélről. 32–25

54. perc: Jahja nagyon beindult, egymás után a harmadik gólját szerzi (31–23). Gadza passza után megint Kalaras eredményes ziccerből. 31–24

53. perc: Jotic lövését blokkolja Blagotinsek, majd Jahja lő gólt üres kapura közelről (30–22). Vujin bejátszása után Kalaras pattintja a kapuba a labdát. 30–23

52. perc: Moraes ziccerét védi Risztovszki, de marad a labda a Veszprémnél. Ezt ki is használja Jahja, akinek a lövésébe belekap a kapus, de védeni nem tud. 29–22

51. perc: Passzívnál Nenadics harcol ki egy kétperces kiállítást, Vekicnek kell leülnie.

50. perc: Nenadics lövése után a kapufa segíti ki Risztevszkit, majd Vujin szerez egy gyors gólt (28–21). Belemenés Moraesnél, újabb gyorsVardar-gól, Walczak a szerzője. 28–22

49. perc: Jotic bejátszása jó, Kalaras pedig értékesíti a ziccert. 28–20

48. perc: Dissinger lövését Corrales lábbal védi. Góllal büntet a Veszprém, Manaszkov balról beugorva köszön be. 28–19

47. perc: Remek gól, Nenadics küldi a kapuba a labdát 9 méterről (26–19). Veszprémi labdaszerzés, üres a kapu, Nenadics pedig ezt ki is használja. 27–19

46. perc: Dissinger lövését védi Corrales, majd Jahja szerzi meg a labdát, de a bírók visszaadják a Vardarnak. Gyibirov keménykedik egy kicsit Blagotinsekkel, ki is állítják két percre. Ez akár piros lap is lehetett volna. Ez most bent van, Dissinger átlövése után utat talál a labda a kapuba Corrales lábai között. 25–19

45. perc: Blagotinsek szerez labdát, majd indítja Margucot, aki góllal fejezi be a lerohanást (25–18). Ezzel közte hét, kikéri a harmadik idejét is a Vardar.

44. perc: Lékai passza után megint Moraes eredményes. 24–18

43. perc: Jotic középre tartó lövését Corrales védi, majd Lékai ráfut a rendezetlen védelemre, és ziccerből gólt lő (23–17). Pokolian nagy gól, Vujin lövése után a lécről pattan a kapuba a labda. 23–18

42. perc: Gadza bejátszása után Kalaras juttatja a veszprémi kapuba a labdát (21–17). Jön a válasz, Borozan passza után a védőjéről leváló Moraes lő gólt. 22–17

41. perc: Maqueda betörése után Risztovszki mutat be egy nagy védést.

40. perc: Nenadics passza után Lékai kerül ziccerbe, majd a kapu közepébe lövi a labdát (21–16). Ez is kapufa, megint Gyibirov találta el.

39. perc: Maqueda szerez labdát, nem rohan a Veszprém emberelőnyben.

38. perc: Gyibirov próbálkozik egy cunderrel, de a bal oldali kapufáról kijön a labda. Walczakot állítják ki, Lékai harcolta ki a két percet. Emberelőnyben a Veszprém, de Nilsson lövését védi Risztevszki.

37. perc: Ez is becsúszik, Maqueda lövése után a labda valahogy utat talál a kapuba. 20–16

36. perc: Jotic a szaggatotton kívül ugrik fel, majd kilövi a bal alsót. 19–16

35. perc: Nilsson ezúttal nem hibázik, Borozan bejátszása után lő gólt (18–14). Gyors válasz, Georgievszki lő gólt a jobb szélről (18–15). Ez is bent van, Lékai passza után megint Nilsson eredményes. 19–15

34. perc: Lékai pazar passza után Nilsson lövését védi a kapus. Corrales is bemutat egy újabb védést, ezúttal Gyibirov kísérlete után hárít a spanyol.

33. perc: Gadza passza után megint Walczak eredményes beállóból. 17–14

32. perc: Gadza betörés után lő, de Corrales véd. Maqueda lövését is védik, de a spanyol egy labdaszerzéssel javítja a hibáját, majd Manaszkov lő gólt a lerohanás végén. 17–13

31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberhátrányban támad a Vardar. Jotic bejátszása után Walczak lő gólt (15–13). Manaszkov azonnal góllal válaszol 16–13

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Eladott labda, de Nenadics azonnal visszaszerzi az indítás után. Siskarjov kerül ziccerbe, de nem találja el a kaput. Vujin lövését Corrales lábbal védi, majd Taleszki lövése elhal a blokkban. Ez a vége, a Veszprém 15–12-re vezet a félidőben.

29. perc: Kalaras lövése kijön a kapufáról, majd a kipattanóból Cupic is a kapufát találja el, de a labda visszapattan Corralesre, onnan pedig a gólvonal mögé vánszorog (15–12). Kétperces kiállítás, Kalaras ütötte arcon Nenadicsot.

28. perc: Veszprémi labdavesztés, majd a gyorsindítás végén Kalaras lő gólt (15–11). Jahja lövése nem jó, majd Taleszki lövését blokkolja Borozan.

27. perc: Ezúttal Vujin lő távolról, de Corrales megint véd. Ez már a hetedik védése volt a spanyol kapusnak.

26. perc: Jotic ziccerét Corrales védi, de Vujiné a kipattanó.

25. perc: Borozan tüzel, de a labda a bal oldali kapufáról kifelé pattan. A másik oldalon Vujin lövése után a blokkról pattan a kapuba a labda (14–10). Jahja találja meg Siskarjovot, aki a második lövését más nem hibázza el. 15–10

24. perc: Lékai passza után Strlek lő pazar gólt (14–9). Gyibirov senkitől sem zavartatva ugrik be balról, deCorrales nagyot véd.

23. perc: Vujin lövése után a lécről a gólvonal elé pattan a labda, de belülvédekezésért kap egy hetest a Vardar. Cupic a kapuba pattintja a labdát. 13–9

22. perc: Nenadics ezúttal a kapu mellé küldi a labdát. Kiállítás, Nenadics kapott két percet.

21. perc: Ez is bent van, Nenadics passza után Nilsson lő gólt (13–7). Második idejét is kikéri a Vardar. Ez becsúszik, Vujin passza után Cupic lő gólt jobbról beugorva. 13–8

20. perc: Azonnal jön a válasz, Nenadics köszön be ismét (12–7). Jagorinovszki kiszorított helyzetből lő, Corrales véd.

19. perc. Jagurinovszki hibázik, majd a másik oldalon Siskarjov jobbról beugorva találja el a lécet. Jotic lő közbe, ez ezúttal bent van. 11–7

18. perc: Nenadics is beköszön, Kalaras mellet lő gólt a szerb (11–6). Ráadásul emberelőnybe kerül a Veszprém, Vekicet küldik ki két percre.

17. perc: Jagurinovszki lő, de nem találja el a kaput.

16. perc: Elveszti a labdát a Vardar, Maqueda felnéz, majd gólt lő az üres kapura a saját térfeléről (10–6). Maqueda labdát szerez, majd ráejti a lábára.

15. perc: Gyibirov is hozzászól a meccshez, balról beugorva a rövidbe pattintja a labdát (8–6). Maqueda azonnal válaszol, a lövése után a blokkról pattan a kapuba a labda. 9–6

14. perc: Jagurinovszki szerencsés körülmények között tartja meg a labdát, majd egy betörés után a kapu jobb oldalába lő (7–5). Borozan egyelőre remek, a szaggatotton kívülről lő, a labda pedig a kapuba pattan. 8–5

13. perc: Dissinger dobja ki oldalra a labdát, de a gyorsindítás után lelesik a labdát az északmacedónok. Dissinger javította a hibáját.

12. perc: Dissinger lerázza magáról –nem biztos, hogy szabályosan – Blagotinseket, majd gólt lő (7–4). Lékaival szemben fújnak támadót.

11. perc: Elvesztik a labdát az északmacedónok, Lékai passza után pedig Strlek fejezi be góllal a lerohanást. 7–3

10. perc: Ez is bent van, a befutó Joticot senki nem tudta felvenni, így egy betörés után könnyű gólt lőtt (6–3). Risztovszki először véd, Nilssonon fogott ki.

9. perc: Jotic passza után Walczak találja magát üresen, majd értékesíti is a ziccert (5–2). Borozan kiváló ütemű passza megtalálja a befutó Nilssont, aki kilövi a bal felsőt. 6–2

8. perc: Jotic lövését sikerült blokkolni, harmadjára pedig már sikerül bevenni az üres kaput, Lékaié a gól (5–1). Időt kérnek az északmacedónok.

7. perc: Kalaras megint hibázik, de a veszprémiek ismét hibáznak üres kapura – ezúttal Borozan küldte a kapu fölé a labdát a saját térfeléről.

6. perc: Megint Borozan, ezúttal egy betörés után eredményes a montenegrói (4–1). Maqueda is besárgul.

5. perc: Jotic bejátszása nem az igazi, de Nilsson kap egy sárgát, az északmacedónok pedig egy szabaddobást. Ez már bent van, Jotic átlövése utat talál a veszprémi kapuba. 3–1

4. perc:Corrales egyelőre pazar, ismét védi Kalaras lövését. Borozan elfut a fal előtt, majd felugrik, és óriási erővel kilövi a bal felső sarkot. 3–0

3. perc: Vekic lövését is védiCorrales, majd hetest kap a Veszprém. Strlek vállalja magára, és értékesíti is a büntetőt. 2–0

2. perc: Jotic megtalálja Kalarast, a beálló lövését azonban védiCorrales. Lékai lő távolról, de nem talál be az üres kapuba.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a veszprémiek vezethetik az első támadást. Lékai egy betörés után a kapu jobb oldalába küldi a labdát. 1–0

Az elődöntőben a Veszprém 28–24-re nyert a fehérorosz Meskov Breszt ellen, míg a Vardar óriási hajrával egyenlített (26–26), majd hetesekkel legyőzte a horvát PPD Zagrebet.

A magyar csapat története negyedik döntőjében a harmadik, míg a címvédő északmacedón együttes története nyolcadik fináléjában a hatodik győzelmére hajt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–Vardar Szkopje SEHA-liga-döntő. Tartsanak velünk!